KyivBookFest зібрав гроші на книжки для вищих військових навчальних закладів

KyivBookFest зібрав гроші на книжки для вищих військових навчальних закладів Фото: Тарас Удовенко

Минулого тижня у ТЦ Gorodok Gallery та Pochayna Event Hall відбувся другий KyivBookFest. 

Відвідали KyivBookFest 20 000 людей, завдяки яким вдалось зібрати 1 013 123 грн на програму "Спільноти української реформації" "Військо читає" для поповнення бібліотек військових закладів освіти сучасною літературою. На ці кошти закуплять книги зі списку, що сформований  військовими експертами, і розподілять між ЗВО. 

Книги розподілять поміж військових вишів:

  • Національний університет оборони України;
  • Київський інститут Національної гвардії України;
  • Військова академія (Одеса);
  • Військовий інститут Київського національного університету ім. Тараса Шевченка;
  • Житомирський військовий інститут імені С. П. Корольова. 
Фото: Тарас Удовенко 

Цьогоріч фестиваль запропонував відвідувачам понад 200 подій. Найбільша кількість глядачів була на зустрічах із Максом Кідруком, Володимиром В'ятровичем та Сергієм Руденком, Марією Матіос, Василем Шклярем, Павлом (Паштетом) Белянським, під час інтерв'ю й автограф-сесії Іларіона Павлюка та на показ фільму "Суспільного" "Як українці українською заговорили". Не менш популярним став джем-сейшен до виходу книги "Всьо чотко" про "Братів Гадюкіних". 

Серед презентацій особливу увагу отримали: Василь Шкляр із книгою "Заячий костел", Марія Матіос із книгою "Нація: серце навпіл", новий роман Юрія Винничука "Наречена вітру" й оновлене видання "Кнайпи Львова", а також "Чипова війна" Кріса Міллера за участі міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова та журналіста Іллі Кабачинського. 

Фото: Настя Телікова

Особливістю фестивалю є галузеві події. Команда реалізувала широку професійну програму: 40 заходів зі 108 учасниками. Для видавців, книгарів, бібліотекарів, авторів, перекладачів, редакторів, дизайнерів, ілюстраторів, букскаутів, комунікаційників, блогерів та всіх зацікавлених. Теперішніх, (не)колишніх і майбутніх. Щоб обговорення важливого точилося не тільки у фейсбуках/телеграмах, а наживо зі сцени і з аудиторією.  

Також вперше на частині подій було забезпечено переклад жестовою мовою завдяки підтримці проєкту "Дивись, як чутно" від MEGOGO, що значно розширило доступність подій для відвідувачів із порушенням слуху. 

Під час фестивалю також було оголошено списки найкращих українських книжок XXI століття за версією Віри Агеєвої. Літературознавиця обирала з тих книжок, які отримували нагороду "Книга року BBC" в різні роки.

Тож до її списку ввійшли: 

  • Андрухович Софія "Амадока", 2020 рік; 
  • Андрухович Юрій "Дванадцять обручів", 2003 рік; 
  • Діброва Володимир "Андріївський узвіз", 2007 рік; 
  • Винничук Юрій "Танго смерті", 2012 рік; 
  • Жадан Сергій "Ворошиловград", 2010 рік; 
  • Забужко Оксана "Музей покинутих секретів", 2009 рік; 
  • Калитко Катерина "Земля загублених", 2017 рік; 
  • Левкова Анастасія "За Перекопом є земля", 2023 рік; 
  • Малярчук Тетяна "Забуття", 2017 рік; 
  • Чех Артем "Хто ти такий?", 2021 рік.
Фото: Тарас Удовенко 

Важливим напрямком на фестивалі була військова література. В межах цього блоку були представлені книги "Битись не можна відступити" Павла (Паштета) Белянського, перший наклад якої було знищено російською атакою у травні цього року. Перша презентація книжки "Залізний генерал. Уроки людяності" Людмили Долгоновської — авторка була радницею зі стратегічних комунікацій Головнокомандувача ЗСУ у 2021–2023 роках. Презентація нової книги Себастьяна Юнґера "Свобода", спікерами під час якої були Андрій Овчарук, Анастасія Мохіна, Олена Риж, Руслан Халіков та Ольга Корнюшина. 

Крім подій, вдалось об'єднати різні військові організації та проєкти:

  • ГО "Реформація";
  • ГО "Землячки";
  • Veteran Hub;
  • "АЗОВ.ONE";
  • ГО "Принцип";
  • Культурний десант, який проводив збір книг для проєкту "Книга на фронт".  

"Збір книг для захисників та захисниць в рамках проєкту "Культурного Десанту" "Книга на фронт" поступово стає традицією на літературних фестивалях, під час яких відбуваються книжкові ярмарки. За чотири дні фестивалю відвідувачі принесли на стенди збору 727 книг," — розповів Андрій Овчарук, керівник і координатор проєкту "Книга на фронт". 

В психологічному блоці, куратором якої був гештальт-терапевт й автор книг "Простими словами" та "Як це, війна" Ілля Полудьонний, вдалося провести події про досвід війни, реабілітацію військових і рідних, а також розмову про те, як війна впливає на дітей.  

На фестивалі варто відзначити музичні виступи, зокрема концерт військового оркестру від "Культурного десанту", етно рок-гурту "Вій" та джем-сейшен у честь виходу книги "Всьо чотко" про "Братів Гадюкіних" за участі Павла Крахмальова, Ігора Мельничука ("Брати Гадюкіни"), Романа Чайки, Юрія Рокецького ("Мертвий півень"), Саші Чемерова, Івана  Малковича, Олега Скрипки, Марії Бурмаки, Ірми Вітовської, Анатолія Векслярського, Соні Сотник, Римми Зюбіни, Андрія Середи, Vlad Trebynia (Мох), Володимира Лавренчука VO'Lavrenchuk й інших.

Фото: Тарас Удовенко 

Особливістю KyivBookFest-2024 є окрема літературна програма для дітей — JuniorBookFest. З організацією дитячого блоку допомагало видавництво "Ранок", під кураторством Олени Носоненко — видавчині дитячої літератури. До дитячого блоку подій доєдналися видавництва "Богдан", "Ранок", АССА, Nasha idea, "Видавництво Старого Лева", "Дух і Літера", Vivat, "Час Змін Інформ", ARTBOOKS, ТОВ "Видавничий дім"АДЕФ-Україна", "САМІТ-КНИГА", "Моя книжкова полиця", ТОВ "Фантастичні українці", а також Громадська Ініціатива #інфоВАРТА. 

Програма фестивалю включала презентації нових книг, зустрічі з відомими українськими авторами, дискусії та майстер-класи.  

Фото: Настя Телікова 

Команда фестивалю встигла опитати понад 60% видавців, які взяли участь у події. За результатами опитування, більшість учасників висловила задоволення участю. Щодо фінансових результатів: 71% змогли компенсувати витрати, або отримали прибуток. Логістичні покращення порівняно з минулим роком відзначили 63% учасників. 92% видавництв, які надали відповіді, планують брати участь у наступному KyivBookFest. 

Слідкувати за подальшими новинами фестивалю можна на сторінках у соціальних медіа: Instagram та Facebook, а також на сайті фестивалю

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

В Україні покажуть незвичайний бойопік про Марчелло Мастроянні з Кетрін Денев та К'ярою Мастроянні - 412x412
Афіша

Редакція "ТиКиїв"

В Україні покажуть незвичайний бойопік про Марчелло Мастроянні з Кетрін Денев та К'ярою Мастроянні

Цінне, живе, доісторичне: які дивні речі намагаються незаконно вивезти з України - 412x412
Місто

Veronika Kireeva

Цінне, живе, доісторичне: які дивні речі намагаються незаконно вивезти з України

8 трендових професій, які визначають майбутнє просто зараз - 412x412
Прогресивний

Artem Prokopenko

8 трендових професій, які визначають майбутнє просто зараз

Що читає амбасадорка українського балету Ольга Морозенко: книжки про українську культуру та сучасна проза - 412x412
Мистецький

Tetyana Grynyova

Що читає амбасадорка українського балету Ольга Морозенко: книжки про українську культуру та сучасна проза

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації