"Батьківщина-Мати". Кіно, меми, вбрання і мінікопія

"Батьківщина-Мати". Кіно, меми, вбрання і мінікопія Фото: Олександр Ткаченко

Як не крути, а "Батьківщина-Мати" — це не тільки унікальний монумент (найвищий у Європі та п'ятий за розміром у світі), а ще й... зірка кіно, перформансів і мемів. 

Читай також: Галерея "Верховна Рада": артпростір для маніфестів

Партнерка Жана Рено

Це у нас таку монументальну скульптуру, м'яко кажучи, не всі цінують, а от іноземці від неї просто шаленіють. Металева жінка вражає їх своїми параметрами (висота з постаментом — 102 м, загальна вага — 450 тонн) та велетенським мечем у руці (вага — 9 тонн, довжина — 16 м). Тому вони радо запрошують пані у велике кіно.

Тож "Батьківщина-Мати" знімалася у бойовику "Авантюристи" (Франція, Китай), де головні роли виконували Жан Рено та азійський Ален Делон — Енді Лау. До речі, назву міста у фільмі подано неправильно: Kiev. А має бути Kyiv.

Батьківщина-мати
Кадр із фільму "Авантюристи"

Також нашу леді можна побачити у "Спадку брехні" з майстром бойових мистецтв Скоттом Едкінсоном.

Кадр із фільму "Спадок брехні"

Існує ще один старенький американський бойовик 90-х років "Воїни тіні", де тамтешній оператор настільки перейнявся величчю монумента, що облетів його декілька разів на гвинтокрилі, зафіксувавши на плівку навколишні краєвиди.

Бере участь у перформансах

Наша леді дуже просунута та сучасна. Вона навіть підтримала ЛГБТ-спільноту, піднявши відповідний прапор кольору веселки.

Фото з відкритих джерел

І ні — це не фотошоп. Волонтери підіймали прапор за допомогою дрону. 

Крім того, наша "Батьківщина-Мати" приміряла віночок з маків (у цьому їй допомагав руфер Мустанг).

Фото з відкритих джерел

І вбиралася у патріотичні сукні (під час Євробачення-2017).

0 / 0

Судячи з усього, цей досвід припав їй до душі. І вже у 2022 році вона знову причепурилася — цього разу у вбрання зі світла швейцарського художника Геррі Хофштеттера. 

Фото: vojna-v-ukraine.com

Героїня мемів

Як і у всіх українців, у нашої "Батьківщини" чудове почуття гумору. Що-що, а посміятися над собою вона вміє. Достатньо лише пригадати фотожаби, де вона замість меча тримає хрест. І підпис: "Так от яка вона — княгиня Ольга!"

Чи моє улюблене:

Фото з відкритих джерел

Ба більше, скульптура навіть за світовим барбі-трендом встигла похизуватися в отруйно-рожевому кольорі.  

Популярний сувенір

Якщо пройтися Андріївським узвозом, то погляд порадує відсутність матрьошок і нові українські сувеніри. Найпопулярніший, безперечно, — "все з прикордонником, який вказує шлях російському кораблю". А от на другому місці — якраз наша героїня. 

Металева леді прикрашає невеличкі вітражики, магніти, листівки та запальнички. В наявності, звісно ж, і скульптури (ціна питання: від 100 грн — і до стелі). 

Фото з відкритих джерел

 Мінікопія

Фото: Григорій Одінцов, 1978 р.

І знову-таки, це не фотошоп. А реальна модель монумента, який тимчасово було встановлено на території Видубицького монастиря.

Зверни увагу на жовтий колір пам'ятника. За першим задумом, скульптуру збиралися вкрити сусальним золотом. Але потім від цієї ідеї відмовилися. 

Читай також: Знесено в Києві. Будинки, перетворені на руїни

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації