Невідомий Дніпровський район: цікаві локації, про які ви не знали

Невідомий Дніпровський район: цікаві локації, про які ви не знали Фото: nikitazigura.art

"ТиКиїв" продовжує розповідати про цікаві пам'ятки столичних районів. Цього разу — про Дніпровський. Цей район міста охоплює Воскресенку, Березняки, Русанівку, Лівобережний масив, а також острови Венеціанський, Долобецький та частину Труханова. Що там цікавого?

Німецький квартал

ДЕ? Між вул. Хоткевича, Черчилля, Мініна і Полуботка

Біля метро "Чернігівська" в оточенні високих новобудов причаїлися старенькі дво- та триповерхові будиночки з нетиповою для київського лівобережжя архітектурою. Це — селище Аварійне або ж Німецький квартал. Зводили його силами німецьких військовополонених після Другої світової війни.

Усього побудували близько 40 будиночків з цегли, шлакобетону і навіть дерев'яних, потинькованих зверху. Деякі з них схожі на стару німецьку забудову.

Німецький квартал
Фото: go2.kiev.ua

До другої половини 2000-х років селище зберігало первісний вигляд, а потім будиночки почали зносити, щоб звести на їхньому місці нові житлові комплекси. До того часу частина будинків вже була у ненайкращому стані. Загалом знесли 17 житлових будівель та кілька громадських споруд. З великою ймовірністю ті, що залишились, також знесуть найближчим часом.

Фото: go2.kiev.ua

"Україна в мініатюрі"

ДЕ? Броварський проспект, 9в (Гідропарк, Венеційський острів)

У Гідропарку, на березі Дніпра, розташувався парк-музей, де зібрані найвідоміші архітектурні шедеври України. Відкрився він у 2006 році, і спочатку тут були представлені тільки зменшені копії київських пам'яток: від найвідоміших церков та Хрещатика до столичних мостів. З часом експозиція розрослась, і у парку з'явилися палаци Криму, гори та замки Західної України, фортеці Поділля, пам'ятки Одеси тощо. 

Україна в мініатюрі
Фото: minikiev.kiev.ua

Усі макети виготовлені у масштабі 1:33 та з великою точністю відтворюють деталі оригінальних споруд. Загалом тут налічується близько 80 мініатюр, кожну з яких майстри створювали вручну.  

Україна в мініатюрі
Фото: instagram.com/parkminiature.ua

"Версаль" у під'їзді

ДЕ? Вул. Райдужна, 11а

Звичайна панелька у звичайному дворі на Райдужному масиві, а всередині — дуже незвичайний під'їзд. Упродовж двадцяти років Володимир Чайка, мешканець однієї з квартир у цьому під'їзді, перетворював його на бароковий шедевр.

Фото: facebook.com/hiddenkyiv.old

Спочатку пенсіонер хотів просто оформити простір біля своєї квартири, а потім сусіди попросили його навести красу на всьому поверсі. Зараз вже кілька поверхів у під'їзді прикрашають ліпнина з позолотою та репродукції класичних картин. Попри те, що деякі мешканці будинку вважають це кітчем, майстер планує і далі продовжувати свою роботу, і зупинити його не змогла навіть війна.

Володимир каже, що до його "палацового" під'їзду не раз зазирали іноземні гості, а якось тут навіть знімали історичний чи то фільм, чи то серіал.

Фото: go2.kiev.ua

"Єднання"

ДЕ? Дніпровська набережна, 2-б 

Стилізовані силуети чоловіка та жінки, що проходять крізь одне одного, об'єднуючись в єдине ціле, з'явились у парку на Дніпровській набережній у 2019 році. До роботи над артоб'єктом долучилися навіть астрофізики. Навіщо? Щоб розрахувати, як правильно встановити скульптуру, щоб на заході сонце опускалося за обрій чітко поміж двома постатями. 

Щоб "зловити Сонце у серці Єднання", спостерігачу потрібно стати на спеціальний п'ятачок поряд зі скульптурою.

Фото: nikitazigura.art

Цей артоб'єкт зробили з понад тисячі зварених між собою прутів і труб з нержавіючої сталі. Висота скульптури перевищує 4,5 метра, а завширшки вона приблизно 4 метри. Навколо облаштували оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий краєвид на Дніпро, міст Патона і правобережну частину міста.

Фото: s.com.ua

 "Дитячий світ"

ДЕ? вул. Андрія Малишка, 3

За рекламними банерами та вивісками, які зараз закривають більшу частину фасаду "Дитячого світу", майже не розгледіти усю красу цього пам'ятника модернізму. Чотириповерховий універмаг біля станції метро "Дарниця" почали будувати у 1974 році, а відкрили у 1987-му. Фасад будівлі прикрасили перфорованими металевими панелями бронзово-золотистого кольору, виготовленими у Броварах.

Дитячий світ
Фото: wikimapia.org

За словами архітектора Володимира Залуцького, у такий спосіб універмаг хотіли візуально виділити на тлі сусідніх багатоповерхівок. Загалом для виготовлення цієї велетенської "кольчуги" витратили 20 тонн алюмінію.

У 2021 році презентували проєкт реконструкції "Дитячого світу", за яким знакові алюмінієві панелі мали демонтувати та замінити кольоровим сайдингом. Кияни ідею перетворити модерністську будівлю на черговий стандартний ТРЦ розкритикували, і згодом з'явився інший проєкт зі збереженням оригінального фасаду. Зараз в універмазі триває реконструкція.

Дитячий світ
Фото: wikimapia.org

Радунка

ДЕ? Вздовж вул. Райдужної

Радунка або Райдужне — мальовниче озеро завдовжки 1,4 км, що розділяє Райдужний масив та Русанівські сади. Колись, під час весняних повеней, воно сполучалося з річкою Десенкою, а ще раніше, можливо, було її рукавом.

Можливу згадку про це озеро знайшли в Іпатієвському літописі від 1151 року: "и поиде Гюрги к Киеву и сташа в Родуни (Родоунии)".

Фото: guide.kyivcity.gov.ua

Зараз на озері Радунка полюблять відпочивати жителі сусідніх житлових масивів і не тільки. Тут облаштували кілька пляжів (хоча до якості води є питання), нещодавно проклали нові алеї, збудували альтанки та привели до ладу частину території. На озері живуть дикі качки, мартини та інші птахи, тут можна побачити навіть ондатр та черепах.

Фото: igotoworld.com

Найсуворіша "качалка" Києва

ДЕ? Долобецький острів (трохи північніше пляжу "Венеція")

Спортмайданчиків у Києві багато, а ось такий, де тренажери зроблені з деталей від тракторів і танків, батарей та іншого залізяччя — тільки один. Ця мекка столичних культуристів з'явилась ще за часів СРСР, десь у 1970-х роках. 

Будували тренажери, як-то кажуть, на віки й загалом облаштували кілька сотень різноманітних. А щоб усе це добро не розтягнули, у якийсь момент снаряди почали з'єднувати товстими ланцюгами.

Фото: sport-dv.kiev.ua

"Народний" спортмайданчик продовжує працювати й зараз. І має неабияку популярність, особливо влітку. Сюди можна прийти у будь-який час і безплатно потягати залізо у самому прямому сенсі цього виразу. За тренажерами наглядає місцева благодійна організація, яка час від часу їх ремонтує, підфарбовує та спостерігає за порядком на території.

Фото: sport-dv.kiev.ua

Читай також: "Невідомі Троєщина та Лісова: цікаві локації, про які ви не знали".

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

У київському транспорті можуть запустити оплату проїзду без валідатора

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Матір льотчика, якого нарекли привидом Києва, стала військовою капеланкою

У Київському університеті Шевченка встановили рекорд з найшвидшого випуску книги - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

У Київському університеті Шевченка встановили рекорд з найшвидшого випуску книги

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

"Київводоканал" відключає воду боржникам: як відновити послугу

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації