5 правил красивої та безпечної засмаги

5 правил красивої та безпечної засмаги Фото: Freepik

Менше шкоди, більше краси — ось основний принцип засмаги. Як реалізувати його на практиці? 

Готуйся до засмаги заздалегідь 

Вченими доведено, що сонячне світло сприяє виробленню вітаміну D, який своєю чергою підвищує імунітет та настрій. Ну, а щоб засмага лягала на шкіру краще, знадобляться зовсім інші вітаміни. Насамперед це вітамін А, позитивний вплив якого на шкіру давно відомий. В організмі він завжди працює в парі з іншим не менш корисним вітаміном — Е. До того ж ці вітаміни є потужними антиоксидантами, які борються з вільними радикалами, що виробляються у шкірі під впливом УФ-випромінювання. Дія цих вільних радикалів призводить до передчасного старіння, гіперпігментації та раку шкіри. Антиоксиданти якраз покликані протистояти цьому.

До засмаги варто готуватися заздалегідь. Фото: Instagram.com/leoniehanne

Тож, якщо плануєш гарно засмагнути без шкоди для здоров'я, приймай ці вітаміни. Зокрема, включи до свого раціону моркву, помідори, абрикоси, цитрусові, морепродукти та шпинат. 

Морквяний сік містить велику кількість бета-каротину — пігменту, який, як і меланін, відкладається в шкірі й надає їй золотистого відтінку. Таким чином, можна краще підготувати шкіру до перебування на сонці.  

Підбери сонцезахисний крем 

Щоб зменшити негативний вплив сонця на нашу шкіру, важливо підібрати правильний крем з потрібним SPF. SPF — це "сонцезахисний фактор", який розраховується, виходячи з мінімальної еритемної дози, тобто часу сонячного впливу, після якого на шкірі виникає почервоніння. Звісно, для кожного типу та відтінку шкіри такий показник буде індивідуальним: для блондинок та рудих лікарі радять вибирати SPF не менше 25-30, а для брюнеток — 15-20.  

Водночас, обираючи сонцезахисний крем, звертай увагу не лише на природний відтінок шкіри, а й врахуй те, скільки збираєшся пробути на пляжі чи вулиці. Адже на рівень необхідного SPF-захисту впливає і час дії випромінювання. Якщо плануєш провести на пляжі годинку-другу — краще надати перевагу засобу із вищим рівнем SPF. 

Для блондинок та рудих лікарі радять вибирати SPF не менше 25-30, а для брюнеток — 15-20. Фото: Instagram.com/kvittkova

Не менш важливо підібрати правильну текстуру засобу. Власницям жирної та схильної до появи акне шкіри радимо придивитися до більш легких та знежирених гелів чи флюїдів. При сухій — можеш використовувати крем, що поєднує зволожувальні та захисні властивості. Ну, а якщо у тебе чутлива шкіра, не слід обирати засоби, що містять хімічні сонцезахисні фільтри (речовини, що поглинають світло та контактують зі шкірою). Вони досить алергічні та можуть викликати роздратування. У такому випадку найкраще підійдуть фізичні сонцезахисні агенти, які створюють захисний екран, що відбиває промені.  

Засіб із SPF-фактором слід наносити на шкіру за 15-20 хвилин до виходу на вулицю. Не забувай намастити плечі, вуха та шию. До того ж оновлювати крем потрібно що дві години. 

  • Захищай очі за допомогою темних окулярів, а на голову одягни крислатий капелюх або пов'яжи косинку — так і твоє волосся буде в безпеці;
  • після прийняття сонячних ванн намагайся не їсти одразу, особливо жирну та гостру їжу, оскільки перегрітому організму буде дуже важко її засвоювати;
  • пий багато негазованої води. 

Увага до родимок 

На нашій шкірі є ділянки, до яких слід ставитись із підвищеною обережністю та по можливості ховати їх від сонця. Зокрема, слід бути уважною, якщо на твоєму тілі багато родимок. Адже під дією УФ-променів вони можуть перерости в злоякісну пухлину — меланому. 

Для захисту родимок та пігментних плям від УФ-променів необхідно локально використовувати сонцезахисні засоби з максимальним індексом захисту SPF 50+ або крем із позначкою Sunblock. Якщо ж цих засобів немає — відріж шматочок пластиру у формі родимки та наклей.  

Родимки та пігментні плями важливо захищати від сонця. Фото: Instagram.com/valerakomarova

Водночас на відміну від родимок, шрами сонце пошкодити не зможе, адже вони складаються зі сполучної тканини, волокна якої не містять пігментних клітин. Тож, на жаль, на тлі засмаглої шкіри рубці стануть лише помітнішими. 

Захищай шкіру навіть у воді 

Вода працює як лінза — посилює ефект ультрафіолету на шкірі у рази. А отже, шанси засмагнути біля басейну, моря чи озера значно збільшуються. Але разом із цим зростає і небезпека одержати сонячні опіки. Тож, лікарі радять використовувати водостійкі захисні засоби. Завдяки особливим водовідштовхувальним компонентам ці продукти ефективно захистять шкіру навіть під час купання.  

Намагайся не залишатися довго у воді та, вийшовши на сушу, нанось засіб повторно.

Вода працює як лінза — посилює ефект ультрафіолету на шкірі у рази. Фото: Instagram.com/alina_frendiy

Після купання ретельно витирай шкіру, оскільки крапельки води, що залишаються на ній, як мікролупи, посилюють сонячне світло, що теж може викликати опік. 

Зволожуй шкіру після засмаги

На жаль, засмага змивається досить швидко. Це відбувається через те, що шкіра намагається прийти у свій звичайний стан і відлущити клітини, що наповнилися меланіном. Тому після сонячних ванн потрібне додаткове зволоження, адже від ультрафіолету шкіра зневоднюється. Використовуй спеціальні косметичні засоби з позначкою "після засмаги". Вони збагачені зволожувальними та поживними компонентами й антиоксидантами, які усувають продукти фотохімічних реакцій. 

Підтримуючи в шкірі необхідний рівень вологи, ми здійснюємо профілактику вікових змін, створюємо умови для її нормального функціонування та зміцнюємо імунні властивості. 

Читай також: Домашня б'юті-рутина: 6 гаджетів для краси та здоров'я шкіри обличчя

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації