Найстаріші заклади та місця Києва

Найстаріші заклади та місця Києва Фото: starkiev.com

Київ – місто зі столітньою історією та багатою культурою. Деякі історичні пам’ятки, що збереглися з давнини, ми знаємо з підручників історії. Але є і такі місця, які раніше для киян були звичайними, пов'язаними з рутиною. На превелике диво, вони продовжують існувати досі.

Сьогодні наш матеріал присвячено старовинним київським місцям, які претендують на звання "перших" у Києві.

 

Найстаріша аптека

На вулиці Притисько-Микільській, що на Подолі, є незвичайна аптека. Це аптека-музей. Її заснував ще в 1728 році німець Йоганн Гейтер. Аптека в цій будівлі працювала 111 років, а в 1988 році тут відкрився музей.

Перша піцерія

Завітати в найстарішу піцерію Києва можна на вулиці Рейтарській. Піцою тут почали пригощати з 1992 року. За цей час багато чого змінилося, але рецепти смачної піци залишаються майже незмінними.

Фото: інстаграм vesuvio.pizza

Найстаріша книгарня

Звання найстарішої книгарні почесно носить "Сяйво книги". Перше місце, де кияни могли купити літературу, розташовувалось на Володимирській вулиці з 1944 року. Але пізніше книгарня переїхала на Велику Васильківську, де працює досі.

Фото: інстаграм syaivo_books.n.cofee

Найстаріший житловий будинок

Будинок, який стоїть за адресою Контрактова площа, 7, вважається найстарішим у Києві. Його було збудовано в 1760 році. Дивовижно те, що ця споруда пережила Подільську пожежу, яка, за різними оцінками, знищила понад 2000 будівель. А також те, що зараз тут живуть нащадки купця Максима Нечаєва, який купив будинок у 1891 році.

Фото: kpi.ua

Найдавніший ринок

Найстарішим ринком Києва вважається Житній. Він був відомий ще за часів Київської Русі. У 15-му столітті Житній ринок був основним торговельним центром міста. Важливу роль він також відіграв у 1919 році, адже став одним із центрів Куренівського повстання проти більшовиків у Києві.

Крита будівля Житнього ринку, яку ми звикли бачити, з’явилась у 1890 році.

Фото: фейсбук Житній ринок

Найстаріший кінотеатр

Першим місцем, куди кияни приходили дивитись кіно, був кінотеатр "Екран". Він почав свою роботу у 1911 році, а відкрив його підприємець Ілля Штейн. Кінотеатр працював майже 100 років, а у 2010 році його закрили. У 2021 році Київська міська державна адміністрація заявила, що планує зробити все можливе, щоб відновити будівлю кінотеатру.

Фото: fun.livejournal.com

Найстаріший фастфуд

Легендарна "Київська перепічка" відкрилась у 1981 році, неподалік Хрещатика, і відтоді існує майже в незмінному вигляді. І так, "Київська перепічка" – це перша швидкоїжа Києва.

Головна позиція в меню закладу – перепічка. Це гаряча сосиска у дріжджовому тісті, обсмажена у фритюрі. Нічого хитромудрого, проте саме ця страва зробила заклад культовим.

Фото: фейсбук Iegor Shumikhin

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації