Як боротися з целюлітом у домашніх умовах

Як боротися з целюлітом у домашніх умовах Фото: Freepik

Що сприяє появі целюліту, які стадії його розвитку існують і як позбутися від нього в домашніх умовах? "ТиКиїв" дослідив, як розв'язати цю делікатну проблему!    

Целюліт турбує понад 90% жінок в усьому світі. Як правило, він виникає на сідницях, стегнах, руках, боках і животі. Дефекти шкіри з'являються через збільшення об'єму жирових клітин, внаслідок порушення мікроциркуляції в тканинах. З цієї причини в проміжках між клітинами тканин накопичується рідина, тверднуть колагенові волокна, і зрештою, з жирових клітин починають формуватися вузлики. Все це разом призводить до набряклості та горбистості шкіри, також відомої як "апельсинова скоринка". 

Чому з'являється целюліт 

Розвитку целюліту можуть сприяти найрізноманітніші фактори:  

  • Гормональний збій: на тлі зниження жіночих гормонів порушується водний баланс і жирові клітини перестають розсмоктуватися.
  • Незбалансоване харчування: захоплення солодощами, швидкоїжею, соліннями та маринадами загрожує ожирінням та утворенням "апельсинової скоринки" через активне відкладення жирів та вуглеводів.
  • Малорухливий спосіб життя: брак руху у повсякденному житті порушує процеси обміну речовин у шкірі. Як результат, застоюється лімфа, а згодом розростається жирова тканина.
  • Куріння та алкоголь: етиловий спирт і нікотин погіршують роботу судин, роблять ламкими капіляри, порушуючи кровообіг та обмінні процеси у шкірі та підшкірних тканинах. 

Целюліт також формується на тлі стресу та хронічної втоми, а також під впливом спадкових факторів та уповільнення циркуляції крові. Клітини отримують надто мало кисню та поживних речовин, тому й починають накопичувати жир.

Стадії целюліту 

Водночас косметична проблема має кілька стадій розвитку:

Фото: Freepik
  1. стадія: целюліт важко помітити неозброєним оком. Втім, якщо стиснути шкіру на сідницях чи стегнах, з'являється невелика горбистість. Це і є порушення мікроциркуляції в тканинах. 
  2. стадія: горбики на шкірі стають помітними при активних рухах або сидінні. А під час промацування шкіри можна відчути жирові ущільнення. 
  3. стадія: шкіра нагадує соти, й місцями має хворий синюшний або жовтуватий відтінок. Зміна кольору відбувається внаслідок кисневого голодування. Набряклість стає яскравішою, зростає об'єм сідниць, стегон і живота.
  4. стадія: до чітко окресленої горбистості та нездорового кольору додається біль при стисканні чи натисканні.

Важливо пам'ятати, що боротьба з целюлітом ефективна лише на початкових етапах. При третій та четвертій стадіях доведеться вдатися до серйозних заходів. Інколи єдиним виходом є ліпосакція. 

Усвідомивши, як все працює, можна знайти способи, як позбутися целюліту на тілі в домашніх умовах. Головне завдання — уповільнити, за можливості, зупинити процес формування нерівностей, а також прибрати вже наявну "апельсинову скоринку".

Правильне харчування 

Спочатку варто переглянути свій раціон і прибрати з нього всі шкідливі продукти:  

Фото: Pexels 
  • Швидкоїжу та чипси
  • Жирну, смажену та копчену їжу
  • Газовані напої
  • Солодощі та випічку
  • Алкоголь

Натомість додати у свій продуктовий кошик багато овочів, фруктів, зелені, рослинних олій, риби й бобових. А ще — пити багато води!

Оптимальну кількість води можна розраховувати, виходячи з параметрів власного тіла. За даними науковців, в середньому йдеться про 30 мл води на 1 кг. Тож, жінці з вагою 55 кг необхідно випивати 1,8 л чистої рідини у день.

Фізичні навантаження

Наступна важлива частина "антицелюлітної рутини" — регулярний спорт. Довгі прогулянки, біг та різні функціональні вправи — присідання, махи ногами, планка та вправи на прес сприяють прискоренню обміну речовин, активізації кровообігу, а також зміцненню м'язів. 

Зверни увагу на інтервальні тренування: це почергове комбінування кардіо вправ із силовими. Наприклад, перший підхід — стрибки, другий — віджимання, третій — знову стрибки. 

Якщо проблемною зоною є живіт — допоможуть заняття з хула-хупом, а стрибки на скакалці — якщо целюліт помітний на стегнах та сідницях. 

Масаж 

Антицелюлітний масаж — ще один робочий метод боротьби з "апельсиновою скоринкою". Внаслідок активного механічного впливу він покращує лімфообіг і кровообіг, а також стимулює обмінні процеси. Поступово жирові відкладення розщеплюються та виводяться з організму. 

Домашній масаж може бути ручним або вакуумним. Ручна техніка передбачає пропрацювання проблемних зон за допомогою поплескування, натискань та щипків.  А от для вакуумного варто придбати спеціальні банки із силікону або скла. Обидва види масажів треба робити з застосуванням кремів та олій. 

Не менш ефективний "гаджет" для домашніх процедур — суха щітка з натурального ворсу. Всього 15-20 хвилин на день, і незабаром побачиш результат!

Масаж сухою щіткою має низку протипоказань. Наявність поранень, прищів, алергії, висипань, а також проблем із венами та судинами — сигнал про те, що від нього варто відмовитися. 

Обгортання 

Позбутися целюліту можна й за допомогою комплексу обгортань. Процедура виглядає так: на проблемні ділянки наноситься спеціальний засіб, який щільно обгортається прозорою плівкою. Через 30-40 хвилин суміш потрібно змити.

Фото: Freepik

Засіб для обгортання зазвичай містить лікувальні грязі, блакитну глину, морські водорості, ефірні олії або натуральні трави. Водночас завдяки плівці створюється компресійний ефект, який немов "проштовхує" активні інгредієнти зі складу углиб шкіри. В результаті активізується метаболізм, покращується обмін речовин, виводиться застійна рідина і токсини. 

Обгортання бувають холодними та гарячими. Перший тип працює шляхом охолодження, тому практично не має протипоказань. Його можна виконувати навіть при куперозі та варикозі. Другий — має сильний розігрівальний ефект, через що його не можна робити людям із серцево-судинними та онкологічними захворюваннями, а також з діабетом та варикозом.

 Антицелюлітна косметика 

Доповнити комплекс антицелюлітних процедур можна за допомогою спеціальної косметики. Вона містить активні компоненти, що розігрівають або охолоджують шкіру. Внаслідок цього і досягається ефект гладенької та зволоженої дерми. 

Фото: Freepik

Звісно ж, різноманітні скраби, креми та олії не здатні спалювати жирові клітини. Однак, вони можуть глибоко наситити шкіру, м'яко відлущити її та вирівняти загальний рельєф. 

Контрастний душ 

Контрастний душ також допомагає у боротьбі з целюлітом. Комбінування холодної та гарячої температур відновлює циркуляцію крові та лімфи, що безпосередньо впливає на стан епідермісу. Жировий шар поступово зменшується, а шкіра розгладжується та вирівнюється за кольором.

Фото: Freepik

Щоправда, працює цей метод лише у комплексі зі спортивними вправами, збалансованим харчуванням та іншими антицелюлітними процедурами. 

Читай також7 помилок, які заважають схуднути

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

У Київському університеті Шевченка встановили рекорд з найшвидшого випуску книги - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

У Київському університеті Шевченка встановили рекорд з найшвидшого випуску книги

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації