Запуск 5G, бібліотека настільних ігор та дитяча лабораторія сну: 20 проєктів, що змінили Київ у вересні

Запуск 5G, бібліотека настільних ігор та дитяча лабораторія сну: 20 проєктів, що змінили Київ у вересні Колаж: "ТиКиїв"

Коли у Києві з'явиться 5G, де у столиці  шукати тіндер для котиків та нову мініскульптуру проекту "Шукай". А ще якими двома музеями та бібліотекою поповнилась столиця цього місяця. "ТиКиїв" зібрав 20 головних проєктів та відкриттів вересня. 

Дитяча лабораторія сну

Дитяча лабораторія сну відкрилася в Києві
Фото: "Охматдит"

В "Охматдиті" відкрили дитячу лабораторію сну. Ця перша і єдина в Україні лабораторія створена для того, щоб забезпечити дітей сучасною діагностикою порушення сну та снозалежні дихальні розлади. З'явилась можливість розробляти індивідуальні плани лікування для кожного пацієнта та його подальшого медичного супроводу. У дитячій лабораторії сну проводять дослідження розладів та особливостей формування сну у передчасно народжених дітей за допомогою методу Полісомнографії, який визнаний золотим стандартом дослідження сну.

5G у Києві

Уже наступного року у Києві можуть запустити пілотну версію 5G. Про це повідомив голова Міністерства цифрових трансформацій і віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров. В інтерв'ю виданню Forbes урядовець зазначив, що наразі ведуться переговори з компанією-постачальником. За його словами, через війну багато обладнання переміщено для посилення певних регіонів, внаслідок чого було погіршення зв'язку. Однак Федоров додав, що зараз ситуація змінюється.

Нові оголошення назв станцій у метро

У вагонах столичного метро вже лунають нові оголошення назв станцій. Про це повідомили в КМДА. Наразі аудіооголошення з новою назвою станції метро "Площа Українських Героїв" вже звучать у поїздах синьої лінії.
Також перезаписали усі назви станцій англійською мовою. Роботи із запису інформації на зеленій лінії наразі тривають. Нагадаю, нові назви ще у травні отримали три станції метро: "Площа Льва Толстого", яка стала "Площею Українських Героїв", "Дружби народів" — "Звіринецькою", а проєктну станцію "Проспект Правди" перейменували на "Варшавську". Нині тривають обговорення щодо перейменування станцій "Мінська" і "Героїв Дніпра".

Бюро знахідок на "Дорогожичах"

Фото: Укрінформ 

А ще на "Дорогожичах" запрацювало Бюро знахідок. Тож, якщо ти втратив свої речі в метро, є шанс їх повернути. Метрополітен закликає всіх пасажирів бути уважними та не залишати своїх речей без нагляду на станціях та у вагонах метро. Зазначимо, що документи, знайдені на станціях, передають працівникам правоохоронних органів, тому якщо загубив їх, треба звертатися до поліції.

Соціальне таксі

Фейсбук: Марина Хонда

У Києві запустили чат-бот для замовлення соціального таксі. Це спеціально облаштований транспорт, призначений для перевезень людей з інвалідністю. Наприклад, до центрів реабілітації, або ж лікарень. Поки він працює у тестовому режимі. З допомогою чат-боту кияни можуть оперативно замовити чи скасувати таксі, залишити відгук, або задати запитання. Соціальне таксі працює в Києві близько 3 років. Щомісяця кількість людей, які ним користуються, збільшується. На сьогодні це 300 користувачів. Для їхніх потреб працюють 12 спеціалізованих автомобілів.

Сashless-ініціатива від Київ Цифровий

Фото: КМДА 

Київ Цифровий разом з Mastercard та iPay.ua розпочали кампанію з популяризації безготівкових розрахунків у транспорті. Придбавши за 1 гривню транспортну карту в застосунку "Київ Цифровий", новий користувач отримує п'ять безкоштовних поїздок. Така карта автоматично буде прив'язана про платіжної системи телефону. Кампанія триватиме протягом двох місяців — до 4 листопада.

Декомунізація обеліска на Галицькій площі

Фото: Анна Старостенко, ВВС Україна

З обеліска на честь міста-героя Києва на Галицькій площі (колишня назва площа Перемоги) демонтували радянські елементи: зірки на бічних сторонах обеліска, анотаційну дошку російською мовою, а також змінили напис "1941" на "1939". Це рік, коли почалася Друга світова війна.

Бібліотека настільних ігор

Настільні ігри
Фото: КМДА, Михайло Криволапов

У Києві відкрили першу в Україні бібліотеку настільних ігор. Це різноманітні настілки — від найпростіших до складних економічних стратегій. Колекцію ігор передала Спілка видавництв настільних ігор. Майданчиком для цієї біблотеки стала інша — Центральна бібліотека ім. Шевченка для дітей. Скористатися ігровим фондом усього за 100 грн на рік можуть читачі книгозбірні імені Шевченка для дітей на проспекті Берестейському, 25а. Ігровий фонд налічує понад 125 ігор — від найпростіших до складних економічних стратегій. Спочатку погратись дозволятимуть у читальній залі. Згодом ігри видаватимуть додому, як книжки. Пілотний проєкт Департамент культури КМДА планує розширити й на інші бібліотечні простори міста.

Біличанський ліс

Три тисячі гектарів Біличанського лісу повернули громаді Києва. Рішення виніс Апеляційний суд. Боротьба за Біличанський ліс тривала 15 років. У 2008-му депутати Коцюбинської селищної ради роздали ділянки в столичному лісі собі та своїм родичам.Та намагалися довести у судах, що ліс — це їхня земля.Однак громадські активісти та столична влада змогли захистити його. Нині ліс знову став територією столиці, зокрема Голосіївського парку. Він входить до "зеленого кільця", яке оточує Київ та захищає місто від спеки, поглинаючи вуглекислий газ, пил та радіоактивні частини.Там проживають тисячі тварин і птахів, зокрема занесених у Червону книгу.

Садиба Терещенків

Садибу меценатів, землевласників та цукрозаводчиків Терещенків, яка розташована в центрі столиці — вздовж бульвару Шевченка — також повернули у власність громади Києва. За неї боролися 16 років. 100 років тому у стінах садиби, яка збудована у стилі венеціанської неоготики, творилась історія української державності, адже саме там була обрана директорія УНР. Але з 2007 року унікальна будівля почала занепадати. У листопаді того року її передати компанії Центрелеватормлинбуд. Підприємство мало реставрувати пам'ятку. Але ніхто нічого не робив.Та, на щастя, повернути будівлю громаді таки вдалося.

Пивний завод Шульца

Фото: КМДА 

120-річну будівлю пивного заводу Шульца, що на Деміївці, внесли до об'єктів культурної спадщини Києва. Про це повідомили в Департаменті охорони культурної спадщини. Будівлі понад 150 років. Київські громадські організації боролися за її збереження з 2021 року й навіть зверталися до президента Туреччини. Проте в той же рік, без жодних дозволів на проведення будівельних робіт, невідомі забудовники розібрали один з перших виробничих корпусів і частково фасад будинку при заводі. В лютому цього року пивоварню Карла Шульца знов почали розбирати без відповідних дозволів. Однак протиправні дії тоді зупинила Київська міська прокуратура, наклавши арешт на будівлі пивоварні Карла Шульца.

Мініскульптурка Шукай

Фото: Проєкт "Шукай"/Facebook

У центрі Києва встановили нову мініскульптурку проєкту "Шукай", присвячену унікальній українській літері "Ї". Ця літера є символом української ідентичності, без якої не утворяться слова "Київ" та "Україна". Її встановили до Міжнародного дня грамотності. Побачити мініскульптуру можна на бульварі Тараса Шевченка, 14. Вона стала 41-ю у межах проєкту.

Озеленення Києво-Печерської лаври

Фото: Олександр Ткаченко/телеграм

Зеленішою та ошатнішою стане Києво-Печерська лавра. Адже її озеленюватимуть ландшафтні дизайнери. Таку ідею ініціювало керівництво Національного заповідника. Спеціалісти з різних куточків України досліджуватимуть сади та зелений простір лаври. Вже підписано меморандум про співпрацю між Києво-Печерською лаврою, Гільдією ландшафтних архітекторів України та однією із ландшафтно-архітектурних компаній. До слова, дерева, що століттями ростуть на території Києво-Печерської лаври, чіпати не будуть.

Сонячна електростанція в Печерському районі

Попри теплу погоду, кияни вже готуються до холодів та ймовірних відключень світла. Мешканці утеплюють будинки, купують генератори, а в підвалах облаштовують Пункти незламності. Зокрема у багатоквартирному будинку в Печерському районі на даху встановили сонячну електростанцію: 59 фотоелектричних панелей загальною потужністю 30 кіловат. Тож за відключення електрики, на самих акумуляторах будинок буде забезпечений усім необхідним приблизно півтори-дві доби. Мешканці інших будинків утеплють фасади, дахи і підвали. А ще замінюють вікна на сходових клітках. У деяких будинках організувують Пункти незламності, які водночас виконують функцію укриття.

Капітальний ремонт на Ентузіастів

Фото: соцмережі

На вулиці Ентузіастів завершують капітальний ремонт. Там повністю заасфальтували проїзну частину трьома шарами бетону. Також на вулиці зробили заїзди у двори, замінили систему вуличного освітлення та поставили новенькі паркани.А найближчим часом з'являться велодоріжки, зупинки громадського транспорту та нові світлофори.

Музей лісу

Фото: КМДА 

У Броварському лісництві Києва відкрили Музей лісу. Там можна побачити, як зароджувалася та змінювалася лісова галузь Броварів упродовж багатьох десятиліть. Ідея створення Музею лісу виникла під час ремонту на території лісництва, коли працівники знайшли документи, датовані 19-20 століттями. У музеї можна побачити старовинні документи, інструменти, раритетні фотографії та елементи спецодягу. Одним із найдавніших експонатів є "меч Колесова". Це знаряддя праці, якому понад 140 років. Його аналоги й досі використовують для посадки сіянців і саджанців лісових культур. Музей лісу працюватиме для відвідувачів один раз на тиждень — щосереди. Вхід для охочих — безплатний.

Музей українського грамзапису

У Києві з'явився новий музей
Фото: КМДА

У Києві відкрився Музей українського грамзапису. Проєкт, що презентує скарби української музики на різних звукових носіях, розташований на Співочому полі. Колекція закладу наразі налічує чотири сотні раритетних записів української музики. Далі вона поповнюватиметься. На виставці відвідувачі зможуть побачити найвідоміші українські видання, роздивитися поліграфію та конверти від платівок, які також є витворами мистецтва.

Театр на Троєщині 

Театр
Фото: фейсбук teatrnatroi

На Троєщині на вул. Градинській поблизу ТРЦ "Район" відкрився професійний театр. У репертуарі вистави як для дітей, так і для дорослих. Також тут працюватиме дитяча акторська студія. А ще у театрі будуть організовувати майстер-класи, стендап-шоу, родинні свята і поетичні вечори. Раніше в Деснянському районі працювали лише два подібні мистецькі заклади, які здебільшого спеціалізувалися на дитячих постановках та авторській майстерності. 

Виставка хризантем

Виставка хризантем у Києві: яка вартість квитків
Фото: Управління туризму та промоцій КМДА

Забути про стресові реалії, поринути в магічний світ казкових героїв і наповнитися позитивною енергією — на Співочому стартувала традиційна осіння виставка хризантем. Цьогоріч вона присвячена казковим героям, що оберігають землю. Родзинкою експозиції є 3D-фігури — добрих гномів, милих бджілок та інших магічних створінь. Для відвідувачів також облаштували квіткові фотозони, зони відпочинку для дорослих та запросили аніматорів для дітей. Насолодитися квітковим буйством можна буде до 31 жовтня.

Kitty tinder в ТРЦ Dream Town

Фото: ТРЦ Dream Town

У столичному ТРЦ Dream Town з'явився Kitty tinder, у якому можна забрати пухнастика, якого забули через війну. Щосуботи та щонеділі з 11:00 до 20:00 в ТРЦ Dream Yellow в атріумі "Греція" можна познайомитися з пухнастиками, якщо ви один одному сподобались — забрати додому, або якщо не маєте такої можливості, хоча б погратися.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації