Я поруч! У мережі з'явився ролик на підтримку українських підлітків

Я поруч! У мережі з'явився ролик на підтримку українських підлітків Скриншот з відео "Я поруч. Я тут!"/YouTube

В Україні лише 10% підлітків звертається по допомогу до спецорганізацій після булінгу, дискримінації, домагання, фізичної шкоди та інших видів насильства. А 60% — узагалі не знають, де шукати підтримку*.

Щоб привернути увагу до замовчування насильства над підлітками, БФ "Клуб Добродіїв" спільно з Plan International створив соціальний ролик "Я поруч. Я тут!"

"Клуб Добродіїв" — це всеукраїнська благодійна організація, яка з початку повномасштабної війни підтримала 170 тисяч дітей та підлітків. Мета — поліпшити їхній емоційний стан та ментальне здоров'я через творчість і соціальні активності.

Рlan International — це незалежна гуманітарна організація зі штабом у Великій Британії, створена в 1937 році. Вона бореться за права дітей, зокрема рівність дівчат, у 80 країнах світу.

Соціальний ролик "Я поруч. Я тут!" — це 5 історій українських підлітків, які стикаються з різними видами насильства в житті:  

  • неприйняття через "нечоловічі" або "нежіночі" захоплення;  
  • булінг через зовнішність й інакшість; 
  • самотність через вигнання зі спільноти однолітків; 
  • недоречні погляди та натяки у громадських місцях; 
  • загроза фізичної шкоди. 

Героями відео стали підлітки 12–17 років із Києва та Харкова, які вправляються в акторстві. Вони кажуть, що й самі неодноразово потрапляли в такі ситуації або ж були свідками. 

Я займався балетом, і хлопці зі школи говорили, що танцювати — це не чоловіча справа, — пригадує 17-річний Валерій. 

Скриншот з відео "Я поруч. Я тут!"/YouTube

12-річна Аліна з Києва каже, що від булінгу страждала її подруга, та взаємна підтримка допомогла легше перенести цькування. А 13-річна Ліза радить підліткам переглянути ролик, щоб зрозуміти: вони не самі, і завжди знайдуться люди, які їх підтримають.

За словами Марії Тодорчук, засновниці та очільниці "Клубу Добродіїв", дорослішати завжди непросто, а під час війни й поготів. Жінка закликає дати підліткам змогу бути собою, помічати й приймати інакшість кожної людини.

Відео розкриває проблеми нашого суспільства: заздрощі, ревнощі чи просто людей, які можуть знущатися з інших, щоби підвищити власну самооцінку. Важливо зрозуміти, що все це існує і з цим треба боротися, — додає 17-річний Валерій, герой ролика. 

0 / 0

В Україні цілодобово працює Національна гаряча лінія для дітей та молоді. В операторів можна отримати консультацію щодо захисту прав дітей та підлітків, протидії жорстокому поводженню з ними та домашньому насильству. 

Звернутися можна за номером 0-800-500-225 або 116 111. Дзвінки безоплатні й анонімні.

Відео "Я поруч. Я тут!" створене за фінансової підтримки Нідерландської благодійної платформи в межах проєкту "Підвищення життєстійкості підлітків та покращення доступу до освіти в умовах надзвичайних ситуацій".

* Використано дані U-Report та урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко.

Читай також: Що таке безгромадянство

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації