Знову за парти: скільки коштує зібрати школяра у 2023 році?

Знову за парти: скільки коштує зібрати школяра у 2023 році? Колаж: "ТиКиїв"

До початку нового навчального року залишається трохи більш як тиждень. Як повідомляють у КМДА, майбутній навчальний рік у Києві розпочнеться в офлайн-форматі й триватиме з 1 вересня до 31 травня. Однак лише за умови наявності надійних укриттів. А це означає, що на батьків знову чекає серпневий марафон покупок до школи. "ТиКиїв" підрахував, скільки коштує зібрати школяра у 2023 році.

До 1 вересня необхідно придбати:

 1. зручний одяг і взуття (шкільна форма);
 2. спортивний костюм;
 3. рюкзак, пенали;
 4. товари для занять на праці;
 5. канцелярію;
 6. товари для малювання;
 7. альбоми, атласи, контурні карти, зошити для практичних робіт. 

 

Традиційно найбільший удар по гаманцях батьків — покупка шкільного одягу.

 • Одягнути хлопчика можна приблизно за 1800 гривень. У цю суму входять піджак, штани, дві сорочки, жакет. Брендові речі, а також одяг з натуральної тканини коштують дорожче.

 • Одяг для дівчинки в школу обійдеться мінімум 2 500 гривень. За ці гроші можна купити гольф, блузку, спідницю, колготки, туфлі.

 • За спортивний костюм й кросівки готуйтесь заплатити від 1300 грн.

 • У середньому за найпростіший рюкзак доведеться викласти від 400-500 грн. Ті, які коштують дорожче, мають ортопедичну спинку. Їхня ціна може досягати 3000 грн.

 • ​​​Щоденник коштує в середньому близько 50 грн, а п'ять зошитів у клітинку чи лінійку (косу) — в середньому 100 гривень. Пенал обійдеться у 125 грн.
 • Повний набір канцелярії вартує близько 1200 грн. Водночас набори для малювання та уроків з праці можуть коштувати до 800 грн.
 • Пропонують на сайтах і готові шкільні набори для першокласників. У середньому вони коштують від 3 500 тис. грн.

І наостанок, дорогі батьки. Перед початком покупок прогляньте, що лишилось з минулого року. Можливо можна використати ранець, чи елементи канцелярії. Моніторте пропозиції на сайтах та відстежуйте ціни на шкільних ярмарках. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже чотири роки, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації