Новий туристичний маршрут у Києво-Печерській лаврі: Башту Кушника відреставрували

Новий туристичний маршрут у Києво-Печерській лаврі: Башту Кушника відреставрували Фото: Олег Переверзєв/"ТиКиїів"

Києво-Печерська лавра готується представити відвідувачам оновлений туристичний маршрут після завершення масштабної реставрації однієї з найстаріших споруд комплексу — Башти Івана Кушника.

Фото: facebook.com/yyfoto

Ця визначна пам'ятка архітектури, якій понад три століття, була важливим елементом оборонної системи монастиря та мала особливе духовне значення для обителі.

Башта Кушника, зведена на початку XVIII століття, є унікальним зразком оборонної архітектури, що поєднує в собі як військове, так і сакральне призначення. За історичними документами, верхню частину споруди планували освятити як церкву на честь святого Івана Кушника, що надавало будівлі особливого духовного статусу в монастирському комплексі.

Фото: facebook.com/yyfoto

Нинішні реставраційні роботи стали першим масштабним оновленням пам'ятки за останні пів століття. Проєкт відновлення стартував у 2021 році завдяки державному фінансуванню, проте був призупинений через початок повномасштабного вторгнення. Цього року роботи відновили за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України. 

Фото: facebook.com/yyfoto

Наразі реставратори виконали значний обсяг робіт, досягнувши 60-70% запланованого. Вже відновили главки та маківки з хрестом, провели позолотні роботи та замінили металеве покриття купола на більш довговічне мідне. Особливу увагу приділили укріпленню фундаменту та цегляних стін, а також реставрації дерев'яних конструкцій з частковим протезуванням пошкоджених елементів.

Завершення всіх реставраційних робіт заплановано до кінця 2025 року. До цього часу фахівці мають виконати ще низку важливих завдань, включаючи облаштування перекриттів, відновлення підлоги та завершення зовнішнього оздоблення башти.

Фото: facebook.com/yyfoto

Оновлену пам'ятку включать до нового туристичного маршруту, який з'єднає Башту Кушника з Годинниковою вежею фортечними мурами. Це дозволить відвідувачам Лаври не лише побачити відреставровану історичну споруду, але й отримати унікальний досвід знайомства з фортифікаційною архітектурою старовинного монастиря, піднявшись на неї.

Фото: Олег Переверзєв/"ТиКиїів"

Цікаво, що цю споруду у стилі українського бароко звели за кошти гетьмана Івана Мазепи для захисту південно-західної частини монастиря. Реставрація Башти Кушника є частиною масштабної програми збереження історичної спадщини Києво-Печерської лаври. Тож нас цього року чекають нові оновлення.

Читай також: Як врятувати архітектурні пам'ятки та недобудови Києва? Пояснює архітекторка й урбаністка Ірина Оя

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

На Київщині домашніх тварин вакцинуватимуть від сказу: графік прийому ветеринара - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

На Київщині домашніх тварин вакцинуватимуть від сказу: графік прийому ветеринара

Кличко нагадав, як у Києві відзначали Великдень до повномасштабного вторгнення - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Кличко нагадав, як у Києві відзначали Великдень до повномасштабного вторгнення

В університеті під Києвом відкрили цифровий тир та оновлені спортивні зали - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

В університеті під Києвом відкрили цифровий тир та оновлені спортивні зали

Київські студенти передали в Довженко-Центр фільми, які вважали втраченими - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Київські студенти передали в Довженко-Центр фільми, які вважали втраченими

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації