Запустили британсько-український проєкт з безпечної переробки "сміття війни" для відбудови України

Запустили британсько-український проєкт з безпечної переробки "сміття війни" для відбудови України Фото: пресслужба проєкту S3

В Україні запустили проєкт "Safe, Sustainable, and Swift Reconstruction of Ukraine" (S3) з безпечної переробки бетонного будівельного сміття, що утворилося внаслідок війни.

Проєкт об'єднав експертів з найвідоміших університетів Британії (серед них Оксфорд та Шеффілд), українських університетів, ГО ReThink та копаній, що впроваджують екологічні рішення. Його мета — змінити підхід до використання будівельних відходів з бетону в процесі відбудови.

Адже зараз будівельники часто вдаються до використання низькоякісного вторинного бетону, що призводить до марнотратства цінних ресурсів і знижує екологічні та економічні переваги перевикористання.

Задача S3 — переосмислити цей процес, впровадивши інноваційну виробничу лінію. Вона перероблятиме вторинний бетон на якісні енергоефективні та екологічні будматеріали. Це дозволить зменшити енерговитрати, викиди вуглецю та відходи, а також збільшити використання локальних ресурсів у відбудові України.

Фото: пресслужба проєкту S3

Проєкт розробить інноваційні технології у п'яти ключових напрямках:

  • Швидка ідентифікація та оцінка вторинного бетону, придатного для переробки;
  • Мобільне обладнання для відокремлення компонентів бетону на місці;
  • Оптимізація процесів переробки відокремлених компонентів;
  • Аналіз життєвого циклу для максимізації ефективності ланцюга створення цінності;
  • Інформаційні кампанії щодо гендерної інклюзії в будівництві, соціальної обізнаності, небезпеки азбесту та переваг використання ресурсів, які раніше вважалися відходами.

Проєкт S3 вже презентували міністру енергетики Герману Галущенку та міністру закордонних справ Великої Британії Девіду Кемерону. Також він переміг на конкурсі InnovateUkraine, що фінансується Міністерством Великої Британії з міжнародного розвитку.

Раніше "ТиКиїв" розповідав, що сестри з Києва розробили модель роботизованої станції, яка самостійно сортуватиме сміття за допомогою нейромережі. Розробка дівчат взяла "срібло" на одній з найбільших подій Європи, присвяченій інноваційності та винахідництву.  

Читай також: "Google запустив в Україні безплатну платформу з навчання роботи з ШІ"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації