Парфуми з інтернету: як не натрапити на шахраїв

Парфуми з інтернету: як не натрапити на шахраїв Фото: Freepik

Парфумерію відомих брендів підробляють у неймовірних масштабах. Тож ризик купити неоригінальний товар завжди високий, особливо під час онлайн-шопінгу. Як не дати себе ошукати?  

З кожним роком дедалі більше покупок здійснюють онлайн. І все було б чудово, якби стрімкий розвиток інтернету не розв'язав руки аферистам. Саме в мережі нечесні "бізнесмени" намагаються продати під виглядом елітних парфумів контрафакт — неоригінальний і неякісний товар. 

Найчастіше підробляють парфумерію всесвітньо відомих брендів — CHANEL, Dior, Lancome, Yves Saint Laurent, Armani, Tom Ford, Gucci, Trussardi, Versace, адже відомим іменам довіряють — і цим користуються аферисти.

У партнерському проєкті з BROCARD "ТиКиїв" розповідає, як шахраї в Україні торгують підробленою парфумерією під етикеткою елітних ароматів і про що потрібно пам'ятати, купуючи парфуми онлайн.   

Авторизований онлайн-магазин vs Insta-бутик: у чому відмінність 

Почнемо з того, що оригінальна парфумерія завжди виготовляється на батьківщині бренду. Тож, приміром, справжні CHANEL і Christian Dior "народжуються" тільки у Франції, DKNY — у США, а Jo Malone — у Великій Британії. Щоб офіційно продавати їх в Україні, продавець має подати заявку на авторизацію і пройти кілька серйозних перевірок. Часто налагодження такої співпраці триває не один рік. Без авторизації від офіційного виробника такі продукти можна купити лише на "сірому" або "чорному" ринку!
 
Тож якщо ти знайшов продукцію цих елітних брендів, скажімо, в невеликому Instagram-бутику, в Telegram або у привітної пані на OLX та ще й за дуже низькими цінами — не ведися! Чи може у такого продавця бути авторизація від CHANEL? Навряд чи.
 
Якщо дуже пощастить, ти купиш оригінальний парфум, втім він може виявитися неякісним, адже до неавторизованого продавця він точно потрапив неофіційними шляхами й невідомо через які руки. Висока ймовірність, що це буде дешева імітація оригінальних селективних ароматів. Виготовляють такі підробки зазвичай в Об'єднаних Арабських Еміратах, Туреччині, Угорщині, Польщі, Хорватії чи Китаї. А останніми роками активізувалися наші місцеві умільці: в Дніпрі та Одесі правоохоронці викрили цілі підпільні цехи, де вироблялися парфумерні продукти нібито відомих світових брендів. Звісно ж, про якість таких парфумів навіть не йдеться. Їх роблять із дешевих компонентів, які можуть викликати алергію, кашель і подразнення шкіри.     

Оригінальна парфумерія завжди виготовляється на батьківщині бренду. Фото: Instagram.com/uabrocard

Всі відомі бренди виготовляють парфуми суто з найкращих інгредієнтів. Наприклад, CHANEL та Christian Dior мають власні трояндові поля й закуповують для своїх пахощів тільки високоякісну сировину. Такі аромати слід шукати лише в авторизованого продавця. 

Як орудують аферисти  

Щоб жертва клюнула на гачок, потрібна зачіпка. У 100% випадків шахраї беруть привабливою ціною, що нижча за середню на ринку. Реклама "Тотальний розпродаж парфумерії у зв'язку із закриттям складу", "Знижка 90% на усі парфуми" — це їхній почерк. Якщо ти бачиш такі оголошення — це привід задуматися: чи дійсно тобі пропонують оригінальний парфум? 
 
Наведемо приклад. Сайт minor.com.ua продає 100 мл нішевого парфуму Zarkoperfume Pink Molécule 090.09 всього за 749 грн. Здавалось би, ну як тут встояти? Але якщо відвідати сайт офіційного продавця BROCARD, то побачимо, що ціна за такий самий флакон зі значною знижкою там становить 3 113 грн. Де оригінал — очевидно. 

У BROCARD бувають розпродажі зі знижками до 70%. Але оригінальні парфуми преміумкласу навіть за зниженою ціною не можуть коштувати по 500-800 грн.

Також шахраї створюють сторінки у Facebook або Instagram, де використовують логотип і візуальний стиль відомого бренду.

На деяких майданчиках вправно працюють менеджери, які кваплять оформити замовлення, адже в черзі на консультацію очікують ще п'ятеро потенційних покупців… Все для того, щоб людина не встигла поставити запитання і все перевірити як слід.  

Ліворуч — шахрайська сторінка, на якій використали логотип відомого ритейлера, праворуч — офіційна сторінка мережі BROCARD

Як не стати жертвою шахраїв 

  • Варто ретельно придивитися до онлайн-магазину, в якому збираєшся замовити парфуми. Зокрема, зверни увагу на оформлення сайту, якість і єдину стилістику світлин, наявність відгуків і контактні дані продавця: на сайті обов'язково має бути вказана фізична адреса. 

Усі великі українські компанії зареєстровані під доменом .UA. Будь-які інші закінчення, на кшталт .us, .to, .ca або вільні домени com.ua, kiev.ua, in.ua, cc, biz мають насторожити. Адже це безплатні домени, скористатися якими може будь-хто.  

  • Також шахраїв часто видають орфографічні помилки, бідний опис продукції та невеликий каталог. Наприклад, на офіційному сайті BROCARD налічуються тисячі найменувань продукції. Тоді як у несумлінних продавців — кілька десятків копій найпопулярніших брендів. 
  • Одна ціна на усі аромати також має насторожувати. Як і дивні об'єми, як-от 110 мл.   

Якщо сайт чи магазин в Instagram пропонує тобі флакони відомих брендів, яких у природі не існує, не варто робити там покупку. Наприклад, на сайтах аферистів часто зустрічаються аромати Green Apple 80 мл та Nina Sun 80 мл, які ніколи не створювалися Nina Ricci. Крім того, шахраї полюбляють пропонувати більші об'єми, аніж оригінал. Наприклад, Tiziana Terenzi Draconis 150 мл при заявленому максимумі у 100 мл, — розповідають у BROCARD.

  • Оплата вибраного товару має здійснюватися лише на рахунок української офіційної юридичної особи — і ніколи переказом на особисту карту. Наприклад, у BROCARD — це ТОВ "Брокард-Україна". Якщо ж на сайті для оплати вказано п'ять-десять ФОПів — це явна ознака неофіційного продавця.

То що ж робити, щоб точно купити оригінал? Звісно, слід прискіпливо оцінювати вкрай привабливі рекламні пропозиції. Але найбільш правильним рішенням буде вибрати перевіреного продавця!   

Читай також: Працює штучний інтелект: киян запрошують на безоплатну діагностику стану шкіри у BROCARD   

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації