Як живе притулок для тварин "Сіріус"?

Як живе притулок для тварин "Сіріус"? Фото: ТиКиїв

Понад три тисячі собак і дві сотні котів. Саме стільки хвостиків нині живуть у найбільшому притулку України "Сіріус", що розташований у селі Федорівка Вишгородського району. Нині чотирилапим бракує місця, клітки не витримують такої кількості тварин. Після повномасштабного вторгнення росії селище, у якому розміщено притулок, два тижні перебувало в окупації й понад місяць було ізольоване від України. Через гучні обстріли чотирилапі лякалися, намагалися втікати, розгризаючи вольєри. Притулок сьогодні витрачає багато коштів на відновлення вольєрів та зведення будинку для кішок, щоб ті не замерзли. Щоб спрямувати кошти на ремонт та будівництво, необхідна достатня кількість корму. Про це нам розповіла власниця притулку Олександра Мезінова.

Олександра Мезінова
Олександра Мезінова. Фото: ТиКиїв

Скільки тварин утримує притулок "Сіріус"?

Наш притулок може утримувати близько двох тисяч тварин, але сьогодні в нас перебуває понад три тисячі чотирилапих.

Після повномасштабного вторгнення нам вдалося знайти домівку для більш ніж 400 песиків. 

0 / 0

Як допомагаєте знайти нових власників?

Ми робимо хороші фото, відео і викладаємо їх у соцмережі та на сайт. Також працює сарафанне радіо, тож люди приїжджають постійно. До війни нас відвідували тисячі людей. Зараз набагато менше, але це теж працює. Коли ти бачиш ці очі, то просто вже не можеш поїхати додому без маленького друга... Ми розповідаємо відвідувачам про тваринок, показуємо фото і потім прилаштовуємо у гарні сім'ї. Обов'язковою є співбесіда з майбутніми власниками. Ми укладаємо договір, за яким нова сім'я зобов'язується піклуватися про наших вихованців, а ми обіцяємо їй допомагати в цьому.

Фото: ТиКиїв

До нас можна звертатися з будь-яких питань. Ми й кінологів рекомендуємо, і ветклініки, і зоопсихологів. Навіть якщо новий власник із якихось причин не має змоги, наприклад, лікувати улюбленця, ми це робимо за кошти притулку. Ці тварини завжди наші. Люди надсилають нам фотозвіти, відеозвіти про перебування чотирилапого в сім'ї – ми постійно з ними на зв'язку.

Чи змінюється поведінка безпритульної тварини, яка потрапляє до вас?

Звичайно. Якщо ми беремо тваринку, яка жила весь час на вулиці, в неї не було ні їжі, ні даху над головою, ніхто не хотів приголубити, то, безумовно, коли вона потрапляє сюди – відчуває, що до неї добре ставляться. Її тут і погладять, і нагодують. Вона має власну будку, солому, їй тепло. Тварини у нас відчувають турботу – навіть вуличні, які не дуже "соціалізовані", дикуваті. Ми знаходимо і з такими хвостатими спільну мову й прилаштовуємо у сім'ї. Але трапляються випадки, коли чотирилапі не можуть звикнути до нового життя й дуже стресують.

0 / 0

Інша справа – домашні тварини. Їм, звичайно, дуже важко пристосуватися до притулку, тому що тут гучно, багато інших тварин. Такі чотирилапі сумують за господарями й за колишнім життям. Ми зазвичай хочемо якомога швидше прилаштовувати цих вихованців, щоб вони не втрачали соціалізацію й не стресували. З такими хвостатими багато роботи, і їм досить тяжко. Втім, вони теж звикають до притулку, коли відчувають турботу про себе. 

Фото: ТиКиїв

Як вам вдається долати зимовий період?

По-перше, ми намагаємося вдягати кого можемо, по-друге, оновили буди. Тож у тварин є і буди, і солома. На зимовий період потрібно десь 25-27 тонн соломи. Ми регулярно розносимо її по будках. Тварини зариваються в неї, їм так комфортно. Цуценят ми намагаємося тримати в приміщеннях. Для старших робимо теплі солом'яні шторки, щоб захистити від холодного повітря, але це ж цуценята, вони просто зривають їх. Тож доводиться робити по 10 таких шторок на тиждень. Крім того, частині наших улюбленців ми роздаємо теплу їжу.

Фото: ТиКиїв

З водою ситуація найскладніша, тому що на вулиці миски замерзають. Тож доводиться носити теплу воду, щоб розморожувати кригу. 

Чого потребує "Сіріус" сьогодні?

Зараз у наших вихованців найбільша потреба у їжі. Ми будуємо нові вольєри замість тих, що постраждали під час окупації. Хоча нас оминули прямі влучання, втім, було дуже гучно, тож собаки просто порозгризали вольєри, намагаючись втекти. Також ми розпочали будівництво помешкань для кішок. Адже зараз у нас багато котів живуть у клітках, а їм потрібні інші умови.

Щоб будівництво тривало, потрібна їжа для чотирилапих. Так ми можемо спрямовувати кошти на будівництво, а не на закупівлю харчів для тварин.

0 / 0

До слова, після деокупації до нас приїжджали багато людей, організацій, привозили сухий корм, крупу, і ми дуже вдячні всім за це. Протрималися завдяки цьому багато місяців, тож могли максимально займатися будівництвом. Зараз призупинені роботи над будинком для котів, залишилося тільки дві бригади, які роблять вольєри. І цього замало, адже вольєри потребують оновлення. 

Потрібен не лише корм, а й крупи?

Ми варимо каші. Звичайно, сухий корм – це простіше. Однак він дорогий, ми просто не можемо цього собі дозволити в таких масштабах. Щодня потрібно аж 2 тонни їжі. Тому наші хвостики частково їдять кашу, а частково – сухий корм. 

0 / 0

ТиКиїв також вирішив трохи допомогти "Сіріусу" та привезти для вихованців притулку корм. Закликаємо і вас завітати у гості до чотирилапих і почастувати їх смачненьким. А можливо, навіть забрати когось до себе, якщо ви давно мрієте про вірного друга. Адже саме ми, люди, здатні допомогти братам нашим меншим! А вони віддячать нам теплом і вірністю.
 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації