Нацбанк випустив срібну монету, присвячену цифровізації: вона квадратної форми

Нацбанк випустив срібну монету, присвячену цифровізації: вона квадратної форми Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Нацбанк випустив нову пам'ятну монету, яку присвятив досягненням України у сфері цифрових технологій та інновацій. Про це повідомляє пресслужба установи.

Назва нової пам'ятної монети, яку викарбували зі срібла, — "Цифрова держава". Її презентували під час фінтех-конференції UAFIN.TECH 2024. Монета має незвичну квадратну форму та "цифровий" дизайн.

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, за п'ять років Україна перетворилася на "цифрову" державу, де держпослуги можна отримати в кілька кліків, без папірців та бюрократії.

Навіть в умовах повномасштабної війни ми продовжили запускати послуги та проєкти, які спрощують життя людей. Зараз "Дією" вже користується понад 21 млн українців. У застосунку доступні більш ніж 30 сервісів, ще понад 125 — на порталі, — зазначив Федоров.

На аверсі монети зобразили Герб України, оточений електронною мережею. А на реверсі зображена схематична карта України, створена з цифр двійкового коду. У коді зашифроване слово UKRAINE (ліворуч вертикально), яке можна розшифрувати, простеживши шлях від кожної літери до відповідної послідовності цифр.  

Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Нова пам'ятна монета має номінал 10 гривень та виготовлена зі срібла 999 проби. Маса дорогоцінного металу в чистоті — 31,1 г. Тираж становить до 7 500 штук. Придбати монету можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ з 9 січня 2025 року, а також у банків-дистриб'юторів.

Раніше Google підбив підсумки 2024 року та представив рейтинг найпопулярніших пошукових запитів українських користувачів. Найчастіше українці цьогоріч шукали "Графік відключення світла", "Євро 2024" та інформацію за прізвищем Головнокомандувача ЗСУ "Сирський".

Читай також: "НБУ хоче продати готель "Салют" на Печерську через борги"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації