Академія наук передала приватним забудовникам 116 га "золотої" землі у Києві — ДАСУ

Академія наук передала приватним забудовникам 116 га "золотої" землі у Києві — ДАСУ Фото: Wikimedia Commons

Національна академія наук передала приватним забудовникам понад 130 гектарів державних земель, більшість з яких розташована в Києві. Про це свідчать результати аудиту Держаудитслужби.

Там кажуть, що НАНУ є одним із найбільших розпорядників державних земель. Станом на кінець 2023 року в активах академії перебували 6893 об'єкти нерухомості, з них 458 — це земельні ділянки. Їхня залишкова вартість становила 73,2 млрд грн.

Однак, кажуть у ДАСУ, ці ділянки НАНУ використовувала не для розвитку науки, а передавала під забудову, щоб отримати незначну кількість житла та нежитлових приміщень за інвестиційними угодами.

Така діяльність Академії наук триває вже понад двадцять років, впродовж яких укладено 44 інвестиційні договори. Причому 20 з них укладено у період 2020-2023 років, — додають у Держаудитслужбі.

Загалом за цей час приватним інвесторам передали понад 130 га землі. Переважна більшість угод, 34, — передбачає забудову 116 га землі в Києві. Саме ділянки у столиці є найбільш привабливими для забудовників.

Перші угоди із забудовниками передбачали "обмін" землі на, як мінімум, 10% приміщень від площі об'єктів будівництва для науковців. Переважно це були квартири для наукових працівників.

Але з часом цей відсоток сильно скоротився. Наприклад, за деякими договорами у 2023 році НАНУ вже має отримати лише 2% від площі забудови. Тобто, кажуть у ДАСУ, державну землю у столиці передають у приватні руки майже за безцінь без досягнення головної мети — забезпечення житлом науковців. При цьому багато з цих інвестиційних проєктів досі не реалізовані.

Як показав аудит, житловий фонд НАНУ за 2020-2023 роки поповнився лише на 107 квартир. Тоді як у черзі на отримання службового житла перебували майже 650 науковців.

Наприклад, через 16 років після укладання угоди НАНУ досі не отримала 7676,66 квадратних метрів житла (або 152 квартири) у столичному ЖК "Кришталеві джерела" біля Феофанії. При цьому будівництво останньої, шостої, черги комплексу завершили ще у 2022 році. Зараз квадратний метр житла у цьому ЖК коштує від 48 до 68 тисяч грн.

Нагадаємо, волонтери міської спільноти "Спадщина" створили візуалізацію відбудови садиби Зеленських, майже повністю зруйнованої забудовником влітку цього року. Активісти запропонували відновити її у тому вигляді, який вона мала понад 100 років тому. 

Читай також: "Мінкульт виступив проти будівництва підземного паркінгу біля Пейзажної алеї: у КМДА кажуть, що там буде укриття"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Київському крематорію доведеться заплатити понад 122 млн грн за забруднення повітря - 412x412
Новини

Veronika Kireeva

Київському крематорію доведеться заплатити понад 122 млн грн за забруднення повітря

У Києві відкрили пам'ятник Василю Стусу — на домі, де він жив - 412x412
Новини

Veronika Kireeva

У Києві відкрили пам'ятник Василю Стусу — на домі, де він жив

У Києві відбудеться Міжнародний фестиваль барокової музики - 412x412
Мистецький

Viktoriia Aronova

У Києві відбудеться Міжнародний фестиваль барокової музики

У Києві відзначили найкращих службових собак України - 412x412
Новини

Olga Kalnytska

У Києві відзначили найкращих службових собак України

Стрит-арт — мистецтво чи акт вандалізму? Як створюють мурали на фасадах Києва

Мурал "Козак" на вул. Спаська, 6. Автор малюнку на стіні — бразильський вуличний художник-авангардист Франциско Родріго да Сільва, більш відомий як Nunca. Фото: discover.ua

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації