Міжнародний день сім'ї: як створити свято з близькими

Щороку 15 травня відзначають Міжнародний день сім'ї. 1993-го свято затвердила Генеральна асамблея ООН. Воно відображає те велике значення, яке міжнародна спільнота надає сім'ям.
Що треба знати
Основна ідея — привернення уваги до важливості інституту сім'ї та його ролі в суспільстві. День спрямований на те, щоб підвищити обізнаність про проблеми, з якими стикаються родини, та розширити знання про соціальні, економічні та демографічні процеси, що впливають на них у всьому світі. Щороку Міжнародний день сімей відзначають з якимсь новим фокусом уваги. Тема 2023-го — "Демографічні тенденції та сім'ї". А торік, наприклад, це була "Сім'я та урбанізація".

Що варто робити
День сімей — передусім ідеальна нагода привітати своїх найрідніших і побажати їм найважливіше: здоров'я, щастя, перемоги. А також поцікавитися їхніми справами та вислухати. Це можна зробити і телефоном, але ми радимо не обмежуватися приємним словом. Адже це чудова нагода провести час разом. З батьками, дітьми або іншими близькими родичами.
Якщо є така можливість, найкраще зібратися в родинному колі та поспілкуватися, відпочити, поділитися підтримкою. Можливо, навіть обмінятися подарунками. Взагалі це не обов'язково робити саме сьогодні. По-перше, може не бути часу. По-друге, сімейні збори та спільне проведення вільного часу бажано влаштовувати регулярно і без додаткових нагод.
У будь-якому разі ми підготували для тебе кілька варіантів спільної активності з родиною. Сьогодні чи ні, але ти можеш сміливо вибирати з цих пропозицій, що тобі найбільше припаде до душі та буде найцікавішою опцією для твоїх рідних. Сподіваємося, тобі обов'язково вдасться влаштувати свято з тими, кого любиш і цінуєш. І віримо, що цьому не завадять ні обставини, ні вороги, адже нас береже Бог і ЗСУ.

Як провести часом разом
Організуйте родинну вечерю
Запроси своїх найближчих приготувати разом і покуштувати смачну їжу. Це буде спосіб насолодитися кількома годинами затишку після робочого дня. Можна навіть вибратися на пікнік, адже погода вже дозволяє. Але домашнє застілля — зазвичай безпрограшний варіант.
Сходіть на прогулянку
Можна вирушити в найближчий парк або поїхати в будь-який інший. Але не тільки на природі гарно погуляти разом — можна просто вийти у двір або пройтися вуличками чудового Києва.
Влаштуйте екскурсію
Вирушіть у якесь історичне місце, до пам'ятки культури або ж у музей чи галерею. Можете навіть придумати подорож кількома локаціями столиці. Це буде не просто прогулянка, а цілеспрямована мінімандрівка визначними місцями. Ви разом побачите та дізнаєтесь щось нове й розділите гарні емоції від спільних відкриттів.
Займіться спортом
Спорт — це й без того корисно для здоров'я та настрою, а з батьками або дітьми сприятиме зміцненню сімейного духу та подарує ще більше позитивних емоцій. Це може бути похід у спортзал, пробіжка на вулиці, велопрогулянка, настільний теніс у дворі або ж будь-який інший вид спорту, який сподобається всім твоїм. Можна просто залишитися вдома і зробити вправи в кімнаті під бадьору музику.
Займіться творчістю
Спільна мистецька діяльність захопить, подарує наснагу і задоволення для всіх, хто долучиться до процесу. Наприклад, спробуйте разом намалювати картину або заповнити розмальовку, поскладати вірші, поспівати пісні, потанцювати або пофотографуватися для створення чи поповнення сімейної колекції світлин. Для цього навіть не треба нікуди йти й шукати місце. Влаштуйте осередок мистецтва просто в себе вдома.
Відвідайте мистецьку подію
Проведіть декілька годин у кіно, театрі, концертній залі чи у парку розваг. Якщо ж не маєте часу або бажання кудись вибиратися, просто вмикайте стримінговий сервіс або YouTube і дивіться або слухайте щось цікаве. Головне — робіть це разом і поділяйте нові враження від гарних творів мистецтва одне з одним.
Зробіть подарунки
Ви можете приготувати маленькі, символічні презенти на знак уваги й цінування. Це може бути щось традиційне, як квіти, солодощі або навіть просто листівки, в яких варто висловити свої почуття, вдячність і побажання.
Альтернативні ідеї
Інші веселі та корисні варіанти для домашнього відпочинку з рідними: позгадуйте та порозказуйте одне одному гарні сімейні історії, пограйте в настільні або словесні ігри, придумайте декор у своєму житлі.
Радимо якомога більше й частіше проводити час разом, насолоджуватися спілкуванням та спільними активностями із сім'єю.
Що подивитися
Бонусом ми хочемо нагадати про новинки сімейного кіно, які ти можеш протягом найближчих днів подивитися з родиною на великому екрані.
Мавка. Лісова пісня
Романтичний і мальовничий мультфільм режисерів Олега Маламужа та Олександри Рубан знятий за мотивами драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня" й міфологічних образів. Став найкасовішою стрічкою в історії українського прокату. Головна героїня — Мавка, душа лісу. Вона закохується у сопілкаря Лукаша з волинського села. І постає перед вибором: стосунки з людиною чи обов'язок лісової берегині?
Пропала грамота
Дотепна та іронічна комедія режисера Бориса Івченка про пригоди козаків створена за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя. Вважається одним із найкращих українських фільмів усіх часів. Розповідає про сповнений перешкод і випробувань шлях героїв Василя та Андрія. Вони везуть гетьманську грамоту з рідного села Диканька до цариці в Петербург.
Вартові галактики 3
Епічне й душевне завершення трилогії про супергеройську команду на основі коміксів компанії Marvel. У фантастичному екшені американського режисера Джеймса Ґанна Вартові галактики вирушають у свою останню спільну місію. Вони мусять урятувати свого друга, генетично й кібернетично модифікованого єнота Ракету від зловісного науковця Вищого Еволюціонера.
Вартові планети
Видовищний і пізнавальний документальний фільм про китів. Французький режисер Жан-Альбер Лієвр вирушив у навколосвітню подорож, аби зблизька зафільмувати найбільших тварин на Землі. Кіно проливає світло на загадкове й насичене життя створінь, які є ключовою складовою світової екосистеми.
Нові пригоди Ернеста й Селестіни
Милий і затишний мультфільм французьких режисерів Жана-Крістофа Роже та Жулієна Шена на основі дитячих творів бельгійської авторки Габріель Венсан. У центрі сюжету — ведмедик і мишка, які вирушають у країну, де заборонили музику. Друзі мають зробити все можливе, аби повернути культуру і втіху місцевим мешканцям.