10 соціальних проєктів, що реалізують у Києві в 2023 році

10 соціальних проєктів, що реалізують у Києві в 2023 році Фото: ТиКиїв

Бюджет Києва на 2023 рік орієнтований на воєнну економіку, а мер Віталій Кличко назвав його бюджетом виживання, що допоможе забезпечити критично важливі статті видатків.

Доходи бюджету Києва на 2023 рік заплановані у розмірі 66,3 млрд грн, а видатки – 65,6 млрд грн. Основний напрям фінансування – освіта. На неї виділили 23 млрд грн, а це 35% від усіх видатків. На транспорт і дороги піде 12,4 млрд грн. На соціальний захист дали 6,5 млрд грн. Понад 6 млрд грн отримає сфера охорони здоров'я. На ЖКГ найменше – 5 млрд грн.

Фото: офіційний вебсайт Київської міської ради

Депутати змінили й програму соціально-економічного розвитку. Цьогоріч вона буде спрямована на роботу критичної інфраструктури, збереження стабільної ситуації в місті й відбудову зруйнованих об'єктів.  

Цьогоріч в столиці продовжиться реконструкція та будівництво на ділянках Київської кільцевої дороги, реконструкція Шулявського мосту та розвиток столичного метрополітену. Щоправда, фінансування робіт буде вдвічі меншим, ніж до війни. 

Також місто виділило гроші на завершення розпочатих відновлювальних робіт на житлових будинках на вулиці Глибочицькій й Остапа Вишні.

Будинок, що постраждав від російських обстрілів, вул. Глибочицька.
Фото: ДСНС

Планується також проведення капітальних ремонтів укриттів і захисних споруд цивільного захисту. На це виділили 569 мільйонів гривень. Не забули депутати й про капітальний ремонт парків і скверів. На такі потреби відповідно до оновленої Програми економічного і соціального розвитку міста Києва виділили 150 мільйонів гривень. 

Як змінюватиметься столиця у 2023 році – читай далі. 

Громадський транспорт 

Цьогоріч столиця отримає новий сучасний громадський транспорт. Йдеться про 9 низькопідлогових трамваїв виробництва одеської компанії "Татра-Юг". Рейковий транспорт придбають за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку. До речі, в межах цього проєкту у 2022-му Київ закупив вже 11 трамваїв. Окрім того, місто придбає 50 нових вагонів метро та тролейбусів. Вартість у €50 млн також покриє  Європейський інвестиційний банк. 

Паркувальні місця 

У Києві цьогоріч планують облаштувати 2 284 нових паркомісця. Їх створюватимуть не на проїжджій частині, а за допомогою "кишень", які будуть облаштовувати, зменшуючи площу тротуарів, газонів та перспективних велодоріжок.
Програма розвитку паркувального простору міста на 2023 рік також передбачає, що у столиці запрацює єдина автоматична система моніторингу. Вона має допомоги визначити рівень заповнення паркомісць у режимі реального часу, а також фіксувати порушення правил паркування чи несплату за паркомісце. 

Додаткові кільцеві розв'язки 

Протягом 2022 року дорожники облаштували у столиці 10 нових кільцевих розв’язок малого радіуса. Також з’явилося два нові підвищені переходи, поєднаних з антикишенями. Нові кільцеві розв'язки продовжать з'являтися й у 2023 році. Адже влаштування "дорожніх клумб" – це загальноєвропейська практика, що підвищує безпеку на перехрестях для всіх учасників руху. 

Транспортна розв'язка на Дарницькому мосту 

Російські обстріли не зупиняють мостобудівників, які споруджують інфраструктурні об’єкти столиці. Тривають будівельні роботи на Дарницькому мосту на лівому березі міста. Від часу відновлення будівельних робіт на об’єкті було зведено всі опори естакади, а також залиті конструкції насипів з’їздів. Було змонтовано майже 862 кубометри залізобетонних конструкцій підпірних стін. На споруджених з’їздах будівельники уклали понад 3 тисячі кв. м асфальтобетонного покриття. Перші два з'їзди з Дарницького мосту планують відкрити вже влітку цього року. Це з'їзди у напрямку проспекту Бажана та мосту Патона.

Якість повітря 

Київську міську систему моніторингу якості повітря на початку року розширено ще двома пунктами. На додачу до п’яти наявних у місті встановили ще два пункти – на проспекті Перемоги, 97 у Святошинському районі та на вулиці Китаївській, 22 у Голосіївському районі. Передбачається, що загальна кількість високоточних пунктів у Києві зросте до 17 одиниць. Це дасть можливість отримувати комплексну інформацію про стан атмосферного повітря в усьому місті, а також напрацювати програми поліпшення стану якості повітря у майбутньому.

Декоративні луки та лавандове поле 

Цьогоріч Київ хочуть перевести на стійке озеленення за європейськими стандартами. У столиці подекуди почнуть висаджувати декоративні луки й злакові культури замість газонів. Акцент на багаторічних рослинах зроблять "там, де утримання газонів є недоцільним". Луки й злаки передусім висаджуватимуть на ділянках вздовж автомобільних доріг і розподільних смуг. У КМДА пояснюють, що такі зелені насадження потребують значно меншого ресурсу для догляду, ніж газони. Сорти дерев і кущів вибиратимуть із тих, що найкраще зарекомендували себе в міських умовах.

Фото: Unsplash

Київзеленбуд у 2023 році на Троєщині планує висадити лавандове поле з 2,5 тисячі кущів. У місті продовжать практику висадження рослин одного виду в парках, щоб кожен район "зробити особливим за допомогою рослин". На Русанівці висадять гортензії, у парку Партизанської слави – деревоподібні кущі церцисів, у сквері на Львівській площі – гліцинії. Перші тематичні панно мають з’явитися в місті вже у травні.

Відновлення культурних пам'яток 

На відновлення музеїв, пошкоджених внаслідок ракетних ударів у жовтні минулого року (Музею Ханенків, Київської картинної галереї й Музею видатних діячів української культури) у 2023 році місто передбачило 56,4 мільйона гривень. 

Коворкінг у Софії Київській

Національний заповідник "Софія Київська" відкриває у Будинку консисторії невеличкий коворкінг "Софіт". Працювати тут запрошують фрилансерів або ж невеликі команди до 20 людей, яким потрібен комфортний робочий простір і майданчик для спілкування з однодумцями. Одна година роботи в цьому коворкінгу коштуватиме 100 грн, також можна придбати абонемент на тиждень. Адміністрація обіцяє безперебійне електропостачання, швидкісний інтернет та укриття на випадок повітряної тривоги. Коворкінг працюватиме по буднях з 09:00 до 18:00.

Співпраця між "Мистецьким Арсеналом" та "Довженко-Центром"

Йдеться про проведення низки подій в межах культурних проєктів в Україні та за кордоном.  Співпраця розпочнеться вже цього місяця з кінопоказу фільму "Камінний хрест" (1968) в межах освітньої програми до виставки "Серце землі". На лютий 2023-го також запланована низка спільних подій, що відбудуться під час Вільнюського книжкового ярмарку. Там Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" представить спеціальну програму. В майбутніх планах двох інституцій – кінопрограма в межах освітніх подій на виставці "Футуромарення. Україна і авангард" у музеї KUMU, участь "Мистецького Арсеналу" та "Довженко-Центру" у Лейпцизькому книжковому ярмарку. 

Дерусифікація Києва 

У столиці у 2023-му продовжиться процес дерусифікації міста. Користувачі сервісу "Київ Цифровий" проголосували за нові назви станцій метро "Дружби народів" та "Площа Льва Толстого". 76% опитаних виявилися за перейменування "Дружби народів" на "Звіринецьку". 83% підтримали зміну назви метро "Площа Льва Толстого" на "Площу українських героїв". Крім того, користувачі підтримали й перейменування вулиці Льва Толстого на гетьмана Павла Скоропадського. Також 88% учасників голосування погодилися із тим, щоб бульвар Перова став Воскресенським проспектом, а проспект Визволителів отримав назву на честь українського художника і співзасновника Української академії мистецтв Георгія Нарбута. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації