Не тільки Каховська ГЕС. 5 найбільших техногенних катастроф людства

Не тільки Каховська ГЕС. 5 найбільших техногенних катастроф людства Фото: Getty Images

Через страшний злочин окупантів список найжахливіших техногенних катастроф збільшився. На тлі наслідків від масштабного теракту — підриву росіянами Каховської ГЕС — ми зібрали добірку найстрашніших техногенних катастроф в історії світу.

Бхопальська катастрофа 

1984 року в індійському місті Бхопалі сталася найбільша за світову історію промислова катастрофа. На заводі, що виробляв пестицид карбарил, вибухнув один із резервуарів, що містив газ. Він поширився містом та отруїв велику кількість людей. За неофіційними даними, того дня загинуло від 15 до 20  тисяч людей, а скільки постраждало — точно невідомо й донині. 

Вилив нафти у Перську затоку 

32 роки тому, під час війни, в Перську затоку вилили 720 тисяч кубометрів нафти. У такий спосіб влада Іраку вирішила зірвати військам США висадку неподалік від берегів. Це стратегічне рішення назавжди змінило навколишню дику природу, адже в море потрапило до 11 млн барелів нафти. Через це деякі місцеві морські види зникли, а навколишнє середовище й досі оговтується після катастрофи.

Лондонський смог

Одним із найсерйозніших забруднень повітря у Великій Британії був лондонський смог ("великий смог"). У 1952 році на майже п'ять днів столицю країни вкрила густа імла, що містила багато шкідливих речовин. Причиною смогу став постійний туман в Лондоні та забруднення повітря великою кількістю заводів і автомобілів. Ніхто з місцевих тоді не звернув увагу на непроглядну мряку, однак туман був дуже токсичним і вразив легені практично кожного жителя. Як наслідок, через лондонський смог померли чотири тисячі людей, а в інших розвинулися респіраторні захворювання.

Пожежі у Каліфорнії

Внаслідок зміни клімату, спричиненої недбалістю людства, у 2018 році штат Каліфорнія у США охопила масштабна лісова пожежа. Тоді місцеві ЗМІ нарахували більш ніж вісім з половиною тисяч повідомлень про займання, що зруйнували понад 24 тисячі домівок. Через пожежу того року загинуло близько 100 громадян Америки.

Чорнобильська АЕС 

Завершимо нашу добірку трагедією, про яку чув кожен. Це чи не найбільша техногенна катастрофа 20 століття. 26 квітня 1986 року о 01:13 стався вибух, який спричинив руйнування 4-го енергоблока Чорнобильської АЕС. Внаслідок цього у довкілля стався викид тонни радіоактивних матеріалів. У момент трагедії загинуло щонайменше три десятки людей, щоправда, точну кількість жертв встановити неможливо й донині. Варто зауважити, що радянська влада замовчувала реальні масштаби трагедії, але незалежні дослідники стверджують, що жертви сягають від 540 до 900 тисяч людей. Чимало людей отримали променеві й онкозахворювання, адже ті, хто не потрапив у 30-кілометрову зону, продовжували жити звичайним життям, не залишаючи домівки. Тривалий час Чорнобильська зона відчуження була непридатною для проживання.

У 2019-му було введено в експлуатацію саркофаг, проєктний термін експлуатації якого становить 100 років. На початку 2022 року росія використала територію Чорнобильської зони відчуження і власне ЧАЕС у спробі швидко перекинути свої війська в Україну для штурму Києва. Загалом Чорнобильська зона відчуження була під російською окупацією понад місяць. 2 квітня 2022 року над ЧАЕС знову замайорів український прапор.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації