0:00/0:00

На Київщині вперше обстежили водойму за допомогою сенсорного дрона MinesEye

На Київщині вперше обстежили водойму за допомогою сенсорного дрона MinesEye Ілюстративне фото: Суспільне Миколаїв

Біля Ірпеня вперше обстежили водойму на наявність вибухонебезпечних предметів із використанням сенсорних технологій. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки.

До обстеження озера, яке використовують як технічну водойму для потреб пожежників, залучили дрон із сенсорною системою MinesEye від Благодійного фонду "Фундація Поступ". Безпілотник зробив два прольоти тривалістю 15 хвилин, за які обстежив 2200 квадратні метри водойми та опускався на висоту лише 20 см над поверхнею води.

За результатами сканування озера фахівці зафіксували на його дні феромагнітні аномалії та відібрала 18 пріоритетних точок для підводної верифікації. Після цього дно обстежили сапери-водолази, які також використовували дрон, але вже підводний. Особливу увагу приділять об'єктам, які зафіксувала система MinesEye.

В Мінекономіки кажуть, що використання таких сенсорних систем у водоймах з низькою видимістю та нашаруванням мулу допоможе саперам швидше їх обстежувати та якісніше виявляти небезпечні предмети.

Україна стає одним із лідерів в галузі гуманітарного розмінування, оскільки ми шукаємо і вдосконалюємо способи очищення наших земель і водойм зокрема, — каже заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.

Зазначимо, що від початку 2025 року в Україні обстежили та повернули до продуктивного використання майже 2000 кв. км деокупованих територій. Загалом площа очищених земель наразі складає 36 942 кв. км. Водночас потенційно забрудненими залишаються 137 058 кв. км української землі, включно з окупованими територіями та акваторією.

Читай також: "Студенти київського університету відродили аматорські пуски ракет"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації