Книжки про Київ для тих, хто бачить у місті щось своє

До Дня Києва ми разом з MEGOGO BOOKS створили добірку книжок для тих, хто любить місто або тільки вчиться його розуміти. Тут — ілюстровані артбуки, літературні подорожі, історичні маршрути й трішечки магії. Ми відібрали книжки під характери та потреби різних читачів. Можливо, ти впізнаєш серед них себе або когось із близьких.
Для того, хто тільки переїхав і намагається "прижитися" в Києві
"Жителі Києва", Анна Пастушина, Софія Котович, Христина Кулаковська
Ця книжка — як міський фотоальбом зі сторітелінгом. Вона знайомить із людьми, які творять Київ своїми справами й історіями. Через їхній досвід можна відчути дух міста, знайти опору й побачити, що навіть новоприбулий уже є частиною великого "ми".
Людина, яка хоче прочитати романтичну історію, що розвивається на знайомих вуличках
"Марсіани на Хрещатику", Віра Агеєва
Романтична подорож крізь час і простір — знайомий Київ початку ХХ століття в оповіданнях, легендах і щоденниках літераторів. Це книга про митців, кохання і місто, що дихає між рядками.
Для киянина/ки з естетичним смаком, який/а колекціонує артбуки
KYIV by Sergiy Maidukov, Сергій Майдуков, Олексій Тарасов
"Літаюча тарілка" та готель "Салют", елеватори та портова зона біля Дніпра, Театр на Подолі та Батьківщина-мати — вони та інші пам’ятки столиці у кольорових ілюстраціях, чорно-білих скетчах й мозаїках, спостереженнях художника, який закохався в місто. Стильна книжка, яку хочеться тримати вдома, дарувати та гортати знову й знову.
Для корінного киянина, що ностальгує за старим містом
"Столиций Київ", Діана Андрієвська, Надія Харт, Тетяна Швидченко
Це не просто історія міста, а портрет його бурхливого століття. Через долі еліти, митців та революціонерів книжка відкриває Київ як епіцентр змін, драми й культури. Ідеально для тих, хто каже: "А тут колись була булочна".
Для підлітка/ки, який/а захоплюється історією і досліджує її на рідних вулицях
"Київські адреси Української революції 1917–1921 років", Ярослав Файзулін та інші
Історичний путівник про Київ у час революцій, що вражає деталями. Читач побуває там, де розташовувалися органи влади, будівлі, в яких народилися, мешкали або працювали видатні особистості, місця битв, зборів і демонстрацій. А з інтерактивною мапою та QR-кодами, що заховались на сторінках, є можливість дійсно пройтись цими вулицями.
Для дитини, яка вигадує пригоди серед міських вулиць
"Книжечка-мандрівочка. Київ", Ірина Тараненко, Ірина Цілик та інші
Абетка Києва для найменших — яскрава, тепла й цікава. Кожна літера — це символ столиці, з якої починається пізнання міста як гри.
"Химерний Київ", Тетяна Стрижевська
Для трохи старших дослідників — міські легенди, лякачки та мандрівки до будинків з химерами. Книжка з мапою, завданнями й таємницями. Тут Київ, у який можна зануритись як у гру.
Читай також: "Що читає громадська активістка та письменниця Яна Алтухова"