У парках Києва залишатимуть фрагменти мертвої деревини: для чого це потрібно
У деяких зелених зонах Києва залишатимуть фрагменти мертвої деревини для підтримки біорізноманіття. Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний.
За його словами, така практика показала свою ефективність у європейських містах, де залишки неживої деревини використовують для створення природних умов існування різних видів тварин та рослин. Тож тепер на деяких локаціях у київських парках зеленбудівці спеціально залишатимуть відмерлі стовбури дерев та обрізані сухі гілки.
Поряд встановлять інформаційні таблички з роз'ясненням переваг такого природоорієнтованого рішення та QR-кодом із посиланням на більш детальну інформацію.
Така практика вже багато років застосовується в багатьох європейських країнах, оскільки мертва деревина є незамінним елементом екосистеми. Вона підтримує життєвий цикл численних видів комах, грибів, мікроорганізмів, а також є "їдальнею" для синиць, дятлів та інших птахів, — каже Возний.
Він додав, що залишки мертвої деревини збагачують ґрунт — у процесі розкладання вони насичують землю азотом, фосфором і вуглецем, підвищуючи її родючість. Крім того, така деревина забезпечує довгострокове зберігання вуглецю, пом'якшуючи наслідки зміни клімату.
Раніше "ТиКиїв" повідомляв, що наступного року у столиці побільшає ділянок без скошування трави та планують висадити ще більше багаторічних трав. У місті поступово відмовляться від однорічних квітів і декоративних клумб та надаватимуть перевагу стійким багаторічним рослинам.
Читай також: "У Києві створюють цифрову мапу дерев: для чого це роблять"