10 соціальних ініціатив, які змінили Київ у березні
Безоплатні театри для людей з інвалідністю, послуга "Представник пацієнта" в лікарнях, оновлення в застосунку "Київ Цифровий", безкоштовні саджанці для озеленення прибудинкових територій... Розповідаємо про корисні ініціативи, які змінили Київ минулого місяця.
Культура без обмежень
Людям з інвалідністю надали пільги для безплатного відвідування комунальних театрів. Вони зможуть це зробити не лише у визначений день, а й у будь-який інший — за наявності вільних місць, а також за письмовим зверненням громадських організацій або соціальних служб. У переліку понад два десятки установ. Зокрема, Київський муніципальний академічний театр ляльок на лівому березі Дніпра, Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва, Київський національний академічний Молодий театр та інші. Повний перелік за посиланням.
Безбар'єрний світлофорний перехід
У Дніпровському районі Києва, на перехресті вулиць Алішера Навої і Воскресенської з'явився новий світлофорний перехід. Його облаштували з урахуванням норм безбар'єрності.
Так, на пішохідному переході понижені бордюри, встановлені тактильна плитка і пристрої звукового оповіщення. Це дасть змогу безперешкодно та безпечно перетинати дорогу пішоходам з порушеннями зору та маломобільним групам населення.
Безбар'єрний гінекологічний центр
У перинатальному центрі Києва почав працювати гінекологічний кабінет безбар'єрного доступу, в якому безоплатно та конфіденційно надаватимуть медико-психологічну допомогу. Тут можуть отримати поміч всі жінки, незалежно від способу пересування, наявності захворювань чи порушень опорно-рухового апарату, віку, місця реєстрації та статусу. У кабінеті є все необхідне для надання гінекологічних послуг для маломобільних груп населення.
Жіночий простір "Вільна"
У Києві на базі міського Центру гендерної рівності та запобігання насильству запрацював жіночий простір "Вільна".
У просторі жінки та дівчата можуть отримати такі послуги:
- групові та індивідуальні сесії із психологинею;
- тематичні зібрання за чаєм або кавою;
- консультації щодо спеціалізованих сервісів і служб психосоціальної підтримки;
- творчі майстеркласи (малювання, рукоділля, театральне мистецтво, кулінарія тощо);
- спортивні заняття (йога, пілатес, танці тощо);
- кар'єрні сесії (історії успіху відомих жінок, профорієнтація, пізнавальні лекції від лікарів, психологів та експертів у різних сферах діяльності, розмовні клуби з української/англійської мови).
- ДЕ? Вул. Іллєнка, 20
- КОЛИ? Середа-неділя, з 11:00 до 20:00.
Центр реабілітації у Бородянці
У Бородянці на Київщині відкрили Центр соціально-психологічної реабілітації. Він допомагатиме військовим відновитися та повернутися до звичайного життя.
Особливий акцент зробили на медичних потребах ветеранів та військових для максимальної зручності проходження військово-лікарської комісії. У Центрі вже обладнані кабінети ерго-, арт- та кріотерапії, а також віртуальної реальності, що допомагатимуть долати наслідки бойової травми. Всього в будівлі дев'ять окремих кімнат для амбулаторного перебування. Загалом за рік у Центрі планують приймати близько двох тисяч ветеранів.
Оновлений парклет
На Подолі реконструювали парклет на вулиці Хорива, який встановили у 2021 році. Зокрема, на парклеті з'явилися яскраві малюнки, тканина для затінення та попільничка. Проєкт створили Юрій Грановський, Михайло Шевченко й Андрій Батін у межах Тижнів Німеччини.
Вони зазначили, що парклет на тротуарі вулиці Хорива встановлюють, щоб "захистити, хоча б його частину, від хаотичного паркування". Також активісти озеленили простір навколо та змонтували нові гойдалки, замість зламаної старої.
Парклет — це продовження тротуару, спеціальна конструкція з місцями для сидіння, яку використовують для розв'язання проблеми запаркованості. В Україні парклети не є поширеним елементом міського простору. Вважається, що перший такий простір встановили в Івано-Франківську в 2015 році. Також подібні відпочинкові зони є у Хмельницькому та Чернівцях.
Оновлення у "Київ Цифровий"
Заповненість київських паркінгів тепер можна відстежити в реальному часі. У застосунку "Київ Цифровий" вдосконалили сервіс "Погодинне паркування". Користувачі знаходитимуть вільні місця для автівок онлайн. Завантаженість паркінгів відображається на мапі в додатку різними кольорами, залежно від кількості вільних місць:
- зелений — доступні понад 70% місць;
- жовтий — 40-70%;
- червоний — залишилися останні місця;
- сірий — усі місця зайняті.
Наразі сервіс працює в тестовому режимі на 54 стоянках. Згодом його планують поширити на всі автолокації столиці.
А ще віднедавна у застосунку "Київ Цифровий" додали розклад руху фунікулера, мапу виходів з метро та наявність на них ліфтів. Тепер користувачі зможуть швидко орієнтуватися й планувати свої маршрути.
Офіс реєстру збитків
У столиці відкрили Офіс реєстру збитків, завданих російською федерацією. Там працюватиме приблизно 10 людей — це юристи та комунікаційники. Київський Офіс допомагатиме співпрацювати з українським урядом, правоохоронцями та громадськими організаціями. Для подання заявки на відшкодування використовуватимуть портал "Дія". Реєстр очікує на безпрецедентну кількість заяв — до 8 мільйонів. У майбутньому планують впровадити подання звернень на відшкодовування офлайн — через місцеві ЦНАПи.
Послуга "Представник пацієнта"
У трьох київських медичних закладах запрацює послуга "Представник пацієнта". Це спеціалісти, які успішно пройшли тренінги і зможуть надати пацієнтам інформацію щодо безоплатної медичної допомоги, обстежень, ліків і роботи медзакладів, а також можливостей і прав пацієнтів. При цьому медичних консультацій не надаватимуть, але до них матимуть змогу звернутися пацієнти та їхні родичі. Послуга буде доступна у Національному інституті раку, Київській обласній клінічній лікарні та Київському міському пологовому будинку №6. Пілотний проєкт триватиме до кінця квітня.
Безоплатні саджанці
У березні та квітні 2024 року кияни зможуть бекоштовно отримати саджанці дерев для озеленення прибудинкових територій. Це ініціатива Центру альтернативного озеленення Києва.
Як це зробити, не витративши ані гривні, — дізнавайтеся за номером телефону 095-888-58-00 через Viber або WhatsApp. Центр альтернативного озеленення пропонує молоді ялини, сосни, каштани, дугласії, клени, липи, дуби, буки, модрини та інші прості й невибагливі дерева.
"Таких саджанців у нас дуже багато. Всі вони із закритою кореневою системою. У 2020-2021 роках ми їх завезли із лісових розсадників, щоб безплатно роздати. Дерева тоді були зовсім малесенькими сіянцями. Зараз вони стали повноцінними саджанцями висотою від метра до двох", — розповіли у Центрі. Там також додали, що цьогоріч саджанці дерев роздають киянам за однієї умови: "Ми віддаємо вам дерева в обмін на залучення ваших fb-друзів до аудиторії підписників сторінки "Контейнерне озеленення", — пояснили у Центрі озеленення.
Читай також: Як Київ покращують для комфорту людей з інвалідністю