Волонтер, підприємець, роботодавець року: рейтинги 2023 за версією "ТиКиїв"
"ТиКиїв" підбиває підсумки 2023 року. Нещодавно ми попросили своїх підписників обрати найкращих у 10 номінаціях: Волонтер року, Підприємець року, Подія року, Заклад року, Музей року, Роботодавець року, Перемога року, Книгарня року, Супермаркет року, Фітнес-клуб року.
Голосування завершилось, і от тепер настав час розповісти хто, на думку наших читачів, дійсно заслуговує на відзнаку за результатами цього року.
Волонтер року: Сергій Притула
Благодійний фонд Сергія Притули був заснований у 2020 році, а від початку повномасштабної війни став надійною волонтерською опорою для Сил Оборони України. На благодійні внески організація закуповує для армії дрони, спорядження, транспорт тощо у практично промислових масштабах, а також займається гуманітарною допомогою, організовує тренінги, ремонтує військову техніку і робить ще багато корисних справ. І, звісно, засновник фонду Сергій Притула працює над тим, щоб добрих справ ставало тільки більше.
Інші претенденти: Павло Бондаренко, Денис Христов, Михайло Пуришев, Сергій Стерненко, Андрій Любка, Микола Давидюк, Тетяна Осипова, Катя Ножевникова
Підприємець року: Олег Гороховський
У 2017 році Олег Гороховський створив monobank, який запропонував клієнтам принципово новий підхід до банківських послуг — максимально простий, дружній та цифровий. За даними Forbes (який, до речі, також назвав його підприємцем року), за час повномасштабної війни mono збільшив кількість клієнтів до 7,7 млн (проти 5 млн на початку 2022-го), а їхня послуга "банка" стала надзвичайно важливим інструментом волонтерських зборів.
Інші претенденти: Анна Завертайло, Даша Кацуріна, Лєра Бородіна, Василь Хмельницький
Подія року: Герб України на "Батьківщині-Матері"
Понад тридцять років на щиті монумента "Батьківщина-Мати" красувався герб мертвого Радянського Союзу. Останніми роками, після початку російського вторгнення у 2014 році, все частіше лунали заклики нарешті прибрати цей комуністичний символ (а хтось пропонував і взагалі знести усю скульптуру), на що отримували відповідь, що ці роботи будуть занадто складними та дорогими. І от, до Дня Незалежності у цьому році, його нарешті демонтували. Тепер "Батьківщину-Мати" прикрашає український тризуб, завдяки чому монумент набув геть іншого значення.
Інші претенденти: виставка робіт Марії Примаченко, Марафон Незламності, Відкриття Подільсько-Воскресенського мосту, Повернення "Куража", Десятиріччя Революції Гідності, Kyiv Car Fest, Kyiv Book Weekend
Заклад року: McDonald's
Найулюбленіша фастфуд-мережа українців не працювала близько пів року (але ж наскільки довгими були для нас ті пів року!) — з першої половини 2022 року. І з тріумфом повернулась у серпні того ж року. У 2023-му McDonald's відкриває свої заклади в столиці та інших українських містах та розширювати асортимент. Також компанія продовжує свої благодійні ініціативи. Зокрема, Фундація Дім Рональда МакДональда опікується лікуванням хворих дітей та планує збудувати будинок для родин дітей-пацієнтів лікарні "Охматдит".
Інші претенденти: "Пузата хата", "КультМотив", "Завертайло", "Будинок Великого Дива", "Ідеаліст", GAGA, True Price, "Мусафір", Pure & Naive
Музей року: Музей становлення української нації
Для багатьох війна стала поштовхом для вивчення (нормального, а не як у школі) української історії. Адже, щоб повною мірою розуміти сучасні події, треба знати їхні історичні причини. Тож не дивно, що кияни теж почали активніше цікавитись минулим нашої держави. Перший в Україні інноваційний музей історії відкрили у 2019 році на вулиці Лаврській. У ньому зібрані понад 100 фігур видатних українців: від Княгині Ольги та Степана Бендери до Джамали та Кузьми Скрябіна. Всі фігури поділені за 25 сюжетами й об'єднані за тематикою або визначною історичною подією.
Інші претенденти: Музей Ханенків, Музей історії Києва, Музей темряви, Музей війни, Музей ім. Тараса Шевченка
Роботодавець року: "Нова Пошта"
Найбільший приватний поштовий оператор України успішно працює з 2001 року, але цей рік став для компанії по-справжньому проривним. У 2022-му, коли через війну мільйони українців почали шукати притулку від війни у Польщі, "Нова пошта" відкрила своє перше відділення у Варшаві, щоб задовольнити попит співгромадян на пересилку речей, документів, волонтерської допомоги тощо. А вже у 2023-му почалась справжня поштова експансія Європи: відділення "Нової Пошти" почали виростати як гриби після дощу не тільки у Польщі, а й у Чехії, Литві, Латвії, Естонії, Румунії, Німеччині, Словаччині, Угорщині та Італії. Звісно ж, компанія розвивається і на внутрішньому ринку, створюючи нові робочі місця по всій Україні.
Інші претенденти: Genesis, monobank, Новини.LIVE, "Сільпо", EPAM, ROSHEN, McDonald's, Glovo, КМДА
Перемога року: Кожен повернутий шматочок нашої землі
У воєнні роки у нас не так багато приводів для щирої радості, але тим сильніше відчувається кожна перемога — на фронті, у політиці, у спорті або навіть у повсякденному житті. У цьому році цих перемог було не так вже і мало: наше ППО стало надійнішим, ЗСУ почали все частіше діставати ворога у тилу (навіть кримському мосту дісталося), а в ЄС розпочали перемовини про вступ України. Але найціннішою перемогою наші підписники справедливо обрали —кожен шматочок української землі, відвойований потом і кров'ю захисників.
Інші претенденти: кожен день, збільшення фінансування ЗСУ, ураження кримського мосту, посилення ППО, збільшення "бавовни" у росії, осінь без блекаутів, початок перемовин з ЄС
Книгарня року: Книгарня "Є"
Останніми роками в Україні спостерігається справжній читацький бум. З'являються нові видання, відкриваються нові книгарні, у яких навіть можна попити кави та поласувати десертом, читаючи якийсь захопливий роман. Та і ветерани книжкового ринку не пасуть задніх. Книгарня "Є" — якраз з таких, адже їхній перший магазин відкрився ще у 2007 році у Києві. Зараз мережа має репутацію одного з найбільших просувачів української літератури, яку активно підтримує, влаштовуючи у своїх магазинах презентації, зустрічі з авторами та інші заходи.
Інші претенденти: Yakaboo, "Сенс", Vivat, "Книгарня Старого Лева", Readeat, "Сяйво"
Супермаркет року: "Сільпо"
Мережа "Сільпо" була заснована ще у 1998 році, і зараз налічує понад три сотні супермаркетів по всій Україні. Найбільше їх, звичайно ж, у Києві. Втім, мережа не просто активно розвивається, а й намагається здивувати покупців своєю креативністю (бо великим вибором продуктів у Києві нікого вже не здивуєш), відкриваючи не просто супермаркети, а справжні тематичні торговельні комплекси. Є "Сільпо", присвячений мультфільму "Мавка", творам Антоніо Гауді, космосу, язичницьким богам, музичним інструментам, творам Леонардо да Вінчі та ще багато-багато чому.
Інші претенденти: Good Wine, NOVUS, "АТБ", Varus, OKWINE, "Фора"
Спортклуб року: Sport Life
Найбільша українська мережа фітнес-клубів була заснована у 2001 році. Ставку у Sport Life зробили на великі добре обладнані зали, де одночасно можуть займатися спортом багато людей. У багатьох клубах є басейн, окремі зали для сквошу, групових занять чи сайклінгу, дитячі зали та інші "фішки". Спочатку пандемія коронавірусу, а потім і повномасштабна війна сильно вдарили по усій індустрії фітнес-клубів, але Sport Life все одно залишається улюбленим спеціалізованим місцем для тренувань багатьох киян.
Інші претенденти: "АтлетіКо", Smartass, ЕБШ
Ось такі вийшли результати 2023 року за версією підписників. У наступному чекаємо на появу нових крутих проєктів, нових закладів, що стануть улюбленцями киян, та, звісно, нові перемоги.