У Києві відкрили виставку, присвячену лише одній картині Катерини Білокур

У Києві відкрили виставку, присвячену лише одній картині Катерини Білокур Фото: пресслужба Національного музею Тараса Шевченка

У Національному музеї Тараса Шевченка відкрилась виставка "Катерина Білокур. Квіти на блакитному". В центрі експозиції — картина, яку художниця присвятила цьому музею.

Роботу над полотном Білокур розпочала у 1942 році, коли її рідне село перебувало під німецькою окупацією. Картина зберігалась у фондах музею Шевченка з 1949 року. До 125-річчя від дня народження художниці, яке відзначатимуть у 2025 році, відкрили цю експозицію. 

Фото: пресслужба Національного музею Тараса Шевченка

Виставка "Катерина Білокур. Квіти на блакитному" розпочинає проєкт "Мисткині" музею Шевченка, присвячений українським художницям. Команда музею знайомитиме відвідувачів з творчістю мисткинь, які брали за основу сюжети та образи з поезії Шевченка чи прийшли в професію, надихнувшись його прикладом.  

Двері цього експозиційного залу були зачиненими для відвідувачів з 24 лютого 2022 року. Раніше ми використовували зал для експонування оригіналів Шевченка, від чого, дбаючи про безпеку невідтворюваних артефактів, відмовилися після повномасштабного вторгнення рф, — каже завідувачка експозиційного відділу музею Інна Мочарник.

Фото: пресслужба Національного музею Тараса Шевченка

"Квіти на блакитному тлі" Катерини Білокур та графіку Тараса Шевченка експонуватимуть у цій залі до грудня 2025 року. У майбутньому музей покаже твори інших українських художниць, що зберігаються в його фондах. 

Фото: пресслужба Національного музею Тараса Шевченка
  • ДЕ? Національний музей Тараса Шевченка, бульв. Тараса Шевченка, 12
  • КОЛИ? Середа-неділя, з 10:00 до 18:00 (каса зачиняється о 17:15)
  • СКІЛЬКИ? За вхідним квитком до музею

Нагадаємо, у Музеї війни відкрилась виставка "Українська ялинкова прикраса: від ХІХ століття і до сьогодення". На ній представлені унікальні ялинкові прикраси ХІХ та початку XX століть, іграшки часів Першої світової війни, перші фігурні скляні прикраси, українського святого Миколая тощо. 

Читай також: "10 виставок грудня, які варто відвідати"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації