Чому варто спробувати б'юті-детокс: пояснює косметологиня Анастасія Волохонська
В косметології новий тренд — б’юті-детокс. Ми дізналися секрети відпочинку для обличчя у косметологині-дерматологині клініки Medestet Анастасії Волохонської. Розбираємося, що це таке.
Анастасіє, що таке б’юті-детокс?
Бʼюті-детокс — це комплекс заходів, спрямованих на очищення та відновлення шкіри, волосся та загального стану організму. Це не просто очищення від шкідливих речовин, але й процес відновлення балансу. Він може включати зміни в харчуванні, догляді за шкірою, використанні косметики, а також більш здоровий спосіб життя. Тож бʼюті-детокс необхідний для того, щоб відновити баланс і покращити стан шкіри, волосся і загальний стан організму. А також виробити нову звичку любові до себе та свого тіла.
Як правильно робити б’юті-детокс?
Правильний бʼюті-детокс полягає в комплексному підході, який охоплює різні аспекти життя — від харчування до догляду за шкірою та психічного здоров’я. Варто почати зі збалансованого харчування, здорового сну, фізичної активності та управління стресом, що дуже актуально у наші дні.
Потім потурбуйся про шкіру:
- Регулярне очищення (включає два етапи, у випадку використання декоративної косметики).
- Ексфоліація — процес оновлення шкіри. Відлущування мертвих клітин епідермісу. Найкращий варіант — ензимний пілінг.
- Якісний догляд, який включає антиоксидантну сироватку на день та зволожувальний, відновлювальний крем на ніч.
- СПА у домашніх умовах. Маски з каоліном, природними антиоксидантами чи пептидами. Для зняття стресу шкіри. Раджу поєднувати з етапом ексфоліації для вау-ефекту.
- Не забудь позбутися негативних думок та емоцій.
Які види б’юті-детоксу існують?
Кожному необхідний свій детокс. Він може бути:
- Дієтичним (відмова від шкідливого харчування, збільшення споживання води, вживання детокс-чаїв).
- Шкірний детокс (зменшення використання косметики, глибоке очищення, якісний догляд).
- Фізичний детокс (фізичні вправи, дихальні практики, масажі).
- Ментальний детокс (включає надважливий цифровий детокс).
- Косметологічний (професійні процедури, масажі).
- Емоційний та духовний (позитивне мислення, пошук внутрішньої гармонії).
Чи можливо в домашніх умовах влаштовувати собі б’юті-детокс?
Звісно! Почни зі здорового харчування, сну, фізичної активності та контролю стресу, і шкіра відразу скаже тобі "дякую". Ти також можеш використовувати дієві протоколи для домашнього догляду за шкірою. Модифікація способу життя — перше правило для здорової шкіри.
Які результати будуть після б’юті-детоксу?
Правильні звички, які допомагають покращити якість шкіри. Зробити її більш чистою, рівною, сяючою та без набряків. Також здорове волосся, покращення самопочуття та збільшення енергії, зміцнення імунітету, психологічне відновлення.
Бʼюті-детокс допоможе уникнути проблем зі шкірою, залежності від косметики, накопичення токсинів, витрат часу та грошей, оскільки допоможе переглянути свої звички щодо хаотичної купівлі нових засобів. Також він сприяє покращенню стану шкіри. Миттєвого омолодження не слід очікувати. Але природне відновлення, сяйво, пружність, поліпшення текстури та кольору шкіри гарантовані.
Звучить так, ніби це панацея. Але чи є недоліки б’юті-детоксу?
На початку бʼюті-детоксу можливий дискомфорт через відмову від декоративної косметики. Я не відношу відмову від доглядової косметики до бʼюті-детоксу, оскільки це вже не про красу і здоров’я.
Кому заборонено робити б’юті-детокс?
Це може визначити лікар. Перед початком бʼюті-детоксу шкіри варто проконсультуватися з лікарем. І визначити, які засоби можна відкласти, а які ліпше залишити. Оскільки певні дерматити потребують постійної терапії.
Основна заборона — наявність дерматозів в анамнезі. Тобто, якщо у людини акне/розацеа/псоріаз, відмовитися від призначеного лікарем догляду категорично не можна. Оскільки це може спровокувати загострення хвороби.
Кому рекомендовано робити б’юті-детокс?
Бʼюті-детокс корисний людям з високою чутливістю до косметичних засобів. Якщо зʼявляються алергічні реакції, подразнення чи почервоніння, варто відмінити засіб і знайти "винуватця". А також людям після сильного стресу. Детокс допоможе відновити шкіру і думки. Адже шкірі потрібен час для відновлення та зміцнення захисного бар'єра, особливо якщо у догляді є агресивні засоби з ретинолом, кислотами. Але основною проблемою сьогодення є велика кількість доглядових засобів, які використовують у хаотичному порядку.
Які ще способи відпочинку для обличчя є дієвими?
Обличчя людини — її візитна картка. Важливі здоровий сон, правильне харчування, режим пиття. Це все відображається на обличчі. Також необхідно слідкувати за рівнем зволоження повітря у приміщенні.
Найкращий спосіб відновити й покращити стан обличчя — відвідати хорошого косметолога, який підбере процедури для твоєї шкіри. Мої улюблені для детоксу — мікроструми — допомагають покращити лімфовідтік та нормалізувати роботу м’язів.
Чи треба давати відпочинок обличчю не лише від декоративної косметики, але й від будь-яких засобів догляду?
Я проти повної відмови від домашнього догляду за шкірою. Тому що недостатнє очищення, зволоження або відмова від СПФ може погіршити стан шкіри й провокувати естетичні дефекти. У деяких випадках пацієнтам категорично не можна відміняти догляд, адже більша частина дерматологічних захворювань потребує підтримки ремісії.
Масажі можна назвати способом відпочинку для обличчя? Якщо так, то які їхні переваги?
Звісно! Масаж допомагає покращити мікроциркуляцію, лімфовідтік, зняти напругу в мʼязах. І перезавантажитися морально! Головне, щоб це був релаксовий масаж, не букальний.
Яка наразі тенденція у світі щодо відпочинку обличчя?
Наразі є два полярні тренди: мінімум засобів та "купую все, що запропонували в TikTok".
На останній конференції фахівців б’юті-сфери в Бангкоку ми багато говорили про базовий догляд, який складається з очищення, зволоження та SPF. Це те, що повинно бути у кожного. Тенденція до якісного і мінімального догляду зростає. Сучасна людина не має часу на 10-ступеневий догляд. Ми живемо у швидкому темпі, тож догляд має бути якісним, працюючим і потребувати мінімум часу.
Текст: Ксенія Куприненко