У лютому на великі екрани вийде "Реал" Олега Сенцова
20 лютого в обраних кінотеатрах вийде документальна картина "Реал". Це четвертий повнометражний фільм Олега Сенцова ("Носоріг") — режисера, письменника, лауреата Премії Сахарова "За свободу думки" Європарламенту. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну митець доєднався до українського війська.
У фокусі — режисер Олег Сенцов, який служить в штурмовій бригаді та влітку 2023 року бере участь у контрнаступі. Його БМП підбивають, і він разом зі своїми бійцями опиняється в найближчій траншеї. Випадково увімкнена камера фіксує півтори години хаосу війни, в якому важко розібратися і ще важче на щось вплинути. У фільмі "Реал" немає монтажу та спецефектів, але є справжнє відчуття того, що відбувається на фронті.
Першими перед прокатом глядачі та глядачки зможуть подивитися фільм на допрем'єрному показі за участі команди — 18 лютого у київському "Будинку кіно". Квитки вже у продажу.
Світова прем'єра фільму відбулася на Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах — одному з ключових фестивалів класу "А" у Центральній та Східній Європі. Присутній на прем'єрі президент Чехії Петр Павел після перегляду зазначив, що це "дуже важливий фільм, який може розповісти більше, ніж десять репортажів або ціла книга".
Згодом стрічку представили в офіційних програмах Міжнародного фестивалю документального кіно в Амстердамі, а також на Варшавському і Стокгольмському міжнародних кінофестивалях. Українська прем'єра картини пройшла на кінофестивалі "Київський тиждень критики".
Фільм отримав високі оцінки міжнародної критики. The Hollywood Reporter характеризує його як "важливий історичний документ, який також є ілюстрацією певного аспекту сучасної війни та мужності українських солдатів, які зіштовхуються з неможливими труднощами в боротьбі з російською армією". Variety називає стрічку "незапланованим, але надзвичайно захопливим фільмом", а Screen відзначає, що це "настільки автентичний і неприкрашений опис військового досвіду на передовій, наскільки його взагалі можливо передати".
Українські критики також високо оцінили картину. Видання "Лірум" називає її "свіжим подихом в українській документалістиці" та "півторагодинною кульмінацією, яка тримає глядача у нескінченній напрузі бою". А LB.ua описує фільм як "сміливий стилістичний експеримент".
Читай також: "Помістити глядача на поле бою". Мстислав Чернов зняв новий фільм "2000 метрів до Андріївки"