Маскуємо запалення і прищі: як зробити макіяж для проблемної шкіри

Маскуємо запалення і прищі: як зробити макіяж для проблемної шкіри Фото: Freepik

Розширені пори, висипання, некрасивий блиск і косметика, що тече разом із залишком себуму — це постійні супутники проблемної шкіри. Але відмовлятися від макіяжу у такому випадку не варто. Є 5 нехитрих кроків, які допоможуть зробити мейкап для проблемної шкіри без особливих зусиль!

Стійкість макіяжу залежить не лише від вибраних засобів, а й від підготовки до нього нанесення. Ретельне щоденне очищення, тонізування та зволоження — запорука краси. Тож підготовці проблемної шкіри до нанесення макіяжу варто приділити особливу увагу. Косметологи рекомендують наступне:  

  • не використовуй занадто гарячу воду — висока температура стимулює вироблення шкірного сала та розширює пори; 
  • надай перевагу пінці або гелю для вмивання, який містить у своєму складі кислоти. Він проникає глибоко усередину пор, ретельно очищує та освіжає шкіру; 
  • не забувай про лосьйон, що тонізує, — він усуває блиск без пересушування шкіри; 
  • використовуй крем з легкою структурою, що не містить силіконів, мінеральних та жирних олій. 
Фото: Freepik

Крок №1: наносимо праймер 

Коли шкіра підготовлена — переходимо до самого макіяжу. Насамперед нам знадобиться праймер, або так звана база чи основа. Підвищене виділення шкірного сала призводить до того, що макіяж "тече" вже за кілька годин після нанесення. А праймер — саме той рятівник, який подовжує стійкість декоративної косметики. Ба більше, він зменшує жирний блиск, ретушує та приховує недосконалості. І, звісно ж, фіксує нанесену косметику.

Сучасні праймери мають у своєму складі маскувальні пігменти та силікони, які вирівнюють рельєф. Крім того — доглядові компоненти. Наприклад, гіалуронову кислоту — для інтенсивного зволоження, центеллу й ніацинамід — для заспокоєння, вітаміни — для живлення, колаген — для надання дермі пружності. 

У праймерах є і сонцезахисні фільтри. Чим вищий SPF основи, тим комфортніше твоя шкіра почуватиметься на сонці. 

Крок №2: фарбуємо очі і брови 

Послідовність макіяжу для проблемної шкіри відрізняється від звичної. Тобі потрібно мінімізувати контакт рук та обличчя після того, як ми нанесемо тон. Так макіяж на проблемній шкірі довше зберігатиме бездоганний вигляд. Саме тому спочатку доведеться підкреслити очі та брови, і лише потім переходити до маскування недоліків. 

У макіяжі очей краще надати перевагу світлим відтінкам тіней. Так вдасться створити свіжий та природний образ. 

Фото: Freepik

Рожевих, фіолетових, а також блискучих та металевих тіней варто уникати — вони можуть підкреслити недосконалості. 

Крок №3: робимо точкову корекцію

Запалення та почервоніння допоможе приховати коректор. Це — декоративний засіб, що камуфлює і працює локально. Наносити засіб варто точково, використовуючи чистий пензлик, аби зайвий раз не занести на шкіру чужорідні бактерії. Водночас для створення ідеального тону можуть знадобитися засоби різні за кольором: все залежить від естетичної проблеми. 

Важливо! Зелений коректор приховує почервоніння, фіолетовий — освітлює пігментні плями. Чорні крапки та темні пошкодження маскують жовтим та персиковим кольором.

Крок №4: наносимо тональний крем

Тональну основу для проблемної шкіри бажано вибрати із серії 2 в 1. Все тому, що такі засоби не лише маскують недоліки, але й доглядають за дермою протягом дня. Добре, якщо у складі буде саліцилова кислота, ніацинамід, центелла або екстракт алое. Масел та силіконів краще уникати та підшукати засіб із позначкою "для проблемної шкіри". 

Фото: Freepik

Деякі візажисти рекомендують використовувати густий і щільний тон — він точно приховає усі недосконалості. Але для макіяжу на кожен день такий варіант не годиться: під товстим шаром косметики визріватимуть нові прищі. Оптимальне рішення — BB-крем з легкою текстурою. Він досить щільний, але має доглядові властивості й не забиває пори. 

Для нанесення тонального крему варто використовувати вологий спонж. А, щоб покриття було рівномірним та однорідним, потрібно виконувати рухами вбивання. Завдяки цьому крем буде гарно триматися на шкірі. Зверху краще додати трішки мінеральної пудри: так ми зафіксуємо макіяж, щоб продовжити його життя. 

Крок №5: розставляємо акценти 

Макіяж проблемної шкіри вчить нас правильно розставляти акценти. По-перше, якщо висипання таки не вдалося приховати повністю, від яскравих холодних рум'ян краще відмовитися. Ліпше надати перевагу теплим відтінкам з персиковим підтоном. Надлишок хайлайтера на обличчі також не додасть краси — блиск приверне зайву увагу до нерівностей рельєфу. 

Фото: Instagram @dubrovskaya_makeupp

Якщо у зоні вуст шкіра чиста  — добре спрацює яскрава помада. Якщо і тут збираються з'явитися прищики, то рішенням можуть стати акцентні стрілки.

Пам'ятай: достатньо лише одного акценту — не варто одночасно виділяти і губи, і очі. 

Водночас, щоб освіжити макіяж протягом дня, поклади у свою сумочку серветки з ефектом матування. Вони миттєво вбирають надлишки шкірного сала і видаляють блиск з обличчя, при цьому не псують макіяж. Справжня б'юті-знахідка у спекотний весняно-літній період!

Читай також: Порцелянова шкіра і глянсові вуста: тренди весняного макіяжу 2024, які варто спробувати 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації