Київ Мілітарі Хаб: яку допомогу можуть отримати столичні захисники
Захисники України та їхні сім'ї можуть отримати допомогу в Київ Мілітарі Хабі. Що це за установа та чим вона корисна?
Київ Мілітарі Хаб — це єдиний простір для захисників і захисниць та членів їхніх родин. Тут вони можуть отримати базові соціальні послуги, безоплатну первинну та вторинну юридичну допомогу, психологічну підтримку, фізкультурно-спортивну реабілітацію, інформацію про працевлаштування. Також можна пройти процедуру профорієнтації, курси підвищення кваліфікації чи опанувати нову професію.
Хаб забезпечує соціальну захищеність учасникам бойових дій, людям з інвалідністю внаслідок війни, постраждалим учасникам Революції Гідності. Також — членам їх сімей, родинам загиблих воїнів чи Героїв Небесної Сотні.
У Центрі працюють переважно учасники бойових дій, члени їхніх сімей та волонтери. Вони співпрацюють з різними органами влади й громадськими організаціями.
Київ Мілітарі Хаб консультує щодо:
- отримання соціальних пільг та гарантій;
- збору документів на отримання статусу члена сім'ї загиблого;
- отримання допомоги на поховання;
- отримання витягу з Центральної лікарської комісії;
- збору документів на отримання пенсії за втратою годувальника;
- збору документів та подання заяв на отримання додаткових пільг і гарантій киянам;
- оформлення картки киянина;
- отримання санаторно-курортного лікування;
- квартирного обліку й забезпечення житлом;
- компенсації витрат на оплату ЖКП;
- соціально-побутових проблем;
- працевлаштування, підвищення кваліфікації.
Чи можна отримати в хабі психологічну допомогу та реабілітацію? Так! Центр пропонує групову роботу, психологічну діагностику, просвіту, інформування та консультування.
Від Київ Мілітарі Хабу доступні й медичні послуги:
- медичне обстеження;
- лікувально-відновлювальний масаж;
- стоматологія (лікування та протезування зубів) — щодо цієї допомоги ми вже складали інструкцію;
- збір інформації про киян з інвалідністю 1 та 2 групи внаслідок поранення та/або каліцтва, одержаного під час участі в оборонних заходах — вони можуть отримати часткову компенсацію за придбаний автомобіль;
- консультація учасників бойових дій щодо оформлення документів для проходження ВЛК, МСЕК та соціально-психологічної реабілітації;
- підтримка, координація та отримання допомоги при лікуванні.
Щодо реабілітації, то хаб пропонує спортивні заходи для адаптації та соціалізації учасників бойових дій та членів їх сімей. Також надає абонементи на тренування в клубах, безоплатно влаштовує дітей захисників та захисниць у секції з футболу. А ще проводить змагання серед учасників бойових дій та військовослужбовців.
Як працевлаштуватися учасникам бойових дій? Київ Мілітарі Хаб консультує щодо профорієнтації, навчання, працевлаштування та проведення тренінгів і майстер-класів. У Хабі працюють представники Державного центру зайнятості, які пропонують роботу для захисників і захисниць.
Також Центр має програми для дітей:
- художні та декоративно-прикладні майстер-класи;
- організація та відвідування Київського планетарію;
- організація екскурсій в Національний музей історії України;
- майстер-класи для дітей учасників бойових дій, родин загиблих Захисників і Захисниць України та родин Героїв Небесної Сотні.
Як звернутися до Київ Мілітарі Хабу? За телефоном гарячої лінії 0-800-300-633 або за адресою: м. Київ, вул. Бастіонна, 11, у робочі години. З понеділка до четверга — 9:00–17:30. У п'ятницю Центр працює до 16:00.
Дізнатися більше можна на сторінках хабу в Instagram та Facebook.