Правила парфумерного шопінгу, або як не купити підробку в період сейлів

Правила парфумерного шопінгу, або як не купити підробку в період сейлів Фото: pexels.com

У період Чорної п'ятниці та святкових розпродажів важко втриматися від спонтанних покупок, адже чисельні оголошення так і манять спокусливими знижками. Гортаєш Facebook чи Instagram — і на очі постійно трапляється реклама відомих улюблених ароматів за смішною ціною. Наприклад, Dior пропонують всього за 650 гривень, а якщо візьмеш ще й Versace, то віддадуть кожен флакон за 299… Чому не варто довіряти такій рекламі та де купувати оригінальну парфумерію — у цьому нам допомогли розібратися експерти мережі парфумерно-косметичних магазинів BROCARD.

Фейкові парфуми "за фантастично привабливими цінами" найчастіше можна зустріти саме в інтернеті, особливо в сезон розпродажів. Ажіотаж довкола знижок створює емоційну пастку та притупляє пильність — і шахраям це на руку. Вони активно використовують соціальні мережі та пошукові системи, щоб поширювати рекламу "оригінальних" парфумів за спокусливими цінами. В такій рекламі найчастіше великими літерами написано: "РОЗПРОДАЖ. ЗНИЖКА 90%", "ПАРФУМЕРІЯ З ФРАНЦІЇ ЗА КОПІЙКИ", "ПАРФУМИ ПО СОБІВАРТОСТІ" або щось подібне, і використано реальні фото популярних ароматів. Звісно, такі обіцянки приваблюють покупців, але насправді за ними ховаються підробки відомих брендів. 

Реклама розпродажу "французької парфумерії" за вкрай вигідними цінами

Щоб не потрапити на гачок шахраїв із фейковими парфумами, звертай увагу на такі моменти:

Зазвичай шахраїв видає неадекватно низька ціна. Такі відомі бренди як Chanel, Montale, Lancome, Christian Dior, Tom Ford, Versace, Tiziana Terenzi та інші мають порогову вартість і ніколи не будуть коштувати 650 гривень. Навіть якщо продавці посилаються на закриття магазину, ліквідацію розбитого складу, розпродаж партії конфіскату, чи якщо це найграндіозніший розпродаж року, на який всі ми дуже чекали.

Просто запам'ятай: якщо парфуми коштують на 90% дешевше, ніж в офіційних магазинах, які мають право на торгівлю селективною парфумерією, це — підробка.

Нішевий аромат від відомого італійського бренду за 299 грн, тоді як на сайті авторизованого партнера-дистриб'ютора повна вартість парфуму — 10 500 грн

Посилання шахрайських реклам ведуть на сайти-одноденки, які створюються на нетривалий час з метою виманити гроші. Їх можна розпізнати за дивним каталогом парфумерії, в якому всі аромати по одній ціні. Дуже важко уявити, щоб відомі бренди дозволили продавати свої шедеври як якийсь ширвжиток із магазинів формату "Все по 20 грн".

Ще один маркер — підозріла схожість з онлайн-майданчиками відомих ритейлерів. Аферисти часто копіюють BROCARD, використовуючи логотип та стиль оформлення сайту чи сторінок в соціальних мережах, щоб викликати більше довіри у покупців. Тож уважно дивись, куди веде посилання реклами.

Головна ознака офіційного ритейлера — це домен .UA. Сайти ж, які зареєстровані на безплатних доменах com.ua, kiev.ua, in.ua, cc, biz, іноземних доменах типу .us, .to, .ca або створені з мінімальними витратами часу і зусиль на платформах Tilda чи WIX, не мають відношення до офіційних дистриб'юторів відомих брендів. Якщо натрапиш на щось подібне — на brokard.biz, fragrance-rozprodazh.kiev.ua тощо — варто якнайшвидше закрити такий сайт. 

Має насторожити, якщо у продавця немає офлайн-магазину, куди можна завітати особисто, отримати кваліфіковану консультацію та протестувати продукт перед покупкою. Отримати авторизацію від легендарних парфумерних домів можна, якщо мережа представлена не тільки онлайн, але й офлайн. А ще потрібно пропрацювати на ринку кілька років, мати штат професійних консультантів та виконати цілу низку вимог власників парфумерної продукції. Це складно і довго, тож багато магазинів продають парфумерію без офіційного дозволу брендів і тільки онлайн. Це теж шахрайство, адже такі магазини не можуть дати ніяких гарантій та не несуть відповідальності за якість продукції, яку у них купують. З цієї ж причини покупка через соцмережі або месенджери у приватних осіб без чітких контактів і зобов'язань — ризикована справа. 

BROCARD, наприклад, має не тільки платформу для онлайн-продажів, а й десятки традиційних магазинів по всій Україні. Компанія отримала офіційний дозвіл на дистрибуцію кожного бренду, а отже, несе відповідальність за якість представленої продукції.

Якщо зацікавив якийсь аромат, можна прийти до фізичного магазину, протестувати парфум, послухати його, отримати поради від професійних консультантів і вже після цього придбати його на місці або замовити онлайн. Хочеться зекономити? Завжди є шанс дочекатись розпродажу, тільки вже на перевіреному сайті. 

Авторизовані магазини парфумерії теж вміють дивувати цінами і при цьому гарантують стовідсоткову оригінальність й відмінну якість продукції

Офіційні магазини постійно проводять акції, а кілька разів на рік організують грандіозні розпродажі, як от з нагоди Black Friday чи Нового року. BROCARD не є виключенням: в мережі триває акція "Червоний — новий чорний" зі знижками до 30% на хіти парфумерії та косметики. А якщо завітати в магазин із червоним аксесуаром або червоним акцентом у макіяжі, можна отримати не тільки кваліфіковану консультацію, а й додаткову знижку 3%. 

Тож, чи варто ризикувати, переходячи за посиланнями з сумнівної реклами, коли магазини, в яких ти стовідсотково придбаєш оригінальний та якісний парфум, повсякчас влаштовують такі круті й цікаві акції? Краще ж одразу зайти на перевірений сайт і придбати бажаний аромат за приємною ціною.

Текст: Євгенія Желєзна

Читай також: "Black Friday 2024: вигідні пропозиції, які тобі точно сподобаються"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації