Тантричний секс: міфи, пози, практика

Тантричний секс: міфи, пози, практика Фото: Freepik

Тантричний секс — це близькість, під час якої головним вважається не фізична взаємодія, а духовне єднання енергій партнерів, пізнання себе та світу навколо. Практикувати тантричний секс можна не лише в парі. То як отримати тантричну насолоду?

Тантра — це стародавня індійська практика: їй понад 5 тисяч років. На санскриті слово "тантра" означає "ткати" або "сплітати воєдино". Ця практика сягає корінням в індуїзм, буддизм і джайнські традиції. Тантра поєднує духовність і сексуальність, підкреслює важливість інтимності під час статевого життя.

Тантричне мистецтво. Фото: Вікісховище

Часто люди вважають, що тантричний секс передбачає суто інтимну близькість. Направду ж ця східна філософія — повноцінна розумова й духовна практика, яка може відкрити нові відчуття навіть поза сексом. Саме тому її невіддільні аспекти — це техніки дихання та йога. Щоб набути тантричного досвіду, вступати у статевий акт, ба навіть генітальний контакт, необов'язково. Тантра — це не лише сексуальне задоволення, і для успішної практики необов'язково досягати оргазму. Значно важливіше відчути зв’язок або з партнером, або з власним єством.

Сексуальна енергія кундаліні сприймається тантрою як засіб для досягнення більш високого стану свідомості. Шляхом практики тантричного сексу партнери можуть поглибити своє внутрішнє розуміння, розширити свої кордони й збагатити своє душевне життя. За цією філософією, оргазмічну енергію можна "спрямувати" за допомогою дихання, звуків, пахощів, рухів тощо.

Фото: Unsplash

Інший міф про тантру — що це буцімто парна практика. Так, закохані люди дійсно можуть зайнятися тантричним сексом разом. Але тантру можна практикувати на самоті, аби відчути "конект" із розумом і тілом, це можливість дослідити те, що приносить задоволення, не досягаючи оргазму і не прагнучи кульмінації протягом певного періоду часу. Це сольний сеанс "любові до себе".

Читай також: 5 технік медитації від тривоги та стресу

Класична тантра — це ритуал пізнання себе шляхом медитацій, мантр, афірмацій та поклоніння божествам. В Індії досі практикують, зокрема, кашмірський шиваїзм, буддизм Ваджраяни тощо. А ось західні держави під "тантрою" мають на увазі її сучасну подобу — "неотантру". Вона формувалась останні 150 років, її мета — не лише зв'язок із тілом і емоціями, а й пошук нових форм оргазмічної насолоди.

Правила тантричного сексу

Аби тантра спрацювала, слід на мить забути про земні турботи та ввійти у світ божественної насолоди. Перед цим можна прийняти душ, одягнути щось привабливе, запалити аромасвічки, зібрати улюблені ласощі (цукерки, ягоди тощо). А ось алкоголь вживати не слід — сп'яніння зіпсує тантру.

Яб-юм. Фото: Вікісховище

Поза №1: Яб-юм. Класика жанру: можна практикувати голими чи в одязі, з проникненням і без. У тантрі "яб-юм" уособлює союз Шиви й Шакті, двох божественних енергій — чоловічої та жіночої. Стать партнерів не має значення, навіть гетеросексуальні пари можуть перемикатися між ролями — і ось як:

 1. Ведучий партнер уособлює Шиву, сидячи зі схрещеними ногами на подушці. Ведений партнер — Шакті: умостившись на подушці, він може закинути свої ноги на ноги партнера, або сісти йому на коліна.
 2. Руки "Шиви" мають обхопити талію "Шакті". Руки "Шакті" — обхоплювати плечі "Шиви". Ваші голови можуть бути щока до щоки, або чолом до чола. 
 3. Удвох синхронно зробіть кілька глибоких повільних вдихів. Далі рухайтесь повільними хвилеподібними рухами по колу. Ведучий партнер "віддає" сексуальну енергію, а ведений "приймає" її у своє тіло. 
 4. З'єднайтеся з диханням, аби поширити насолоду по всьому тілу. Можна робити як дрібні рухи, так і вигинатися енергійно. Та в обох випадках не забувай про дихання, щоб просувати оргазмічну енергію з таза вгору по хребту і до "третього ока" (зона між бровами) або маківки.
Фото: Unsplash

Поза №2: Заглядання в душу. Під пильним поглядом коханої людини ти зможеш позбутися недомовок і комплексів. Задля цього потрібно:

 1. Сісти на подушку або стілець обличчям до партнера.
 2. Ненапружено дивитися в очі людині напроти, мовби випромінюючи кохання крізь погляд. За бажанням можна взятися за руки.
 3. Споглядаючи партнера, вловити іскру в його/її очах. Розділити цю сакральну мить разом.
 4. Продовжувати практику дві хвилини. За цей час зауважити власні емоції та відчуття, та чи є спокуса відвести погляд. Витріщатися не варто: за потреби заплющ очі на кілька секунд, а потім відкрий знову.
Фото: Getty Images

Поза №3: Руки на серця. Органічно доповнить позу №2. Який порядок дій?

 1. Сидячи одне напроти одного, покласти руки собі на серце й зробити вдих.
 2. Відчувши любов до коханої людини, покласти свою праву руку їй на серце. Партнер напроти може зробити аналогічно. Накрити його/її руку своєю лівою рукою.
 3. Дихати в парі — синхронно, з повільними, глибокими вдихами.
 4. На вдиху впустити любов у своє серце, а на видиху "направити" власне тепло вниз по правій руці в серце партнера. Відчути енергію, що вирує між вами.
 5. Повторювати процес приблизно 10 разів.
Фото: Freepik

А на самоті варто спробувати тантричну мастурбацію. Це заняття коханням соло за допомогою дотиків, дихання та медитації. Можна ввімкнути музику для настрою, за потреби встановити таймер. Як це зробити?

 1. Усвідомлено дихати. Можна опанувати боксове дихання: вдих — рахуєш до 4 — видих — рахуєш до 4. І так щонайменше чотири спроби.
 2. Почати торкатися вторинних ерогенних зон. За тантрою, це лікті, руки, зап'ястки, коліна, внутрішня частина паху та щиколотки. Їх можна гладити, злегка смикати, лоскотати й масажувати.
 3. Мастурбувати, але робити це уповільнено, зосередившись на відчуттях. До вторинних ерогенних зон можна додати первинні — пеніс чи піхву, соски.
 4. Не стримувати природні стогони. За тантрою, звуки пробуджують різні чакри в тілі. Вони розміщені від верхівки голови вниз по хребту, а найнижча чакра — біля статевих органів.
 5. Якщо ти відчуваєш прибуття оргазму — продовжуй дихати задля найяскравіших відчуттів. За потреби можна використовувати лубриканти, секс-іграшки або дзеркало. Згодиться все, що покращує твій досвід. 

За правильного підходу тантра допоможе переосмислити секс, перетворивши його з гонитви за оргазмом на простір для вивчення свого "Я" та єднання з коханою людиною. Дозволь собі відійти від буденних очікувань і зануритися в процес. Це може призвести до глибших та інтенсивніших переживань. 

Читай також: 5 альтернативних засобів контрацепції

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації