Українські полярники зафільмували свою зустріч із горбатим китом посеред моря: відео

Учасники української антарктичної експедиції посеред моря зустрілись із горбатим китом. Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.
Під час морського виїзду на невеличкому човні вчені побачили кита та наблизились до нього, щоб провести дослідження. Зокрема, вони збирались виміряти його розміри за допомогою дрона, зробити фотоідентифікацію та узяти зразки шкіри й жиру.
Поки тривали вимірювання, кит зацікавився човном і почав плавати під та навколо нього. Гра продовжувалася близько 15 хвилин — горбань випускав фонтани, округлював спину, показував хвіст. І навіть перевернувся животом догори та став плескати грудними плавцями, а побачити таке можна не часто.
Щоправда, одним плавцем він злегка зачепив човен, але після цього чемно відплив.
Watch how Ukrainian polar specialists meet a humpback 🐋.
— National Antarctic Scientific Center 🇺🇦 (@nasc_ua) February 20, 2025
🚤 During a sea trip, the scientists saw this handsome whale and came closer to make photo identification and take skin and fat samples. But the whale got interested in the boat and even touched it!
🐳 This whale is… pic.twitter.com/K1cPKrWqIA
Зазвичай горбаті кити не становлять загрози людям у човнах: поводяться обережно і не агресивно. Але якщо інтерес тварини стає нав'язливим, а її дії — небезпечними, то полярники припиняють спостереження і потихеньку відходять, щоб не зачепити двигуном, — пояснили у НАНЦ.
За допомогою відео вдалось встановити що довжина тіла цього кита становить 9,6 метра — вдвічі більше, ніж човен полярників. Дорослі горбані сягають 13-15 м завдовжки, тож це ще молода тварина.
Також науковцям вдалось сфотографувати хвостовий плавець кита: малюнок на ньому у горбанів унікальний, як відбиток пальців у людини.
Тепер кита внесуть у міжнародну ідентифікаційну базу, і коли його знову зафіксують дослідники, можна буде порівняти, як він змінився за цей час. Завдяки таким дослідженням вчені отримують цінну інформацію про успішність розмноження китів, наявність в них кормової бази, їхні міграції тощо.
Читай також: "У Києві завдяки GPS-трекеру врятували собаку шиба-іну: відео"