Що читає співзасновниця Public Kitchen Женя Каганович: 6 романів різних часів
Женя Каганович — CEO та співзасновниця PR-агенції Public Kitchen, у портфоліо якої: H&M, Kiehl's, Giorgio Armani, kseniaschnaider, IENKI IENKI, TSUM, Katimo та інші бренди. Також дівчина розвиває Public Kitchen Skool (школу сучасних комунікацій) та гід унікальними місцями Києва — Hey.Guide.
Ми розпитали Женю про її читацьку рутину та враження від останніх прочитаних книжок.
Про звичку читання та вибір книжок
Я з тих, хто читає нон-стоп і всюди: за сніданком вдома, під час обідньої перерви, в дорозі. Іноді, коли розумію, що почала менше читати, навіть додаю слот на годину читання у свій календар. А моє улюблене — повернутися додому ввечері, зробити б'юті-рутину, заварити чай і читати в ліжку.
Я відстежую, що випускають мої улюблені сучасні автори: Андре Асіман, Елізабет Ґілберт, Джонатан Сафран Фоер та інші. Крім того, я постійно ходжу до книгарень. Я з тих, хто купує по п'ять книжок за раз, але читає їх усі. Ще — соцмережі: я підписана на людей зі схожими смаками, тож бачу їхні рекомендації.
Читання дає можливість уповільнитися і відчуття, що це — мій час.
Три книги Саллі Руні: "Нормальні люди", "Де ж ти дівся, світе мій прекрасний?" та "Розмови з друзями"
Мені дуже подобаються діалоги героїв, їх звичайне життя, бо дуже легко "перекладати" його на себе: їх думки, дії, місця — все це справді дуже легко асоціювати із собою. І зараз вийшла її нова книга Intermezzo, куплю у найближчій подорожі.
"Нормальні люди" — другий роман Саллі Руні, що став міжнародним бестселером і був адаптований в успішний телесеріал. Книга здобула чимало нагород і номінацій, зокрема на престижну Букерівську премію.
У центрі сюжету — складні й тонкі стосунки двох молодих людей, які протягом років змінюються: вони стають друзями, коханцями, знову віддаляються і намагаються знайти себе у великому світі, що постійно випробовує їх на міцність.
Роман досліджує тонку межу між близькістю і відчуженням, а також вплив, який ми маємо один на одного, навіть коли здається, що наші шляхи більше не перетинаються.
"Де ж ти дівся, світе мій прекрасний?" — третій роман Саллі Руні, бестселер The New York Times. Він про молодих людей, які, попри життєві труднощі, шукають любов, роздумують про дружбу та намагаються знайти своє місце у світі. Вони кохаються, сперечаються про сенс життя та переживають моменти, коли складається враження, що темрява наближається.
Цей роман — про непрості стосунки, відчуження, прагнення до близькості та пошук світла в темні часи.
"Розмови з друзями" — дебютний роман Саллі Руні, який досліджує складні стосунки між друзями, коханцями та показує, як сучасний світ впливає на їхню взаємодію. Інтелектуальна й емоційно насичена історія ще й розкриває, як непросто відчувати свою самотність у сучасному світі, навіть коли поруч є люди.
У центрі сюжету — дві подруги, Френсіс та Боббі. Вони молоді, розумні й часто виступають разом із поетичними перформансами. Одного дня їхні шляхи перетинаються з подружньою парою — фотографкою Меліссою і її чоловіком Ніком, актором. Спілкуючись із цим подружжям, стосунки між Френсіс і Боббі починають змінюватися, особливо коли між Френсіс та Ніком зав'язується роман.
Тейлор Дженкінс Рід, "Сім чоловіків Евелін Г'юґо"
Як і всі навколо, я прочитала цю книгу. Відкладала, бо обкладинка мені здалась такою попсовою і непривабливою. При цьому відгуки були чудові. Зрештою книга виявилась зовсім не про чоловіків знаменитої жінки, а про справжнє кохання без умовностей та інші суттєві події в житті. Це саме той випадок про "не засуджуй книжку по обкладинці".
Це захопливий роман про життя вигаданої голлівудської ікони, Евелін Г'юґо, яка нарешті вирішує розкрити правду про свою скандальну кар'єру та сім шлюбів. Книга переплітає гламурне життя старого Голлівуду з темами кохання, втрат, амбіцій і жертв, які часто залишаються поза увагою публіки. Евелін наймає молодого журналіста, щоб написати свою біографію, а в процесі їх співпраці — розкриваються приховані таємниці, які змінюють їх обох.
Це історія про славу, складні стосунки й пошук істинної себе за маскою успіху.
Джером Девід Селінджер, "Ловець у житі"
По цій книзі я відстежую своє дорослішання. Перечитую раз на пару років і спостерігаю, як щоразу змінюється моє ставлення до Голдена Колфілда, головного героя. Дж. Д. Селінджер видав не так багато оповідань за своє життя, тож раджу прочитати всі.
"Ловець у житі" — це культовий роман про юнацький бунт і пошук себе. Головний герой, 16-річний Голден Колфілд, після виключення зі школи подорожує по Нью-Йорку з відчуттям розчарування в суспільстві, яке він вважає фальшивим. Хлопець блукає містом, зустрічає різних людей, але водночас проживає самотність. Голден мріє захистити дітей від втрати невинності, уявляючи себе ловцем у житі, що рятує їх від падіння.
Це прониклива історія про біль дорослішання, емоційні травми й пошук справжніх цінностей у житті.
Оксана Забужко, "Польові дослідження з українського сексу"
Соромно зізнатись, але це моя перша книга Забужко. Давно знала, що "Польові дослідження з українського сексу" — один із найбільш знакових і популярних романів сучасної української літератури у світі. Читаю зараз і захоплююсь!
Гострий, емоційно насичений сюжет, в якому досліджуються питання ідентичності, жіночої сексуальності та постколоніальної травми.
Головна героїня, українська інтелектуалка, переживає глибоку особисту кризу після болісного розриву з коханим на тлі своїх роздумів про історію, культуру та становище жінки в суспільстві. Книга написана у формі внутрішнього монологу, сповненого рефлексій та болісних емоцій. Це один із найвизначніших творів сучасної української літератури, що порушує важливі питання про національну та особисту свободу.