Нащо проводять гідравлічні випробування, і чому під час них виникають "фонтани" — пояснення "Київтеплоенерго"

Нащо проводять гідравлічні випробування, і чому під час них виникають "фонтани" — пояснення "Київтеплоенерго" Фото: facebook.com/kyivteploenergo

У Києві тривають щорічні гідравлічні випробування тепломереж, під час яких час від часу прориває труби. Вода із пошкоджених тепломереж може виходити на поверхню, і утворюються так звані "фонтанами".

Останні такі випадки, наприклад, на вулиці Архітектора Вербицького або біля станцій метро "Звіринецька" та "Мінська", привернули чимало уваги. Тож у КП "Київтеплоенерго" пояснили, для чого взагалі проводять гідравлічні випробування, і чому інколи виникають такі "фонтани".

Річ у тому, що значну частину тепломереж Києва проклали ще у 1970-80-х роках. Тож для безпечної роботи цих доволі старих трубопроводів необхідна їх регулярна профілактика.

Під час гідравлічних випробувань тиск у трубопроводах підвищують на 25% від робочого рівня. Це допомагає виявити слабкі місця у тепломережах. Якщо десь відбувається пошкодження трубопроводу, тиск у ньому негайно знижують, місце витоку локалізують та огороджують, а пошкоджену ділянку відключають. Після ремонту тепломережу повторно випробовують.

Водночас через такі пошкодження на ділянках із великим діаметром труб можуть траплятися витоки значних обсягів води, через що виникають ті самі "фонтани".

У "Київтеплоенерго" кажуть, що гідравлічні випробування — це контрольований плановий процес. Температуру теплоносія під час них знижують нижче 40 градусів, у зоні проведення випробувань чергують фахівці, а параметри контролює оперативний персонал.

"Без гідравлічних випробувань пошкодження могли б виникнути в найскладніший момент — під час морозів. Ми локалізуємо слабкі ділянки влітку — у період, коли усунення пошкоджень не потребує відключення опалення і не створює ризиків для комфорту мешканців у холодну пору року, — кажуть комунальники.

За місяць, що минув, фахівці "Київтеплоенерго" виявили та усунули майже 400 пошкоджень. З них – 50 на магістральних трубопроводах, що забезпечують теплом великі житлові масиви. 

А завдяки профілактиці в опалювальному сезоні 2023-2024 років було на 15% менше пошкоджень тепломереж. У цьому сезоні кількість пошкоджень майже не збільшилась, і вдалося уникнути великих проривів, крім одного випадку.

Читай також: "Біля Центрального вокзалу почали пересаджувати дерева: це частина підготовку до оновлення паркінгу"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Гід на вихідні: куди піти в Києві 17-18 травня - 412x412
Афіша

Viktoriia Aronova

Гід на вихідні: куди піти в Києві 17-18 травня

У КМДА заявили, що відвідувати київські пляжі цього літа небажано: причина - 412x412
Новини

Veronika Kireeva

У КМДА заявили, що відвідувати київські пляжі цього літа небажано: причина

Євробачення-2025: стало відомо, хто переміг у пісенному конкурсі та яке місце посіла Україна - 412x412
Новини

Татьяна Трифонова

Євробачення-2025: стало відомо, хто переміг у пісенному конкурсі та яке місце посіла Україна

Під Києвом відновили багатоповерхівку, яку показували іноземним делегаціям - 412x412
Новини

Татьяна Трифонова

Під Києвом відновили багатоповерхівку, яку показували іноземним делегаціям

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації