Чому дім Ягимовського став будинком із котами?

Поділитися

Чому дім Ягимовського став будинком із котами?

Чому дім Ягимовського став будинком із котами? Фото: архів

Будинок із котами знаходиться на вулиці Гоголівська, 23 та є пам’яткою історії та архітектури у Києві. Його збудували у 1909 році в стилі модерн, а належав він полковникові Федору Ягимовському.

 

Будинок Ягимовського

 

Через незвичний фасад будинку мешканці району навіть порівнювати споруду з таємничим будинком Владислава Городецького, який аж ніяк не зв’язаний зі спорудою.

Історія будівлі 

Федір Ягимовський на зведення будинку дав замовлення інженеру Володимиру Безсмертному. Особливістю будівлі є те, що вона асиметрична – дім зеленого кольору має Т-подібну форму У нього 4 поверхи з боку вулиці та 5 поверхів з боку двору. 

 

Будинок Ягимовського

 

Ще будівля вирізняється багатим та незвичним декором фасаду: пластичне оздоблення, зображення численних химер та чоловічих маскаронів. На вході – фігури сов, а краї великого напівкруглого вікна на першому поверсі – барельєфи котів із зеленими очима та червоними ротами, тому це й стало приводом назвати будинок саме так.Тому що сови символізували мудрість, а коти – затишок і добробут, охорону від чортів.

 

Будинок Ягимовського

Хто мешкав у будівлі?

У 1920-х роках в будинку мешкав відомий український історик та етнограф Микола Левченко, а у 1917-1920 роках дім став помешканням Степана Тимошенка, всесвітньо відомого українського вченого-механіка. Пізніше, у 1995 році, на його честь навіть бронзову пам’ятну дошку встановили. Скульптором був М. Савельєв, а архітектором – В. Приходько.

Зараз на першому поверсі будівлі розташована приватна юридична фірма, а квартири стали приватною власністю.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Viktoriia Holovach
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації