Стартує новий сезон Київської дитячої залізниці: графік та ціни

За кілька днів у Сирецькому парку стартує 72-й сезон перевезень на Київській дитячій залізниці. Розповідаємо, як вона працюватиме та скільки коштують квитки.
Як і зазвичай, усі поїзди та станції будуть обслуговувати вихованців Київської дитячої залізниці, для яких з 25 квітня до 2 листопада триватиме виробнича практика. Під наглядом викладачів-інструкторів вони керуватимуть локомотивами, працюватимуть провідниками, черговими по станції, оглядачами-ремонтниками колій та рухомого складу.
Загалом на Київській дитячій залізниці навчаються понад тисяча дітей шкільного віку. Після опановування теоретичної частини вони відточуватимуть свої навички на справжніх (хоч і трохи зменшених) поїздах та механізмах залізниці.
Урочисте відкриття нового сезону дитячої залізниці відбудеться цієї п'ятниці, 25 квітня, о 9:30, а перший поїзд відправиться о 10:30. На відвідувачів чекатимуть інтерактивні профорієнтаційні локації, шоу мильних бульбашок, конкурси та подарунки. На відкриття сезону також завітають вихованці дитячих залізниць з Харкова та Запоріжжя, де через небезпеку обстрілів такі заходи поки не проводять.
Літній рух поїздів Київська дитяча залізниця традиційно розпочинає першою. На початок травня також заплановані відкриття у Львові, Рівному та Дніпрі. У Харкові початок сезону на дитячій залізниці вирішили відкласти через безпекову ситуацію. А вихованці Запорізької дитячої залізниці проходять онлайн-навчання та завітають на практику і для обміну досвідом в інші міста.

Графік роботи Київської дитячої залізниці у літній сезон:
- травень, вересень та жовтень — поїзди курсуватимуть щосуботи, щонеділі та у святкові дні (з 10:30 до 18:50);
- червень, липень, серпень — працюватиме з четверга до неділі, а також у святкові дні (з 10:30 до 18:50).
Скільки коштує квиток:
- у загальний вагон — 80 грн для дітей та 110 грн для дорослих;
- у ретро-вагон — 90 грн для дітей та 130 грн для дорослих;
- у вагон класу "Люкс" — 100 грн для дітей та 150 грн для дорослих.
А ще можна поринути в історію залізниць та ближче ознайомитися зі зразками вузькоколійної залізничної техніки. Квитки як у музей, так і на виставку вузькоколійного рухомого складу коштують 50 грн.
Трохи історії
За радянських часів навчальні дитячі залізниці створювали по всьому СРСР та в країнах Варшавського блоку. Першу в Україні дитячу залізницю побудували в Дніпрі 1936 року, а загалом у різних містах нашої країни їх було близько 20. Більшість з них вже закрились.
У Києві у 1930-ті роки планували побудувати ціле дитяче містечко із залізницею, автодромом та портом десь поблизу берегів Дніпра. Проте амбітному проєкту завадила Друга світова війна, а потім про дитячу залізницю згадали вже на початку 1950-х.
Першу чергу Київської дитячої залізниці почали будувати навесні 1953-го на Сирці — тоді це була околиця місця. Поряд був пустир, де за кілька років облаштували парк ім. 40-річчя Жовтня (зараз — Сирецький парк). Для будівництва використовували рейки вузькоколійки Біличі — Пуща-Водиця — Мощун — Лютеж, яку тоді якраз розбирали.

2 серпня 1953 року, на День залізничника, Київську дитячу залізницю урочисто відкрили. Тоді вона мала протяжність 1,9 км, а десь за рік після відкриття маршрут подовжили майже вдвічі. Побудували новий перегін та звели віадук через яр — він був заввишки майже 20 метрів та завдовжки близько 100 метрів.
Після цього дитячу залізницю ще кілька разів перебудовували, ледь не перенесли на ВДНГ через забудову Сирця та ледь не розібрали на брухт під час кризи 1990-х. Але вона пережила усі негаразди, відродилася та продовжує працювати.
Читай також: "На Центральному вокзалі Києва відкрили скульптуру "Воля": її виготовили з вітальних літер селища на Херсонщині"