10 виставок жовтня, які варто відвідати

10 виставок жовтня, які варто відвідати Костюм Йокасти до вистави "Едіп" Софокла. Івано-Франківський національний драматичний театр ім. І. Франка, Івано-Франківськ, 2020, художник та режисер Богдан Поліщук.

Виставки живопису, графіки, колажів, аплікацій, театральних костюмів та навіть мультимедійні проєкти... Ми підібрали для тебе найцікавіші експозиції, які радимо відвідати в столиці в жовтні.

Читай також: Жовтневі заходи та локації для відпочинку з дітьми: 10 цікавих ідей

"На сторожі Святої Софії"

Виставки жовтня

Масштабний мультимедійний виставковий проєкт, що створювався майже два роки, демонструє сучасну російсько-українську війну як наслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із протилежними цінностями.

Виставка складається з трьох тематичних просторів: "Українська цивілізація", "російська цивілізація" та "Оборона Києва". Перший демонструє розвиток української цивілізації від Княжої доби до сьогодні. Другий розповідає про російсько-радянську цивілізацію, що бере початок від часів Золотої Орди. Цей блок символічно розпочинається відтвореним входом до концтабору. А третій простір занурює в недавню історію захисту Києва від російських окупантів у лютому-березні 2022 року, показує долю різних міст Київщини, що потерпали від воєнних злочинів, засвідчує наслідки присутності росіян на українській землі.

На виставці представлені експонати з фондової колекції Музею історії міста Києва та Національного музею історії України в Другій світовій війні. 

  • ДЕ? Музей історії міста, вул. Богдана Хмельницького, 7
  • КОЛИ? До 18 жовтня, ср–нд, 11:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? 160/80 грн (повний/пільговий)

"Властивості перебування"

Виставка робіт Олександра Крижановського, який працює переважно в напрямах живопису, графіки та скульптури й зосереджений на вивченні особистості.

У своїй художній практиці Олександр Крижановський стирає категорії звичного уявлення про речі, розмиває межі між сновидінням і реальністю, створюючи простір асоціативного пізнання дійсності.

  • ДЕ? Бізнес-простір Peremoga, Ярославів Вал, 15
  • КОЛИ? 3 жовтня – 9 листопада, 8:00-21:00
  • СКІЛЬКИ? Дізнавайся за телефоном (098) 0-201-201

"Завжди сьогодні"

Виставки жовтня

Персональна виставка скульптур Віталія Кохана. Проте сам митець свої твори називає не скульптурами, а "предметами". В цій експозиції "предмети"  — з каменя, мармуру, дерева та металу: художник фокусується на матеріалі та його потенційній функціональності.

  • ДЕ? The Naked Room, вул. Рейтарська, 21, Київ
  • КОЛИ? До 23 жовтня, щодня, 12:00-21:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

"Квітка"

Виставки жовтня

Спільний проєкт художниць Вікторії Остренко та Марти Андруcенко, які у своїх роботах досліджують жінку. Вікторія Остренко показує жінку, яка має красу, соціальні обов’язки та недосконалості, усвідомлює свою недосконалість та насолоджується цим попри суспільний тиск. Марта Андруcенко зображує жінку, що ділить світ на біле і чорне, "можна" і "не можна", засуджує себе за помилки та боїться насолоджуватись світом і собою.

Художниці представляють в експозиції твори, виконані у змішаній техніці з елементами живопису, аплікації та колажу.

  • ДЕ? Галерея Imagine Point, Голосіївський проспект, 86/1, Київ
  • КОЛИ? До 19 жовтня, вт-сб, 12:00-19:00
  • СКІЛЬКИ? Дізнавайся за телефоном (097) 982 41 52

Future Generation Art Prize

Виставки жовтня

Виставка номінантів 7-го конкурсу міжнародної премії Future Generation Art Prize, яка присуджується раз на два роки з метою відкриття нових імен у світі сучасного мистецтва та підтримки майбутнього покоління художників і художниць.

На виставці будуть представлені роботи 21 митця з різних куточків світу, серед них — Сінзо Аанза (Конго), Джуліан Абрахам "Тогар" (Індонезія), Андрюс Арутюнян (Литва), Салім Байрі (Марокко), Вероніка Гапченко (Україна), Нолан Освальд Денніс (Південна Африка), Дана Кавеліна (Україна) та інші. Роботи художників розкривають сучасні глобальні та локальні теми, зокрема соціальні, політичні й екологічні питання.

  • ДЕ? PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2
  • КОЛИ? 4 жовтня – 19 січня 2025 року, ср-нд, 12:00-20:00
  • СКІЛЬКИ? Дізнавайся за телефоном (044) 590-08-58

"Ковчег"

Виставковий проєкт демонструє різні етапи творчості художника Віктора Гукайла від 1990-х років до самої смерті художника у 2023 році. Головна тема робіт Віктора — ковчег: символ захисту та збереження важливого.

Його роботи складаються з великих композицій і фрагментарних начерків, виконаних у різних техніках: олівець, перо, сангіна, гуаш, монотипія. Загалом на виставці можна побачити 77 робіт.

Художник Віктор Гукайло був також відомий як ілюстратор і сценограф, працював головним художником Музею АТО та Музею Голокосту в Дніпрі.

  • ДЕ? Національний музей мистецтв Варвари та Богдана Ханенків, вул. Терещенківська, 15–17
  • КОЛИ? 2 жовтня — листопад, ср-нд, 10:30-17:30; чт — 12:00-19:30
  • СКІЛЬКИ? 100/50 грн (повний/пільговий)

"Стрибок у майбутнє"

Виставки жовтня

Фотопроєкт, у межах якого сім фотографів — Микола Миронов, Володимир Харченко, Світлана Кошева, Денис Копилов, Олександр Серажим, Андрій Фурсенко та Андрій Котлярчук — поділяться з глядачами своїми роздумами та рефлексіями на життя.

  • ДЕ? Галерея "АВС-арт", вул. Глибочицька, 32-В, 3 поверх
  • КОЛИ? До 12 жовтня, вт-сб, 12:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Валерій Франчук: Графіка

Виставки жовтня

Виставка представляє серію графічних робіт Валерія Франчука, які демонструють майстерність художника у створенні складних композицій. Майстер живопису та графіки Франчук відомий своїм унікальним художнім баченням, яке поєднує глибоке розуміння української історії та культури з сучасними філософськими течіями.

Творчість Франчука відзначається психологізмом та високою художньою самобутністю.

  • ДЕ? Музей-майстерня І. П. Кавалерідзе, Андріївський узвіз, 21
  • КОЛИ? 3-14 жовтня, 9:00-18:00
  • СКІЛЬКИ? Дізнавайся за телефоном (044) 425-33-97

"Український театральний костюм ХХ-ХХІ ст. Ідентичність, контекст, ландшафт"

Виставка представляє роботи українських митців, які в різні часи працювали над створенням театральних костюмів.

Це, зокрема, відомі художники ХХ ст. Вадим Меллер і Анатоль Петрицький, які на початку ХХ століття були одними з найяскравіших українських авангардистів і зробили великий внесок у розвиток українського мистецтва. В експозиції  є добірка рідкісних фото їхніх костюмів.

Два львівських художники Мирон Кипріян та Євген Лисик будуть представлені не лише підбіркою фотографій, але й оригіналами ескізів. Крім того, у тебе буде можливість побачити оригінал легендарного костюма Астронавта до вистави "Фауст і Смерть" авторства Мирона Кипріяна.

Експонатами стануть і оригінальні ескізи костюмів до вистави "Отак загинув Гуска" авторства Алли Горської.

Фото: Facebook/Malwina Majer

Виставка також представить твори сучасних театральних художниць: Ганни Іпатьєвої, Даниїли Колот, Юлії Зауличної, Олени Поліщук, Людмили Нагорної.

А ще — фото з сучасних театральних постановок, оригінали ескізів і костюми з вистав різних років і театрів України.

Виставка складатиметься з рідкісних фотографій, наданих Музеєм театрального, музичного та кіномистецтва України, а також із сучасних фото, оригінальних ескізів і кількох костюмів, які використовувалися в постановках. Усього в ній — понад 50 експонатів.

  • ДЕ? Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, вул. Лаврська, 9
  • КОЛИ? 5-30 жовтня, ср-пт, 10:00-17:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід вільний

Читай також: Старовинне українське вбрання в Музеї Заньковецької: тут є на що подивитися!  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації