6 небанальних музеїв Києва, які варто відвідати

6 небанальних музеїв Києва, які варто відвідати Фото: фейсбук foto.illusion1

Експериментаріум, музей фотоілюзій, музей хліба, каналізації та навіть туалету — Київ славиться не лише скульптурами чи живописом іменитих художників. У столиці також представлено чимало неординарних музеїв для твого дозвілля. Тож якщо  ще не обрав, куди сходити на вихідних — маємо добірку саме для тебе.

Експериментаріум 

Експериментаріум
Фото: фейсбук "Експериментаріум"  

Навчально-розважальний центр для дітей та дорослих. Постійна експозиція налічує близько 300 інтерактивних експонатів і присвячена механіці, оптиці, електриці, магнетизму та акустиці. Також тут можна вивчати анатомію, пізнавати таємниці води, розібратися у новітніх технологіях та багато іншого. А ще спробуй не заблукати у дзеркальному та лазерному лабіринтах! Для юних дослідників тут влаштовують різноманітні шоу та захопливі експерименти.

  • ДЕ? Просп. С. Бандери, 6

Музей історії туалету

Фото: Музей історії туалету

Дивно, подекуди смішно, проте надзвичайно цікаво — саме такий спектр емоцій очікує відвідувачів Музею історії туалету. Для світу подібні музеї не новина, проте українці донедавна оминали цю делікатну тему. Допоки Марині та Миколі Богданенкам не подарували маленький сувенірний унітаз, що розпочав легендарну колекцію. Нині вона має сертифікат Книги рекордів Гіннеса як "найбільша колекція сувенірних унітазів у світі"! В музеї історії туалету можна почути чимало пікантних подробиць з історії гігієни та побачити як найдавніші примітивні моделі туалетів, так і найновітніший японський унітаз із сенсорним управлінням. А малечі тут пропонують пройти цікавий та захопливий квест. 

  • ДЕ? вул. Рибальська, 22

Музей фотоілюзій 

Музей Фото Іллюзій у Києві
Фото: Музей фотоілюзій

Бути зображеним на полотні Ван Гога, посидіти з пандою на бамбукових стеблах та політати на спині Людини-павука та ще багато іншого можливо в Музеї фотоілюзій. Це перший і єдиний в Україні музей подібного формату. Тут кожен знайде щось близьке для себе. Малюкам, приміром, дуже подобається рятуватися з пащі страшної акули, хтось балансує над лавою, що вирує, а дехто ставить весь дім догори дриґом. Біля кожного експонату є підказка, який ракурс обрати, а клацнути тебе зможуть фотоконсультанти. Тож фотоконтенту для соцмереж ти назбираєш вдосталь.   

  • ДЕ? Вул. Петра Сагайдачного, 41 

Музей хліба

Музей хліба
Фото: Музей хліба 

Музей із 40-річною історією, присвячений главі кожного столу — хлібу. Тут представлено понад дві тисячі унікальних експонатів з Франції, Грузії, Латвії, Литви та багатьох інших країн.  Найбільша тематична експозиція музею — короваї з різних куточків України. Прикраси цього обрядового хліба мають символічне значення. Є у музеї експозиції, що розповідають про хліборобську ниву воєнних років, трагедію українського народу — голодомор. Є короваї, присвячені Тарасові Шевченку, який писав про важку працю хлібороба. Їх привезли з батьківщини Кобзаря — Черкащини. Ще один тематичний розділ — "Космічний хліб", де представлені зручні для умов невагомості вироби. Крихітні буханці мають точну масу — 4,5 грама, аби їх було зручно класти до рота. Крім експозиції хліб звеличують різноманітні заходи, конкурси та фестивалі, що проводяться у музеї.

  • ДЕ? Вул. Вишгородська, 19

Музей каналізації

Музей каналізації
Фото: фейсбук Музею каналізації 

У старій будівлі каналізаційної станції облаштували ще один незвичайний музей. Його експозиція представлена каналізаційним обладнанням від часів античного світу. Проте головна увага зосереджена на тому, як з'явилася каналізаційна система у столиці. Тут навіть представлена 200-річна дерев'яна труба, яку знайшли під час розкопок Андріївського узвозу.  Експозиція музею регулярно поповнюється старими трубами, частинами ремонтного обладнання. 

  • ДЕ? Харківське шосе, 50а

Аптека-музей 

Аптека-музей
Фото: фейсбук Аптеки-музею

Аптека була відкрита ще в 1718 році Йоганном Гейтером, а пізніше її власником став Георг Бунге, який і зробив її відомою. Власне, музей було створено у 1986 році. Тут представлено понад 50 000 експонатів, що відображають історію фармацевтики. Музей налічує 12 залів — хата знахарки, лабораторія алхіміка, кабінет аптекаря та інші. Ти побачиш різноманітні пробірки, аптекарський посуд, меблі, фармакопеї та навіть справжню аптечну книгу 1884 року. Крім експонатів тут навіть є аптека, де можна придбати бальзами та мило за рецептурою 19 століття.

  • ДЕ? Вул. Притисько-Микільська, 7
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

ДТЕК розробив нові графіки відключень у Києві: чи будуть вимикати світло - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

ДТЕК розробив нові графіки відключень у Києві: чи будуть вимикати світло

Стало відомо, коли у київських школах пролунає останній дзвоник - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Стало відомо, коли у київських школах пролунає останній дзвоник

Кличко назвав нову дату відкриття руху авто Подільським мостом - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Кличко назвав нову дату відкриття руху авто Подільським мостом

У Києві відкрили бомбосховище з екологічними модульними меблями, розробленими у Литві - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У Києві відкрили бомбосховище з екологічними модульними меблями, розробленими у Литві

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації