У Києві покажуть роботи відомої української скульпторки, що вважали втраченими

У Києві покажуть роботи відомої української скульпторки, що вважали втраченими Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва

У четвер, 13 липня, в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва представлять другу частину проєкту "Сила крихкості". Перша частина проєкту стартувала в кінці травня. Детальніше про неї читайте тут.

Нова експозиція складатиметься з віднайдених та реставрованих інтер'єрних панно відомої української скульпторки Ольги Рапай. 

Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Вперше відвідувачі музею побачать твори видатної художниці-керамістки, які були окрасою інтер'єрів київського готелю "Братислава". Довгий час вони вважалися втраченими. 

Друга частина проєкту, яка має назву "Сила коріння", презентує монументальні барельєфи скульпторки на історичну тематику.

Процес дослідження, реставрації та консервації втрачених настінних панно Ольги Рапай тривав рік.

Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Відкриття виставки заплановане на 13 липня, початок о 16:00. Вона працюватиме до 25 серпня.

Фото: Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Довідка 

Ольга Перецівна Рапай-Маркіш — скульпторка-керамістка, авторка декоративної та монументальної керамічної пластики в порцеляні, майоліці та шамоті. Народилася у Харкові.

Ольга Рапай працювала на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі, де 11 років створювала фарфорову пластику, портретні бюсти, дитячі набори, сувеніри. Моделі мисткині випускали на Городницькому, Коростенському фарфорових заводах, на Полонському заводі художньої кераміки.   

Ольга Рапай є авторкою більш ніж 5 тис. рельєфів, панно та скульптур. Мешканцям Києва вона відома монументально-декоративними роботами на Будинку торгівлі, в інтер’єрах Республіканської бібліотеки для дітей, Інституті фізіології ім. Богомольця, Інституті ботаніки ім. Холодного, Будинку художніх колективів на бульварі Шевченка.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації