П'ять світлин українських полярників перемогли у фотоконкурсі Вікіпедії

П'ять світлин українських полярників перемогли у фотоконкурсі Вікіпедії Фото: Анна Соіна

Одразу п'ять антарктичних знімків українських полярників перемогли у Конкурсі наукових зображень 2024 для Вікіпедії. Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Там кажуть, що таку кількість відзнак українські полярники здобули вперше за історію проєкту.

Першу сходинку в категорії "Люди в науці" посіли два знімки геофізика 29-ї УАЕ Олександра Богомаза. Він сфотографував свого колегу, біолога цієї ж експедиції Сергія Єрмоленка, коли той відбирав проби води з прісних озер на островах неподалік станції "Академік Вернадський".

Фото: Олександр Богомаз

Інша світлина Олександра посіла п'яте місце в категорії "Живі організми". На ній вчений зафіксував момент дефекації субантарктичного пінгвіна. Гуано цих пінгвінів має суттєвий вплив на наземні екосистеми Антарктики: воно може як сприяти росту місцевої флори, так і пригнічувати його.

Фото: Олександр Богомаз

У цій же категорії четверта сходинка дісталася роботі полярного біолога Андрія Утєвського, на якій зображена антарктична морська зірка Лабідіастер кільчастий.  Знімок був зроблений в акваторії станції "Академік Вернадський" на глибині близько 40 метрів.

Фото: Андрій Утєвський

А на другому місці "Загальної категорії" опинився знімок веселки, яка з'явилася на тлі снігопаду в Антарктиці. Його авторка — геофізикиня 29-ї УАЕ Анна Соіна. Вченій вдалося зазнімкувати унікальне явище, коли у повітрі одночасно присутні краплі рідкої води (для утворення веселки) та кристалики льоду (що формують сніг).

Анна Соіна

Міжнародний конкурс наукових зображень проходить щороку. Його мета — популяризувати науку та зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії. Українська частина конкурсу у 2024 році тривала з листопада до грудня. У ній взяли участь 72 авторів, які завантажили 470 фото.

Читай також: "Фото засніженого КНУ посіло друге місце у світі на фотоконкурсі Вікіпедії"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації