Київрада віддала під забудову один з останніх історичних будинків на вулиці Малевича — активіст

Київрада віддала під забудову один з останніх історичних будинків на вулиці Малевича — активіст Фото: Google Street View

Київрада на засіданні у минулий четвер передала під забудову історичний будинок купця Логвінова на вулиці Казимира Малевича, 127. Про це повідомив столичний активіст та пам'яткоохоронець Дмитро Перов.

За його словами, ще у 2021 році будівля перейшла у володіння ТОВ "Тауер групп", що належить Вадиму Столару. Тепер столичні депутати проголосували за передачу землі під цим будинком компанії "СТС Ріелті" в оренду на десять років. Згідно з даними YouControl, основний напрям діяльності цієї компанії — будівництво житлових і нежитлових будівель.

Будинок купця Логвінова був зведений у 1898 році у стилі історизму. Спочатку будівля була двоповерховою, але у 1949 її надбудували третім поверхом для потреб транспортного училища. З 2000-х років у будівлі працювала Служба організації збору та обліку виторгу КП "Київпастранс".

Перов каже, що будинок на Малевича, 127, є однією з останніх історичних будівель, що лишились на цій вулиці. Більшу частину історичної забудови тут знесла радянська влада для облаштування промзони. Тепер, за його словами, тут планують спорудити багатоповерховий житловий будинок.

До речі, під'їзди до останнього будуть здійснюватися, зокрема, і з нової траси, що має пролягти по руслу річки Либідь. Про її закриття в колектор на цьому відрізку міськрада прийняла рішення ще в липні цього року, — каже Перов.

Нагадаємо, у Департаменті охорони культурної спадщини КМДА показали концепцію реставрації історичного "Будинку із комахами" на вулиці Володимирській, 93. Раніше будівлю намагалися знести під виглядом капремонту, поки у справу не втрутились правоохоронці.

У червні минулого року "Будинок з комахами" внесли до Держреєстру нерухомих пам'яток України, щоб захистити його від знищення. А у грудні забудовник підписав меморандум щодо збереження будівлі, у якому зобов'язався зберегти її та убезпечити від руйнування через будівництво поруч.

Читай також: "Активіст Дмитро Перов: "Деякі історичні об'єкти привласнюють не для того, щоб їх захистити, а для того, щоб знищити"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації