Слизька натура: 5 причин зацікавитися равликами

Слизька натура: 5 причин зацікавитися равликами Фото: Unsplash

29 травня американці святкують Національний день равлика. Ці молюски існують вже понад 500 мільйонів років! У Києві їх обожнюють гурмани та косметологи, а дехто навіть заводить як домашніх тваринок. Ось 5 причин зацікавитися равликами! 

Читай також: Крем-мед і бджоли у смартфоні: 7 унікальних пасік під Києвом

Причина №1: Масаж

Фото: Unsplash

Ця процедура має назву "равликотерапія". В Азії це вкрай популярний метод омолодження тіла — зокрема серед японок, які прагнуть позбутися зморщок. Масаж роблять гігантські равлики-ахатини, що походять з Африки. У неволі вони виростають до 10-15 см, а у природному середовищі їхні розміри сягають 20-30 см! 

На відміну від традиційного масажу, равликотерапія щадна до м'язів та не опрацьовує їх. Натомість ахатини вкривають шкіру слизом, що містить колаген, еластин, лектин, гліколеву кислоту й інші корисні компоменти. Липкий секрет молюска називається "муцин": він не лише зволожує шкіру, а й очищує пори, усуває вугрі, видаляє чорні цятки, освітлює ластовиння та чинить протизапальну дію. 

Позаяк муцин містить природні речовини, равликотерапія вважається гіпоалергенною процедурою. Єдине протипоказання — страх і огида перед молюсками: далеко не кожен клієнт наважиться помістити слимака на обличчя. 

Масаж триває 15-30 хвилин. Шкіру заздалегідь розпарюють і обробляють легким скрабом для кращого проникнення слизу. Найпопулярніші ділянки — це обличчя, шия, руки та зона декольте. Що більша частина тіла залучена, то більшим має бути ахатин. Наприкінці косметолог змиває секрет і наносить спеціальний крем.

  • ДЕ ШУКАТИ? Косметологічний центр Safe Cosmo Kyiv, вул. Симона Петлюри 3/25. Вартість процедури — 750 грн/30 хв.

Причина №2: Смаколики

Ескарго. Фото: Вікісховище/DanceWithNyanko

На Київщині є равликові ферми, які вирощують молюсків спеціально для гастрономії. Їстівними породами є Helix Aspersa Müller (мюллер) та Helix Aspersa Maxima (максима). Хоч равлики й гермафродити, розводити їх проблематично. На парування молюсків впливає кожна дрібниця: вологість, температура, а ще трава перко — корм, який завозять з інших країн під замовлення. В інкубаторах равликам забезпечують штучний світловий день, а влітку виносять їх на вулицю, охороняючи від щурів. 

Фото: Вікісховище/DEFI-Écologique

Меню з равликів має силу-силенну поживних речовин: кальцій, натрій, цинк, залізо, магній, фосфор, мідь, жирні кислоти омега-3 та інші елементи. Ба більше, у м'ясі равлика відсутній холестерин — зате чимало легкозасвоюваного білка. Найпопулярніші страви: равлики по-бургундськи, з прованськими травами, з білими грибами чи з сиром дорблю. Також цінується ескарго — вишукана французька закуска, яку нерідко подають із білим сухим вином. 

  • ДЕ ШУКАТИ? Крафтова екоферма Nature Snail, Косіора, село Нещерів, Київська область. Дізнатися більше можна в Instagram.

Чи не найдорожчий делікатес — це равликова ікра "Перла Афродіти": вона славиться дієтичністю та низькою калорійністю, а корисних мікроелементів там удесятеро більше, ніж у риб.

Причина №3: Акваріум

Фото: Unsplash

Акваріумні равлики добре ладнають з рибами. Якщо ти маєш вдома рибок, то молюски здатні підтримувати біологічний баланс і чистоту в акваріумі. Вони доїдають за рибками залишки корму, не допускаючи його псування та забруднення води. А ще — видаляють зелений наліт зі скла, поїдають зіпсовані водорості та підіймаються склом до поверхні, коли в акваріумі бракує кисню.

Та є нюанс: доведеться пильнувати, щоб равлики не перенаселили акваріум. Забагато молюсків виробляють таку кількість відходів, яка спричиняє розвиток патогенних мікроорганізмів у воді. А після загибелі тіло равлика виділяє токсини, загрозливі для рибок. Крім того, деякі види равликів полюбляють риб'ячу ікру, тому не підійдуть для нерестового акваріума.

Фото: Unsplash

Утім, правильні умови у водоймі та розумно підібрані породи равликів забезпечать твоїм рибкам тривале й екологічне життя. А ще молюски прикрашають акваріум. Заводити варто породи: меланія, маріза, ампулярія чи хелена — лишень уточни, чи потоваришують вони саме з твоїми рибками.

  • ДЕ ШУКАТИ? Акваріумних равликів продають чимало столичних зоомагазинів. Наприклад, ампулярію золоту можна придбати на сайті AquaSmile за 35 грн. Адреса крамниці: вул. Левка Лук'яненка, 13-А.

Причина №4: Домашні улюбленці

Африканський ахатин. Фото: Вікісховище/Grzegorz Polak

Африканських равликів-ахатинів можна завести вдома як повноцінних підопічних. Домашні молюски невибагливі в їжі: молоді ахатини полюбляють свіжі рослини (шпинат, листя салату, моркву, кабачки тощо), а ось дорослі особини ласують навіть гнилими рештками. Ахатинам не потрібне й екзотичне утримання: згодиться тераріум, акваріум, що залишився після рибок, ба навіть харчовий контейнер із пластику.

З іншого боку, чистити молюскову домівку бажано не рідше, ніж раз на місяць. До теплового режиму ахатини також чутливі: в акваріумі або тераріумі температура має бути не меншою за +20℃ і не більше +28℃. Крім того, важливо слідкувати, щоб ґрунт усередині не пересох, обприскуючи його водою 1-2 рази на день. Задля найкращої турботи про підопічного бажано докупити термокилимок і термометр.

Правильний догляд забезпечить тобі гігантського улюбленця: домашні ахатини можуть вирости аж до 30-40 см у довжину!

  • ДЕ ШУКАТИ? У Києві можна придбати ахатина розміром з долоню під замовлення. Наприклад, онлайн-крамниця ZOOpitomec продає одного такого улюбленця за 700 грн.

Причина №5: Косметика

Фото: Unsplash

Пам'ятаєш муцин? Слиз равлика корисний не лише для масажу — його часто використовують у косметології. На це згодяться крихітні молюски виду Cornu Aspersum, що мешкають в Африці та Середземномор'ї. Їхній слиз видобувають гуманно: як побіжний продукт, а не просто з організмів.

Виробники запевняють, що косметика на основі муцину бореться з акне й першими ознаками старіння, зменшує гіперпігментацію, регенерує та зволожує шкіру. Також відзначають антибактеріальну дію секрету, який прискорює загоєння ран та запалень. До його складу входять, зокрема, алантоїн, гіалуронова кислота, ліпіди й протеїни.

У косметології муцин вважається безпечним компонентом. Та люди з алергією або чутливою шкірою можуть зіткнутися з подразненням та висипанням. Це відбувається через гліколеву кислоту та білки, що їх містить слиз. Перш ніж користуватися косметикою на основі муцину, бажано провести алергічний тест.

  • ДЕ ШУКАТИ? Равликові креми продаються навіть у великих маркетах краси — приміром, у EVA. Можна як навідатися до найближчої точки у Києві, так і замовити онлайн, вибравши зручну крамницю через фільтр.
Фото: Pexels

Читай також: Чотирилапі друзі онлайн: 8 столичних притулків для собак  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації