На місці Київської птахофабрики може вирости нове містечко площею 100 га: що відомо про проєкт

На місці Київської птахофабрики може вирости нове містечко площею 100 га: що відомо про проєкт Ілюстративне фото: unsplash.com

Територію Київської птахофабрики, що розташована між столицею та Броварами, можуть віддати під забудову. Там планують звести новий житловий комплекс площею близько 100 гектарів. Ось що відомо про цей проєкт.

Про плани із забудови Київської птахофабрики повідомив начальник Управління транспортної інфраструктури "Київгенплану" Олексій Шаповалов під час презентації транспортного моделювання детального плану території "Промислового району вздовж Броварського проспекту".

У презентації він показав візуалізацію запланованої забудови птахофабрики, яку розробила "одна з дуже відомих архітектурних майстерень". Судячи з візуалізації, там планують звести ціле нове містечко.

Візуалізація нового ЖК на місці Київської птахофабрики

Що будуватимуть та як це вплине на сусідні міста

Поки деталей щодо нового проєкту небагато. Невідомо ані хто буде забудовником, ані скільки та що саме будуватимуть. З візуалізації видно, що це — кілька кварталів забудови різної поверховості. Ймовірно, окрім житлових будинків, також буде й інша інфраструктура. 

Голова ГО "Рада з урбаністики Києва" Віталій Селик зазначає, що площа нового ЖК буде вдвічі більшою за площу одного з найбільших житлових комплексів столиці "Комфорт Таун", де зараз проживає близько 20 тисяч людей. Це буде ціле містечко, що займатиме майже 100 гектарів або ж один квадратний кілометр. А оселитися там потенційно зможуть 40-50 тисяч мешканців.

Це майже половина населення Броварів. Або, за площею та населенням, цей новий масив можна порівняти з Русанівкою, — каже Селик.

Він зазначає, що сама ідея прибрати птахофабрику з меж Києва "звучить раціонально", оскільки підприємство займає велику площу, а працює там дуже мало людей. До того ж від птахофабрики розноситься неприємний запах. 

Фото: agro-business.com.ua

Київська птахофабрика була заснована в 1956 році. За часів незалежності підприємство кілька разів перепродавали. Зараз воно продовжує працювати, випускаючи курятину та яйця під торгівельною маркою "Від доброї курки".

Однак будівництво нового житла в цьому місці може ускладнити логістику для мешканців Броварів і Зазим'я, які їздять на роботу або навчання до Києва. Адже щоденна "трудова міграція" і так перевантажує столичний громадський транспорт і дороги у години пік. А якщо додадуться ще кілька десятків тисяч людей, що мешкатимуть у новому величезному ЖК, навантаження на транспортну систему столиці стане ще більшим.

Транспортне моделювання, зроблене "Київгенпланом", показало, що для нового ЖК на Броварському проспекті потрібно збудувати дві дворівневі розв'язки. Одна з них буде на перетині з вулицею Київською та Окружною дорогою у Броварах (вже закладена в Генплан міста), а друга — на перетині з дорогою, що веде до Зазим'я.

Коли можуть почати будівництво

Зараз територія птахофабрики складається з трьох ділянок, які є власністю громади Києва, але перебувають в оренді ТОВ "Птахофабрика Київська" до лютого 2054 року. Цільове призначення цієї землі — "ведення товарного сільськогосподарського виробництва". Проте його можуть змінити заради будівництва.

За оцінками Селика, зведення нового ЖК можуть розпочати як мінімум через два роки. Потрібно завершити розробку ДПТ та затвердити його, змінити цільове призначення землі, ухвалити проєкт у Київраді тощо.  

Які є альтернативи

Віталій Селик вважає, що замість житлового комплексу на місці птахофабрики можна побудувати бізнес-кластер з офісами та невеликими виробництвами. Також частину території виділити для дослідницького центру чи університету.  

Реалізація одного з цих проєктів могла б створити нові робочі місця для жителів Броварів, Зазим'я, лівобережної частини Києва та інших сусідніх населених пунктів. Також це б зменшило щоденний трафік до Києва, розвантажило столичний громадський транспорт та зміцнило зв'язки між іншими містами Київської агломерації.

Читай також: "Чи забудують Дворик з воронами на Рейтарській, 9?"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації