З висоти пташиного польоту: 10 оглядових майданчиків Києва

З висоти пташиного польоту: 10 оглядових майданчиків Києва Фото: Getty Images

Київ — неймовірне місто. Його хочеться споглядати знову і знову, милуватися величчю та сповнюватися енергією, яке воно дарує. Розглядати столітню архітектуру, проводжати сонце й відчувати столицю як на долоні можна з оглядових майданчиків. Лови добірку найпопулярніших із них. 

Арка Свободи українського народу

Фото: guide.kyivcity.gov.ua

Один з найвідоміших оглядових майданчиків Києва розташований поблизу Арки Свободи українського народу (колишня Арка Дружби народів). Звідси можна помилуватися краєвидами столиці, розглянувши її в бінокль з 30-кратною оптикою. Перед вами простягнуться панорами Лівого берега, Подолу, Оболоні, Труханового острова й Дніпра.

Дзвіниця Софійського собору

Фото: Getty Images

Щоб побачити серце столиці з висоти пташиного польоту, завітай на оглядовий майданчик дзвіниці Софійського собору. З висоти 76 метрів зможеш поглянути на пам'ятник Богдану Хмельницькому, Михайлівський Золотоверхий монастир та навіть помилуватися Лівим берегом.

  • ДЕ? вул. Володимирська, 24

Пішохідний міст

Фото: Getty Images

Ще одна візитівка столиці — Пішохідний міст, із якого відкривається чарівний пейзаж міста каштанів. Міст відкрили ще в далекому 1957 році, і він одразу припав до душі туристам і жителям столиці. А все тому, що з нього видно всеохопну панораму Києва — від Рибальського півострова аж до Мосту Метро.

  • ДЕ? біля станції метро "Поштова площа"

Замкова гора

Фото: "Київзеленбуд" 

Щоб помилуватися краєвидами старого Києва, потрібно підійнятися сходами Андріївського узвозу до Замкової гори. А тут — приголомшливий вид на Андріївську церкву, Воздвиженку та Дніпро. Йти доведеться металевими сходинками. Екскурсоводи кажуть: якщо піднімаючись загадати бажання, то воно обов'язково здійсниться.

  • ДЕ? Андріївський узвіз, 22-б

Гора Уздихальниця

Фото: kyivcity.gov.ua

Щоб удосталь насолодитися розкішною панорамою Подолу, можна піднятися драбиною від будинку №15 до Андріївського узвозу. На оглядовому майданчику є лавочки, тож можна неквапливо посидіти та відпочити.

  • ДЕ? Андріївський узвіз

Гора Щекавиця

Фото: kyivcity.gov.ua

Чудова панорама із кутом огляду до 270 градусів відкривається з гори, про яку активно жартували під час обговорень можливої загрози ядерного удару. Зі Щекавиці видно як на долоні Поділ, Оболонь, Троєщину, Березняки й лівобережну частину міста.

ДЕ? вул. Лук'янівська, 4-б

Ботанічний сад ім. Гришка

Фото: Ботанічний сад ім. Гришка

Пригадуєш знамениті світлини з Києвом, який потопає у бузку? Ці знімки зроблені саме тут, у Ботанічному саду. Споглядати звідси Лівий берег — суцільне задоволення. Цей оглядовий майданчик — немов телепорт до Древнього Києва. А приємним бонусом стане прогулянка ботсадом, де росте 4000 видів різноманітних квіткових рослин.

  • ДЕ? вул. Тімірязєвська, 1

Маріїнський парк

Фото: КМДА 

Один із найкращих панорамних майданчиків, що неподалік від розкішного Маріїнського палацу. З оглядової платформи перед очима постає гарний ландшафт Лівого берега. Тут схований і міст закоханих, який приведе тебе в Хрещатий парк. Однак, після повномасштабного вторгнення частина парку, яка межує з будівлею Верховної Ради, перекрита. 

ДЕ? вул. Михайла Грушевського 

Оглядовий майданчик на монументі "Батьківщина-Мати" 

Фото: facebook.com/warmuseum.kyiv.ua

Національний музей історії України у Другій світовій війні відновив підіймання на оглядовий майданчик на щиті монумента "Батьківщина-Мати". Для відвідування доступні дві локації. Перша розташована на висоті 91 метр і називається "екстрим". Вона працює за умови гарної погоди. Зверни увагу, що одночасно на оглядовому майданчику можуть перебувати тільки двоє людей й інструктор. Також можна піднятися на нижню платформу для огляду — це 36 метрів.

  • ДЕ? вул. Лаврська, 27

Музей "Золоті ворота"

Фото: facebook.com/RestorationGoldenGate

Іще одне місце, з якого відкриється древній Київ можна розгледіти як у мікроскоп — музей "Золоті ворота". Це — унікальна пам'ятка архітектури датована 1037 роком. "Золоті ворота" — одна з трьох найвідоміших брам стародавнього Києва. У свій час була головною брамою столиці. 

ДЕ? вул. Володимирська, 40А  

Читай також: Cold Brew, please. 10 столичних кав’ярень, де готують холодні кавові напої

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації