На Аскольдовій могилі відкрили пам'ятник Дмитру "Да Вінчі" Коцюбайлу: фото

На Аскольдовій могилі відкрили пам'ятник Дмитру "Да Вінчі" Коцюбайлу: фото Усі фото: instagram.com/libkos

На Аскольдовій могилі у Києві відкрили монументальну скульптуру Герою України Дмитру Коцюбайлу, відомому під псевдо "Да Вінчі". Про це повідомляє пресслужба 108-го ОМБ  "Вовки Да Вінчі".

Скульптуру урочисто відкрили на могилі Дмитра Коцюбайла саме у День Гідності та Свободи, адже він був активним учасником Революції Гідності. На події були присутніми його побратими, друзі та близькі.

0 / 0

Цей день нагадує нам про цінності, які лежать в основі нашої держави: свободу, гідність і готовність боротися за своє майбутнє. Ми вшановуємо всіх, хто поклав своє життя за ці ідеали, і тих, хто продовжує їх захищати, — кажуть батальйоні "Вовки Да Вінчі".

Пам'ятник зображує Дмитра Коцюбайла у військовій формі та зі зброєю у руках. Позаду нього стоять кілька вовків, які символізують батальйон "Вовки Да Вінчі", який він очолював.

Побратими додають, що подвиг Коцюбайла надихає і нагадує їм про те, за що боролися і продовжують боротися герої України. А скульптура на його честь — це "вічний символ пам'яті й вдячності".

Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянському Івано-Франківської області. Був учасником Революції Гідності, а у 2014 році став добровольцем та виборював незалежність України зі зброєю в руках. Брав участь у звільненні Карлівки, Пісків та Авдіївки. У 2021 році став першим добровольцем, який отримав звання "Герой України" прижиттєво. Загинув 7 березня 2023 року у битві за Бахмут.

Нагадаємо, раніше архітектурна студія AKZ Architectura показала, як виглядатиме майбутній сквер імені Дмитра Коцюбайла в Печерському районі столиці. У центрі скверу встановлять бронзову скульптуру вовка, який відпочиває на щиті, а в ландшафті використають рослини з Галичини та букових лісів, де зростав Коцюбайло.

Читай також: "У Києві відкрили пам'ятник Василю Стусу — на домі, де він жив"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації