5 книжок про найзагадковішого кінорежисера сучасності — Девіда Лінча

5 книжок про найзагадковішого кінорежисера сучасності — Девіда Лінча Фото: колаж "ТиКиїв"

Девід Лінч — легенда й феномен кінематографа, мистецтва та ставлення до життя загалом. Його творчість зрозуміють не всі, і небагато тих, хто дійсно її любить та надихається нею. Фільми Лінча складно пояснити — їх радше потрібно відчути: вони схожі на сновидіння, містичний досвід, ритуал. Остання його повнометражна стрічка вийшла у 2007 році ("Внутрішня імперія"), однак це не завадило кінорежисеру отримати "Оскар" у 2020-му за великий внесок у розвиток кінематографа.

Лінч підкреслював абсурдність життя і водночас закохував у нього. "What a great time to be alive if you love the theatre of the absurd" ("Який чудовий час для життя, якщо ви любите театр абсурду"), — говорив він у своєму "Прогнозі погоди", який записував протягом кількох років на своєму YouTube-каналі.

Девід Лінч був не тільки режисером: він був митцем у найширшому сенсі слова. Він створював короткометражні відео, вів низку YouTube-каналів (окрім прогнозів погоди — ще й David Lynch Theatre), писав картини, музику та книги. Понад 30 років Лінч практикував трансцендентальну медитацію і навіть заснував David Lynch Foundation, який популяризував цю практику як засіб для лікування психологічних травм, покращення ментального здоров'я та розвитку креативності.

Його улюбленими книгами були "Перевтілення" Франца Кафки, "Анонімні фотографії" Роберта Флінна Джонсона та "Ім'я на афіші" Френка Капри.

Якщо ти хочеш дізнатися більше про Девіда Лінча, пропонуємо тобі ознайомитися з цією добіркою книг, серед яких: одна — його авторства, ще одна — автобіографія, написана спільно з іншою письменницею, а також кілька видань, присвячених його життю та творчості.

Девід Лінч та Крістін МакКенна, "Кімната снів"

Унікальне поєднання автобіографії та біографії Девіда Лінча, створене у співпраці з відомою журналісткою Крістін МакКенною. Лінч вперше ділиться інтимними й щирими роздумами про життя, яке він присвятив реалізації свого унікального бачення, а також труднощами й болем, з якими він стикався на шляху до втілення своїх незвичайних проєктів. 

Автобіографічні роздуми Лінча гармонійно переплітаються з біографічними розділами, написаними МакКенною на основі понад сотні нових інтерв'ю з його найближчими друзями, колегами, акторами, музикантами, ексдружинами та членами сім'ї. Усі вони додають багатогранності історії кінорежисера, ділячись своїм поглядом на ключові події його життя.

Девід Лінч, Кріс Родлі, "Lynch on Lynch"

Збірник інтерв'ю з Лінчем протягом усієї його кар'єри, де він відверто говорить про всі аспекти своєї творчості, яка включає не лише кіно, а і його тривалу пристрасть до живопису, дослідження фотографії, масштабну роботу на телебаченні та музичну співпрацю з композитором Анджело Бадаламенті та співачкою Джулі Круз.

Девід Лінч, "Як спіймати велику рибу"

У цій книзі Девід Лінч ділиться своїми особистими методами вловлювання і роботи з ідеями, а також розповідає про величезну користь медитацій для творчості. Ця праця буде корисною тим, хто хоче знайти способи розвивати власну креативність.

"Ідеї подібні до риб. Якщо ти хочеш підчепити дрібну рибку, залишайся на мілководді. Але якщо мова заходить про велику рибу, тобі доведеться вирушити далі. На глибині водяться потужні величезні риби, яскраві та прекрасні".

Правила творчості Девіда Лінча дуже гуманні та добрі. У книзі (всього 100 сторінок) він говорить про те, що художник не має бути голодним, що негатив та креатив суперечать один одному, і що тільки в любові та прийнятті можна знайти величні рішення. А також про командну роботу без страху. 

Стайн Хейз, Крістін МакКенна, "David Lynch: Someone is in My House"

Ця книга — про Лінча як візуального художника. У цій ролі він менш відомий широкій аудиторії, хоча все життя він захоплювався живописом і візуальними образами, а всі його роботи досконалі естетично. 

Це видання зі вступом журналістки та біографки Лінча Крістін МакКенні об'єднує картини, фотографії, малюнки, скульптури, інсталяції та кадри з його фільмів. Багато з цих робіт розкривають темні підвалини, які лежать в основі часто похмурих стрічок Лінча, інші — досліджують його захоплення текстурами й колажами. У доробку помітний характерний стиль Лінча — сюрреалістичний, стильний і навіть гумористичний.

Річард А. Барні, "Девід Лінч: інтерв'ю"

Ця книга — перша збірка розмов із режисером, яка охоплює весь спектр його творчої діяльності протягом кар'єри, включаючи кінематограф, живопис, музичне продюсування та навіть дизайн меблів.

Тут відображено еволюцію ролі Лінча в поясненні своїх робіт: від його, за власними словами, "допереднього етапу вербальності" в ранні роки до дедалі складніших, хоча й досі невловимих формулювань. Збірка також демонструє інтенсивний міжнародний інтерес до творчості Лінча, вперше перекладаючи інтерв'ю з французьких та іспанських джерел.

Дізнайся також: Що читає кінопродюсерка Ольга Брегман

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації