10 соціальних проєктів, які змінили Київ у листопаді

10 соціальних проєктів, які змінили Київ у листопаді Колаж: ТиКиїв

Перший в Україні науковий цирк, тестування берлінської подушки, демонтаж реклами на Голосіївському проспекті та 40 кільцевих розв'язок. Розповідаємо про головні проєкти, які змінили столицю цього місяця.

Нові розв'язки

Фото: КМДА 

40 кільцевих транспортних розв'язок облаштували в Києві протягом цього року. Як повідомили в КМДА, на кожен район міста тепер припадає від трьох до п'яти нових кільцевих розв'язок. На підходах облаштували напрямні острівці, щоб знизити швидкість руху. Також встановили на дорозі тактильні смуги й знизили бордюри. Так, кільцеві розв'язки стали більш зручними та безпечними для маломобільних груп населення.

Перезапуск автостанції "Дачна"

Фото: Пасажири Києва

На Святошині знову запрацювала відремонтована автостанція "Дачна". Оновлював локацію інвестор, який у 2021-му реконструював Центральний автовокзал на Деміївській площі.

Фото: Пасажири Києва

Окрім нового дизайну приміщення, також запустили безплатний шатл до "Дачної", який курсує від станції метро "Житомирська".

Науковий цирк

Фото: Gulliver

Музей науки МАН разом із торгово-розважальним центром Gulliver запустили перший в Україні науковий цирк для дітей та дорослих. Стилізований простір розташований на четвертому поверсі ТРЦ. Програма цирку складається з двох частин. Перша — наукове шоу "Атом у ді". Це демонстрація цікавих перетворень побутових предметів. Наприклад, глядачам за допомогою чашки, струни та швабри можуть показати властивості звуку. Друга — вільний огляд експонатів і взаємодія з ними у власному темпі. Тут відвідувачі більше дізнаються про природу оптичних ілюзій. Для того, щоб відвідати цирк, необхідна попередня реєстрація. Забронювати місце можна за посиланням. 

  • ДЕ? Спортивна площа, 1-А, 4-й поверх ТРЦ Gulliver
  • КОЛИ? 12:00-18:00. Понеділок і вівторок — вихідні.

Мапа провайдерів

Фото: ЛУН 

Мінцифра спільно з ЛУН запустили інтерактивну мапу провайдерів, які надають доступ до інтернету під час блекаутів. Мапа доступна за посиланням. З неї кияни можуть дізнатися, скільки працюватиме домашній інтернет у їхнього провайдера в разі відключень світла. Якщо тривалості роботи інтернету буде недостатньо, там же можна знайти найближчого провайдера, який серйозніше підготувався до блекаутів. Також на мапі можна:

  • дізнатися вартість підключення та щомісячну абонплату за доступ до інтернету;
  • залишити відгук про роботу провайдера у своєму будинку під час відключень;
  • переглянути відгуки інших людей щодо роботи провайдера.

Берлінська подушка на Бажова

Фото: Центр організації дорожнього руху

На вулиці Бажова замість "лежачого поліцейського" встановили першу "берлінську подушку" — це штучна нерівність посеред дороги, щоб легкові автівки знижували швидкість. У разі успішного проходження експерименту такі пристрої заспокоєння руху облаштують на інших вулицях.

Ліфти для маломобільних груп на Вокзалі

На Центральному вокзалі Києва облаштували ліфти для маломобільних груп населення. Два нові ліфти спростять доступ з Південного вокзалу до першого перону, а також до зали очікування. У планах Укрзалізниці також модернізація фудкорту, зон очікування, камер схову та вбиралень. У 2024 році планують встановити ще декілька ескалаторів та ліфтів.

Безплатні роздягальні на Трухановому

0 / 0

На Трухановому острові відтепер можна зручно перевдягтися та безпечно залишити речі. Там встановили безплатну роздягальню з кабінкою та скриньками на кодовому замку, в яких можна ще й зарядити гаджети. Контейнер є частиною спортивного маршруту "Труханів трейл" та розташований праворуч від пішохідного мосту.

Заборона на мурали

Фото: Art United Us

У столиці тимчасово заборонили створювати нові мурали. Таке рішення ухвалила Київрада. Табу для художників діятиме три місяці. За цей час чиновники мають розробити механізм погодження ескізів стінописів. Нагадаю, каталізатором невдоволення хаотичними муралами в Києві стала робота Євгенії Фуллен, яку вона почала малювати на будинку з охоронним статусом на вулиці Січових Стрільців, 31. Кияни стінопис назвали несмаком та подали петицію, аби врегулювати процедуру створення муралів.

Кільцева на Оболоні

Фото: Dmitry Rider

Кільцеву дорогу на Оболоні готують до відкриття. Протягом останніх кількох днів тут провели чистове асфальтування та нанесли розмітку. Зараз будівельники встановлюють ліхтарні стовпи вздовж дороги, добудовують розв'язку, яка сполучатиме цю ділянку Великої Кільцевої з вулицею Богатирською, та проводять благоустрій навколишньої території.

Демонтаж місяця

Фото: Київреклама 

На Голосіївському проспекті прибрали 76 незаконних вивісок реклами. Незаконні банери зняли на розі вулиць Оріхуватської та Васильківської. Працівники "Київреклами" ліквідували й вивіску, яка закривала у будинку три вікна одночасно.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації