Що читає сексологиня: 6 книжок про травму, секс, оргазм та збочення
Ксенія Піковська — сексологиня та психологиня, яка працює переважно з жінками. Для своєї роботи Ксенія зазвичай створює нотатки з прочитаних книжок та досліджень, які потім організовує за ключовими словами. До книжок, які спочатку не дуже подобаються, застосовує правило "50 сторінок": треба прочитати стільки, а тоді вирішити — продовжувати чи ні.
"Коли я читаю навіть те, що вже начебто знаю, мені приходять класні інсайти. З кожним новим таким я змінююся й росту, ніби маю змогу відсторонитися і перейти з позиції учасниці у сторонню спостерігачку: переосмислити, доповнити та розвинути свої думки й ідеї мене вчорашньої", — говорить Ксенія. — "Читання наповнює енергією інтелекту. Якщо воно, звичайно ж, тобі цікаве."
Для "ТиКиїв" вона рекомендує книжки про психологічну травму, про задоволення від життя у будь-якому віці, про оргазми, секс та збочення.
Бессел ван дер Колк, "Тіло веде лік. Як лишити психотравми в минулому"
На практиці я зустрічаюся з тим, що часто людина не знала чи була неготова визнавати, що травмована, а до мене приходить із наступною симптоматикою: "Ксюшо, "пофіксь", пліз". Бо ця людина не просто знаходиться в епіцентрі торнадо, а травма міняє мозок і тіло людини. Все, що відчуваєш ти, людина з ПТСР проживає у тисячу разів сильніше. Це — наче смерть у думках, відчуттях і тілі. Дуже раджу цю книгу українцям зараз: і тим, що залишились, і тим, що виїхали.
Доктор Бессел ван дер Колк зобов'язався відшукати шляхи звільнення з пастки травми. Його практичні та теоретичні дослідження психологічної травми безцінні, коли треба перебудувати сприйняття, усвідомити причину страждань, знайти вдалий спосіб лікування й наново пізнати себе.
Ця книжка містить вичерпну інформацію, пов'язану з травмою, висвітлюючи відкриття в галузі нейронауки, причини травми, закладені у проблемних стосунках, такі наслідки травми як амнезія, дисоціація, депресивні розлади тощо, способи лікування та приклади соціальних проєктів, які можуть допомогти повторній адаптації пацієнтів у суспільстві.
Лорі Мінц, "Кінчай! Твоє право на задоволення"
Надбання минулих поколінь — ставлення до жіночого оргазму і задоволення жінки. Багато віків, та що там казати, просто зараз більше ніж третина країн світу відрізає жінкам клітори та забиває вагіни, тим самим позбавляючи жінку права на сексуальне бажання і задоволення. Тому у сучасному світі й досі жіночий оргазм розглядають крізь призму чоловічого, що категорично не правильно. Тож книга для всіх, хто хоче знати й розуміти більше про її та свої оргазми.
Науковиця Лорі Мінц, яка викладає курс з психології сексуальності в Університеті Флориди, провела ґрунтовне дослідження, що охоплює сфери біології, соціології, культурології, лінгвістики та сексології. У ньому вона пояснює, чому так багато жінок не кінчають із партнерами. З'ясувалось, причина в суспільстві, культурі та навіть мові. Вона також розповідає про найважливіший жіночий статевий орган і жіночу сексуальність, а головне дає настанови та практичні поради, що допоможуть жінкам досягати оргазмів. Проте книжка не тільки для жінок — у ній є окремий розділ і для чоловіків.
Емілі Наґоскі, "Як бажає жінка"
Дослідження нейробіологів та багаторічний досвід сексологині допоможуть почати шлях у розуміння себе та своєї сексуальності, якщо не наважуєшся поки що на відвідини сексолога. Бо оргазм і сексуальність — у тебе в голові, а не у вульві.
Емілі Наґоскі знає все про секрети жіночого тіла, сексуальне бажання, механізм його дії та ідеальні умови для його пробудження. Книга доповнена практиками розкриття власного сексуального потенціалу, інформацією про ті самі "ідеальні умови", а також про зв'язок мозку й лібідо. Історії реальних жінок, їхні запитання й відповіді на них тут зібрані поряд із результатами досліджень кваліфікованих фахівців.
Емілі Наґоскі — американська сексуальна педагогиня та дослідниця, авторка книги Come as You Are. Вона — колишня директорка відділу велнес-освіти в Сміт-коледжі, де нині викладає курс із жіночої сексуальності.
Джессі Берінг, "Я, ти, він, вона та інші збоченці. Про інстинкти, яких ми соромимося"
З одного боку, ми всі знаємо про викладені в книзі факти, з іншого — автор додав гіпотези і дослідження до них. Усе як я люблю і тут ваша фантазія зможе розгулятися. Мені подобається, наприклад, така ідея: якщо стосунки відкриті, то і зраджувати не надто хочеться… Бажаєш втримати — відпусти.
Американський психолог і журналіст проводить нас повз вітрини статевого паноптикуму, в яких віддзеркалюємося ми самі, і пропонує тверезо дивитися на дивацтва, які роблять людей різними і водночас такими схожими. Імовірно, лише розглянувши питання статі з наукових позицій, можна розв'язати деякі одвічні скрути людства або хоча б упорядкувати скелети в наших власних шафах.
Ельчін Сафарлі, "Дім, де жевріє світло"
Ця книга не про психологію чи секс, але на різних етапах життя я раджу її своїм клієнткам. Це про контакт з моментом і життя у моменті. Про те, як героїня навчається у свої 50 з гаком років отримувати задоволення від кожної секунди свого життя. Часто цей коротесенький роман допомагає людині прийняти важливе рішення у житті, наприклад, закінчити стосунки, у яких вона нещасна. Після його прочитання не залишається шансу продовжувати життя без задоволення і залишатися там, де тобі не подобається.
Ця книга — листи, які пише бабуся своїй онуці. Ані уже за 70, але вона ніколи в житті не бачила Флору. Вона мріє про зустріч із нею та зі своєю донькою, ділиться своїми думками, спогадами, роздумує про життя та дає поради. Книга, сповнена любові, сімейного затишку, морського повітря. Після її прочитання залишається солоний післясмак моря, душевний спокій та віра в людей.
Рупі Каур, "Молоко і мед"
Збірка білих віршів, яку мені подарувала колега. Вони про травму, відкидання, страждання та любов.
Ліричний збірник Рупі Каур — це відверта, хоробра й чуттєва поезія, яка захоплює з перших сторінок. Кожен може знайти в цих коротких, емоційно сконцентрованих й пронизливих історіях щось із власного життя.
Рупі Каур — канадська поетка, ілюстраторка, письменниця та фотографка. Вірші почала писати в 2009 року. Її дебютна поетична збірка "Молоко і мед", яка побачила світ у 2014 році, спочатку з'явилася через самвидав, але популярність віршів Каур в Instagram зробила її перевидання світовим бестселером.