Жоден блекаут не лякає. Як АЗС адаптувалися до відключень електроенергії?

Жоден блекаут не лякає. Як АЗС адаптувалися до відключень електроенергії? Фото: ТиКиїв

До захмарних цін й дефіциту пального у водіїв додалася чергова проблема.  Де заправитися, якщо на АЗС немає електроенергії?

ТиКиїв розбирався, як працюють популярні автозаправні станції під час відключень світла. 

ОККО

На 261 автозаправці мережі ОККО встановлені дизельні генератори. Ще 43 чекають на підключення. Окрім того, на дахах 65 заправок є сонячні батареї. Тут інформують своїх споживачів про наявність генератора на сайті й у телеграм-боті. АЗК, на яких можна заправитися без електрики, позначені зеленим кольором.  

Окрім того, автозаправні станції цієї мережі можна використати як коворкінг та попрацювати просто тут. Також у компанії дбають про тепло – на дверях працюють теплові завіси. Однак попереджають про можливі перебої зі зв’язком. Також клієнтам радять мати при собі готівку у разі проблем із безготівковим розрахунком та талонами.

БРСМ-Нафта

У БРСМ-Нафта також почали встановлювати дизельні генератори. Утім, поки тільки близько 25% мережі обладнані генераторами. У пріоритетах компанії облаштувати всі заправки Києва та області генераторами до кінця місяця. 

Адреси АЗК із генераторами:

  • просп. Маяковського, 54/1                                
  • вул. Світла, 1                                                        
  • просп. Шухевича, 9                                                    
  • вул. Гагаріна, 21а

KLO

На всіх столичних АЗК встановлені генератори, а на більшості з них – сонячні панелі, які забезпечують станції безперебійним електропостачанням. Тож клієнти можуть заправити автомобіль чи підзарядити техніку. 

WOG

У WOG почали купувати додаткові генератори ще до перших масованих обстрілів. Наразі мережі АЗС оснащені трьома сотнями генераторів по всій Україні. А до кінця листопада у компанії сподіваються забезпечити генераторами всі станції.

SOCAR ТА АМІС

Найближчим часом безперебійна робота буде налагоджена в мережах Socar, Аmic та WOG. Тут встановлюють дизельні, а не бензинові генератори.

На АЗС уже встановлено 163 генератори. Компанія обслуговує своїх споживачів майже на двох сотнях АЗС. Мережа Socar встановила дизельні генератори на кожному об’єкті ще під час відкриття станцій.

Сьогодні працює 52 АЗК із 57. 


 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації