Українці можуть отримати безоплатні слухові апарати: де та як

Українці, які мають порушення слуху, можуть безплатно отримати слухові апарати та кохлеарні імплантати для дітей. Про це повідомили у пресслужбі МОЗ.
У 2024 році міністерство вперше централізовано закупило 24 тисячі слухових апаратів загальною вартістю 105 млн грн. Першу партію, 4 293 апарати виробництва Oticon, вже розподілили між медзакладами. Тепер отримати слухові апарати можливо і в регіонах, які раніше не виділяли кошти з місцевого бюджету на їхню закупівлю.
Зараз у 43 медзакладах в різних регіонах країни є 2300 слухових апаратів. Понад 1600 апаратів вже видали, а 1200 — налаштували та встановили пацієнтам. Також у цьому році очікують на нові постачання.
Слухові апарати можуть отримати діти й дорослі з інвалідністю та військовослужбовці, які мають порушення слуху, але ще не мають статусу людини з інвалідністю.
Також в Україні діє програма кохлеарної імплантації для дітей, за якою можна отримати імплант безоплатно, а послуги за хірургічне втручання та реабілітацію оплачує НСЗУ. Торік на замовлення МОЗ закупили 28 кохлеарних імплантів та 13 систем імплантації кісткової провідності.
Пройти безоплатне обстеження, що підтвердить необхідність встановлення імплантів дитині, можна в ДУ "Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка Національної академії медичних наук України" за направленням від сурдолога.
Кохлеарна імплантація допомагає дітям із глибокою двосторонньою втратою слуху. Її застосовують у випадках, коли слухові апарати не дають ефекту. Чим раніше дитині проведуть імплантацію, тим кращими будуть результати реабілітації слуху та мови після цього. Щоб якнайшвидше виявити проблему та вчасно отримати допомогу, у всіх пологових будинках новонародженим проводять скринінг слуху.
Читай також: "У Києві розробили 10 безбар'єрних маршрутів: що зміниться"