3D-зупинка, розширення системи Helsi та містечко для переселенців: 10 проєктів, які змінили Київ у жовтні

3D-зупинка, розширення системи Helsi та містечко для переселенців: 10 проєктів, які змінили Київ у жовтні Колаж: "ТиКиїв"

Де у Києві з'являться дешеві супермаркети, у якому з районів столиці розширять послугу Helsi, чому у метро їздити стане швидше та який нині вигляд має мапа дерусифікованих вулиць. "ТиКиїв" зібрав 10 головних проєктів та відкриттів жовтня. 

Більше потягів у метро

Фото: Київський метрополітен

З початку місяця у київському метрополітені скоротили інтервали між потягами. Відтепер середній проміжок часу між поїздами в годину пік складає від 2,5-3 хвилин, а у міжпіковий період — приблизно 5 хвилин. Інтервали у вихідні дні наразі залишаються, як і були, — 6-7 хвилин. Зазначається, що зміни у графіку поїздів забезпечать комфортнішу поїздку.

Зміна механізму оплати за проїзд

Фото: КМДА 

У Києві змінився механізм оплати проїзду у громадському транспорті. Відтепер із банківських карток плата стягується не за кожну поїздку окремо, а за кожні дві поїздки разом. Це означає, що кожні два платежі будуть об'єднуватись під  час оплати проїзду за допомогою пластикової банківської картки, Apple Pay або Google Pay. Якщо за день була лише одна поїздка, то оплата спишеться наприкінці дня після 21:00. Водночас оплата QR-квитками та транспортними картками залишається без змін. Об'єднання двох платежів в один дозволить місту заощадити 30% витрат на комісіях.

Відгуки за поїздки

Фото: КМДА 

Користувачі застосунку "Київ Цифровий" відтепер можуть оцінювати кожну свою поїздку та залишати відгуки. Така можливість з'явилася в записах про оплату проїзду транспортною картою та QR-квитком. Відгуки про автобуси, тролейбуси та трамваї будуть спрямовані до Київпастрансу, про метро — до Київського метрополітену, про електричку — до Укрзалізниці. Щоб скористатися функцією, потрібно оновити застосунок "Київ Цифровий". Також у новій версії додали станції кільцевої електрички.

Дешеві супермаркети "Хапайка"

Фото: NOVUS 

Novus запускає мережу дешевих супермаркетів "Хапайка" у Києві та області. У нових магазинах можна придбати повсякденні товари середнього та низького цінового сегмента. Перший магазин відкрили у Крюківщині, що в Київській області, а другий — на вулиці Березняківській у столиці. До слова, назву нової мережі вигадали за допомогою ChatGPT.

Зупинка-укриття з 3D-друку

Київська студія дизайну розробила зупинки-сховища з 3D-друку
Візуалізація від MAKHNO Studio

Зупинку-укриття з 3D-друку презентували столичні архітектори з Київського архітектурного бюро MAKHNO Studio. Розробники кажуть, що  така технологія дозволяє видрукувати сховища за дуже короткий термін. Тож їх можна легко і швидко масштабувати на всю Україну.

Київська студія дизайну розробила зупинки-сховища з 3D-друку
Візуалізація від MAKHNO Studio

Планується, що такі укриття автоматично відчинятимуться під час повітряної тривоги.

Київська студія дизайну розробила зупинки-сховища з 3D-друку
Візуалізація від MAKHNO Studio

Зупинка виступатиме в ролі сховища, комерційного приміщення і зони очікування транспорту. Об'єкт є своєрідним конструктором, адже елементи можна встановити разом чи будь-які блоки окремо. Наразі проєкт проходить випробування.

Helsi у Дніпровському районі

Фото: Helsi

Медичний сервіс Helsi у столиці розширюється. Так, до нього приєднали ще два медичні заклади, у яких працюють сімейні лікарі, педіатри й терапевти. Йдеться про Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 і №3 Дніпровського району. Отже, у столиці сервіс буде покривати 86 комунальних медичних закладів, а кількість зареєстрованих в системі лікарів перевищить 8 тисяч.

Записатися на прийом до лікаря можна в застосунку.

Озеро Вирлиця у власності громади

Суд повернув озеро Вирлиця та його береги громаді Києва. Згідно з постановою Північного апеляційного господарського суду, отримання ділянки площею 20 гектарів забудовником "Мрія-Інвест" визнано незаконним. Компанію зобов'язали звільнити цю землю. Нагадаю, ще у 2012 році забудовник почав засипати водойму піском, але тепер має привести її у придатний для використання стан.

23 нові автобуси

Фото: Unsplash

Київ отримав 23 автобуси від словацьких партнерів. Частину з них випустять на маршрути, де не вистачає рухомого складу, а інші слугуватимуть як резерв. Але на вулицях міста їх можна буде побачити тільки після завершення процедур реєстрації та проведення технічних робіт.

Мапа дерусифікованих вулиць

Скриншот мапи

Проєкт Bird in Flight розробив мапу оновлених назв вулиць столиці з історіями тих, на чию честь вони тепер названі. Ця мапа доступна тут.

Інфографіка від Bird in Flight

Всього в Києві перейменували 287 топонімічних об'єктів. 101 із них — на честь українських діячів, і всього 16 — на честь іноземців. Найбільше — 15% перейменувань пов'язані з українськими військовими. 14,1% — носять назви місцевостей, а 12,2% — українських топонімів. Найменший відсоток припадає на спортсменів і космонавтів.

"Чудо-містечко" для літніх переселенців

Фото: КОВА 

У Бучанському районі для переселенців літнього віку відкрили "Чудо-містечко". Тут можуть одночасно проживати близько 130 людей у 100 квартирах. Перші 67 людей вже отримала ключі від своїх помешкань. Решту заселять до кінця цього року.

Фото: КОВА 

Проживання в "Чудо-містечку" є безплатним та не обмежене часом. Квартири мають сучасний ремонт і обладнані всім необхідним для комфортного життя. На території буде функціонувати медпункт, укриття, а також кабінети перукаря і стоматолога.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації